Polecamy

Top 4 regałów w styczniu

22 lutego 2014
Top 4 regałów w styczniu
Top 4 regałów w styczniu

Kategoria regały, której liczba wejść w styczniu wyniosła 2021 zanotowała spadek w liczbie odsłon w porównaniu do grudnia 2013 roku o 4,44% (2115 wejść). Jest to równocześnie drugi najniższy wynik odnotowany przez tę kategorie produktów od czerwca roku ubiegłego, w którym wyniósł on 1798 wejść. Liczba wyświetleń ofert dostępnych na portalu aktualnie rośnie w szybkim tempie, przez co przy równoczesnym spadku w liczbie wejść w oferty możemy zaobserwować spadek udziału ofert regałów do liczby ofert ogółem, który wyniósł 2,2 punktu procentowego z 20,02% do 18%.

Niniejsza kategoria podzielona jest na 10 podkategorii, którymi są: regały automatyczne, grawitacyjne, inne, karuzelowe, paletowe, półkowe, ruchome, windowe, wjezdne oraz wspornikowe. Zawierają one 71 ofert produktów. Pomimo tak licznej grupy podkategorii jedynie trzy z nich są odpowiedzialne za 57,35% ilości wejść w oferty. Te najpopularniejsze podgrupy to: paletowe, półkowe oraz wspornikowe Są to grupy, które zdobyły największą popularność już w listopadzie (wspornikowe znajdowały się na czwartym miejscu) i grudniu 2013 roku. Podkategoria wspornikowe jako jedyna zanotowała nie tylko wzrost liczby ofert- z 244 do 280 ale również 14,75 procentowy wzrost udziału procentowego w ogólnej liczbie odsłon z 11,54% do 13,85%.

Kategorie, które najbardziej przypadły użytkownikom do gustu w minionym miesiącu : paletowe, półkowe oraz wspornikowe mają dość znaczną przewagę nad innymi. Na uwagę zasługują jednak również dwie inne kategorie, a mianowicie: karuzelowe i wjezdne, których liczba odsłon oraz udział procentowy w ogólnej liczbie odsłon wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odpowiednio o 56 wejść i 3,02 punkty procentowe oraz 15 i 1,10 punktu procentowego. Od listopada ubiegłego roku możemy zaobserwować również spadek popularności regałów grawitacyjnych, w listopadzie było to 140, w grudniu 134 a w styczniu już 129 odsłon tych ofert, choć w ostatnim miesiącu regały grawitacyjne odnotowały wzrost w procentowym udziale w ogólnej liczbie odsłon.

wykres_2_regaly_2014.01.jpg
wykres_2_regaly_2014.01.jpg

Źródło: Log4.pl

W Top 4 regałów, pierwsze miejsce zajęła oferta ,,System regałów paletowych STOW Pal Rack®'' z liczbą 126 wejść. Warto zauważyć, iż ta oferta zwiększyła liczbę wejść ponad dwukrotnie. System regałów paletowych STOW Pal Rack® pozwala na składowanie towarów o zróżnicowanej masie oraz wymiarach. Niewątpliwymi zaletami tego systemu są łatwość montażu oraz wszelkich napraw, możliwe dzięki konstrukcji systemu a dokładniej ramom, które są przykręcane i łatwe w demontażu. Szeroki wybór ram umożliwia stworzenie konstrukcji o wysokości 30m oraz nośności do 45t.

Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się oferty ,, Regał półkowy Midi Rack ®'' oraz ,,Regały paletowe – Dexion Wąski Korytarz P90''. Obie pozycje znajdowały się już w rankingu Top 4 miesiąca grudnia, odpowiednio na 2 i 3 miejscu. Regał półkowy Midi Rack ® jest przystosowany do przechowywania ładunków o średniej masie. System ten jest w pełni regulowany oraz ma szeroką rozpiętość. Dodając do tego łatwość montażu, niski koszt i dobrą stabilność jest rozwiązaniem idealnym do składowania towarów o średniej masie oraz do tworzenia wielopiętrowych konstrukcji. Regały paletowe – Dexion Wąski Korytarz P90 to doskonały sposób na maksymalizacje pojemności powierzchni magazynowej. Niniejsze regały pozwalają wykorzystywać standardowe wózki dostosowane do wąskich korytarzy oraz wózki z podnoszonym operatorem pozwalającymi na kompletację prosto z palety. Regały mogą być użytkowane w magazynach o wysokości nieprzekraczającej 12 m. Najważniejszymi zaletami tej oferty są: bezpośrednia dostępność każdej palety oraz dobre wykorzystanie ograniczonej powierzchni magazynowej.


Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła oferta ,, Regał Dexion IPN – Industrial Paternoster'' notując 62 wejścia. Jest to regał, wewnątrz którego towary składowane są na półkach obracających się w jego wnętrzu. Całość sterowana jest z pulpitu komunikacyjnego znajdującego się na stanowisku operatora. Do pulpitu przywołuje się pożądane półki, których powierzchnia może być łatwo podzielona przy pomocy podziałek. Zamknięta konstrukcja urządzenia zapewnia bezpieczeństwo nie tylko operatorowi ale także wszelkim ładunkom oraz zabezpiecza przed dostępem osób niepowołanych. Umożliwia to składowanie towarów wyjątkowo cennych oraz niebezpiecznych. Dzięki obsłudze regału z jednego miejsca pracownik nie musi się przemieszczać co ma znaczący wpływ na czas trwania pobrania.

wykres_1_regaly_2014.01.jpg
wykres_1_regaly_2014.01.jpg

Źródło: Log4.pl
W styczniu 2014 roku, w porównaniu ze styczniem 2013 roku nastąpił 85% wzrost zainteresowania ofertami regałów. Liczba wyświetleń zwiększyła się z 1095 do 2021. Świadczy to o rosnącym zapotrzebowaniu na nowoczesne systemy składowania towarów w Polsce.

Maciej Dudek
Naukowe Koło Logistyki DIALOG
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
http://nkl.ue.katowice.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji