Raport Widlak List jest unikalną publikacją na rynku logistyki sprzętowej, zawiera dwie części, merytoryczną i analityczną. W części merytorycznej publikowane są prezentacje z wdrożeń, komentarze i opinie ekspertów - praktyków z rynku logistyki sprzętowej. W części analitycznej publikujemy dane o gospodarce i rynku wózków widłowych oraz jego otoczeniu.
Rynek wózków widłowych jest dynamicznie rozwijająca się gałązią gospodarki, największy rynek w ynku logistyki sprzętowej, na którym działa wiele podmiotów gospodarczych, rozwijając nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, podnoszące jakość i efektywność obsługi łańcuchów dostaw.
Raport “ Widlak List ”, to dla działających w branży logistyki sprzętowej cenne źródło informacji o zmieniającym się rynku wózków widłowych.
W analitycznej części raportu publikujemy dane o:
sytuacji gospodarczej Polski, w jakiej rozwija się rynek wózków widłowych
rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych,
rynku wózków widłowych: w ujęciu ilościowym, według rodzaju, napędu i udźwigu, analiza trendu w segmencie czołowych wózków widłowych
rynku wózków widłowych według World Integrated Trade Solution,
rynku leasingu wózków widłowych,
wartości rynku wózków widłowych.
Badania i analiza rynku wózków widłowych wykonane na podstawie danych Urzędu Dozoru Technicznego(UDT), Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Ministerstwa Gospodarki (MG), AXI IMMO, European Manufacturers of Materials Handling (FEM), World Integrated Trade Solution(WITS), Związku Polskiego Leasingu (ZPL) oraz własnych danych portalu Log4.pl.
Widlak List 2021
Widlak List 2021
Widlak List to cykliczna publikacja - badanie rynku pierwotnego i wtórnego wózków widłowych, w oparciu o dostępne dane z Urzędu Dozoru Technicznego, World Integrated Trade Solution, Głównego Urzędu Statystycznego, Związku Polskiego Leasingu oraz innych instytucji przetwarzających dane z rynku logistycznego. Raport Widlak List 2021 przygotowany we współpracy z naukowym kołem logistyki DIALOG raport, jest jedynym tego rodzaju opracowaniem, które analizuje rynek wózków widłowych, pokazując go w otoczeniu z innymi obszarami gospodarczymi. Raport zawiera dziesięć rozdziałów uporządkowanych tematycznie, w których prezentowane są dane statystyczne i konkluzje analityków. WYBRANE TEZY Z BADANIA
Rynek wózków widłowych w 2020 r. zmalał o 9% w stosunku do poprzedniego rekordowego wyniku. Ogólna liczba zarejestrowanych wózków w 2020 r. wg danych Urzędu Dozoru Technicznego zmniejszyła się o 18% – to największy spadek w historii notowań. Rok 2020 był dobry dla wózków unoszących do kompletacji. Maszyny tego typu jako jedyne zanotowały wzrost wynoszący 4%. Pozostałe części rynku odczuły spadki. Najbardziej ucierpiał segment wózków czołowych z napędem elektrycznym, dla którego liczba zarejestrowanych wózków skurczyła się aż o 19%.