Polecamy

Trzecie szkolenie PRSES

Andrzej Szymkiewicz
4 grudnia 2017
Trzecie szkolenie PRSES
20171204-szkolenie PRSES
Czy wypięta zawleczka może być przyczyną katastrofy w magazynie? Jak poprawnie mierzyć ugięcie belki w regale? Jak ocenić uszkodzenia konstrukcji regału? To tylko niektóre z zagadnień omawianych przez  ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, podczas szkolenia specjalistów PRSES – osób odpowiedzialnych za przeglądy regałów w magazynie.
 
W dniu 22 listopada br. w Strykowie odbyło się trzecie szkolenie z cyklu zajęć, którego celem jest zbudowanie korpusu specjalistów PRSES, odpowiedzialnych  za bezpieczne użytkowanie regałów magazynowych w swoich firmach. Kolejnych  dziesięciu specjalistów PRSES będzie czuwać nad bezpiecznym użytkowaniem regałów magazynowych w swoich firmach.
 
Szkolenia Specjalistów PRSES stają się ważnym elementem programowym Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej na rzecz bezpieczeństwa pracy w magazynie. Poprzez edukacje zwiększamy bezpieczeństwo w magazynach, bo przeszkoleni specjaliści PRSES przenoszą do swoich firm tę wiedzę, która procentuje bezpiecznym użytkowaniem regałów magazynowych.
 
Rośnie liczba przeszkolonych specjalistów, już dwadzieścia siedem osób zdało egzamin i otrzymało  legitymację i certyfikat PRSES. Uczestnicy organizowanych szkoleń zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu przepisów prawa pracy, przepisów wykonawczych dla maszyn i urządzeń oraz norm branżowych w szczególności normy PN-EN 15635:2010P „Stalowe statyczne systemy składowania - Zastosowanie i  konserwacja wyposażenia magazynowego”, która określa zasady przeglądu regałów magazynowych.  Specjaliści PRSES legitymujący się ukończeniem szkolenia są gwarantami jakości procesów eksploatacyjnych realizowanych zgodnie z normą i przepisami prawa, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i jakości pracy w magazynie.
 
Korzyści jakie wnoszą w struktury organizacyjne firmy specjaliści PRSES, są oczywiste, poprzez swoje kompetencje przyczyniają się do wzrostu efektywności i jakości użytkowania regałów magazynowych, wydłużając okres eksploatacyjny systemów składowania. Eliminując w porę zagrożenia, poprawiają bezpieczeństwo pracy oraz chronią firmę przed trudnymi do przewidzenia konsekwencjami, czasami bardzo dotkliwymi, jeżeli dojdzie do poważnego wypadku z udziałem regałów.
 
Specjalisci PRSES trzeciego szkolenia PSTM
Specjalisci PRSES trzeciego szkolenia PSTM
Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej, kontynuuje wyznaczoną drogę podnoszenia wiedzy związanej z użytkowaniem regałów magazynowych, a szkolenia PRSES są częścią tego programu. Coraz więcej firm chce mieć w swoich szeregach Specjalistów PRSES, to bardzo dobra informacja dla rynku i dobrych praktyk, które w środowisku gospodarki magazynowej z trudem przebijają się do świadomości zarządzających magazynami.  
 
Andrzej Szymkiewicz
Foto: Log4.pl

Linki:

  • PRSES
    Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej, działając w ramach swoich statutowych obowiązków, podejmuje działania zmierzające do wdrażania dobrych praktyk w użytkowaniu konstrukcji regałowych w magazynach. Organizuje pierwsze w Polsce szkolenia certyfikowanych Specjalistów PRSES, zakończone egzaminem ze znajomości zagadnień z programu szkolenia.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji