Polecamy

PRSES DAY 2021: Specjaliści o przeglądach regałów

Andrzej Szymkiewicz
26 sierpnia 2021
PRSES DAY 2021: Specjaliści o przeglądach regałów
PRSES DAY 2021: Specjaliści o przeglądach regałów
W minionym roku pandemia uniemożliwiła organizację II spotkania PRSES DAY. To projekt edukacyjno-szkoleniowy, którego celem jest poszerzenie wiedzy PRSES (Person Responsible for Storage Equipment Safety) o nowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i efektywność systemów składowania. Bezpieczeństwo  stanowi ogniskową działań PRSES w magazynie, PRSES też jest gwarantem użytkowania regałów magazynowych zgodnie z normą PN-EN: 15635 i przepisami prawa. Przyczynia się do prawidłowego korzystania z regałów magazynowych, wydłużając okres eksploatacyjny systemów składowania.
 
Na PRSES DAY osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemów składowania mogą zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają wpływ na bezpieczeństwo pracy w magazynie. To podnoszenie świadomości wszystkich grup pracowniczych zaangażowanych w procesy pracy gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej. W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące obszarów istotnie wpływające na jakość bezpieczeństwa systemów składowania.
 
Jednym z głównych tematów PRSES DAY będą prawo i normy, czyli filary bezpieczeństwa. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie dotyczące odpowiedzialności prawnej PRSES ze względu na delegowanie do wykonywania czynności przeglądowych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, w jakim stopniu PRSES odpowiada za szkody wywołane zawaleniem się regałów magazynowych, co chroni PRSES przed odpowiedzialnością w takiej sytuacji i jaka jest odpowiedzialność kierownika i zarządzającego magazynem po wyznaczeniu PRSES. Wprawdzie normy nie są w Polsce prawem, niemniej stosowanie się do nich tworzy kulturę biznesową tak potrzebną w realizacji programów bezpiecznej pracy w magazynie.
 
Choć ubezpieczenia majątkowe funkcjonują na rynku, to jednak obszar magazynu i bezpieczeństwo pracy w nim nie są przedmiotami negocjacji czy oceny ryzyka przez ubezpieczycieli. Odpowiedzialność materialna pracowników magazynowych i PRSES nie została precyzyjnie uregulowana, dlatego ważne jest systemowe dokumentowanie przeglądów regałów. Temu zagadnieniu także poświęcimy sporo uwagi.
 
Pracujące w magazynie wózki widłowe powodują największe uszkodzenia regałów magazynowych. Systemy zapobiegające kolizji wózków z regałami skutecznie ograniczają niepożądane zdarzenia. Jak efektywnie wykorzystać dostępne rozwiązania? O tym także porozmawiamy podczas PRSES DAY.
 
Co trzeba wiedzieć o posadzce w magazynie, żeby być pewnym dobrego posadowienia systemu regałowego? Jak eliminować uszkodzenia podłogi, by zapewnić bezpieczeństwo pracy sprzętu? Temat wydaje się banalny, ale okazuje się niezwykle ważny dla systemów regałowych i ich obsługi.
 
Powyższe tematy to jedynie fragment propozycji, które przygotowaliśmy na tegoroczną konferencję PRSES DAY.

ORGANIZATOR  PARTNER MERYTORYCZNY
 
WYDAWNICTWO LOG4.PL
WYDAWNICTWO LOG4.PL
 
POLSKIE STOWARZYSZENIE TECHNIKI MAGAZYNOWEJ
POLSKIE STOWARZYSZENIE TECHNIKI MAGAZYNOWEJ


PARTNERZY TECHNICZNI
 
 
 
 

Pliki do pobrania:

  • PRSESDAY 2021
    Projekt edukacyjno-szkoleniowy, którego celem jest poszerzenie wiedzy PRSES (Person Responsible for Storage Equipment Safety) o nowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i efektywność systemów składowania.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji