Polecamy

Najnowsze dane o rynku na świecie

16 lutego 2015
Najnowsze dane o rynku na świecie
Najnowsze dane o rynku na świecie

MENA: Aramex wraz z InPost uruchamia Paczkomaty® w Dubaju
Aramex planuje wraz z InPost uruchomić dostawy do Paczkomatów®, które umożliwią klientom odbieranie przesyłek w trybie 24/7 w dogodnej lokalizacji. ZW pierwszej kolejności zainstalowanych zostanie 30 Paczkomatów® w Dubaju w 2015 roku i kolejne 20 maszyn na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Aramex będzie odpowiedzialny za dostarczenie paczki do punktu wybranego w trakcie składania zamówienia w e-sklepie. Jeśli program w Dubaju się powiedzie, będzie wdrażany w innych częściach globalnej sieci Aramexu w przyszłym roku. W 2014 roku firma odnotowała rekordowe zyski. W czwartym kwartale zysk netto wzrósł o 17% w stosunku do poprzedniego kwartału, do 89,4 milionów dirhamów (24 miliony dolarów). Instalacja innowacyjnych Paczkomatów® jest częścią wspólnego przedsięwzięcia Aramexu z InPostem, które ogłoszono w zeszłym roku.

"Klient jest zawsze w ruchu i chcemy dotrzeć do niego w dowolnym miejscu. Firmy logistyczne muszą być w stanie dostarczyć przesyłki w mniejszych ilościach, w krótkich terminach i po niskich cenach, co wywiera silną presję na wysokość marży. Posiadanie dużej sieci dystrybucji, wydajnych węzłów rozdzielczych i sporej floty doręczycieli jest kluczem do sukcesu w tej branży. Uruchomienie wraz z InPost Paczkomatów® zdecydowanie poprawi naszą efektywność operacyjną. Wierzymy, że wspólne przedsięwzięcie z InPost znacząco rozwinie nasz globalny zasięg” - komentuje Hussein Hachem, dyrektor generalny Aramex.

Chiny: Alibaba rozpoczął próby doręczania przesyłek za pomocą dronów
Alibaba przeprowadzi trzydniowe testy quadcopterów w Chinach. Próby ograniczają się do obszarów o zasięgu jednej godziny lotu z centrum dystrybucji w Pekinie, Szanghaju i Kantonie. W ten sposób zostanie zrealizowanych 450 dostaw. Drony zostaną użyte do dostarczenia zamówień z herbatą imbirową. To pomoże utrzymać limit maksymalnej wagi paczki do 340g. Firma oczekuje, że drony przyspieszą system dostarczanie przesyłek. Inne firmy, które również testują automatyczne urządzenia latające to Amazon, Google oraz firma kurierska UPS. Wszystkie przeprowadzają prywatne próby nowego systemu doręczeń. Wciąż pojawia się wiele wątpliwości dotyczących regulacji używania przestrzeni powietrznej, chociażby ze względu na kwestię bezpieczeństwa. Jednym z największych wyzwań dla dronów są przeszkody, które mogą napotkać przelatując nad szczytami drzew oraz w momencie lądowania. Na dłuższych dystansach Alibaba nadal dostarcza towar za pomocą kurierów.

„Naszym zdaniem usługa dostawy herbatki za pomocą dronów stanie się kompletna i w pełni uzasadniona dopiero w momencie, kiedy dron będzie w stanie zaparzyć ją w filiżance. Mówiąc jednak całkiem poważnie, ceny doręczeń za pomocą quadcopterów są niesamowicie wysokie. Zdecydowanie przewyższają koszty wszelkich innych usług takich jak na przykład Paczkomaty®. Oczywiście rozwój automatyzacji w kwestii dostarczania przesyłek jest dobrym rozwiązaniem. Musi to być jednak działanie przemyślane i szczegółowo zaplanowane. Dotąd wszystkie próby dostaw obsługiwane przez drony były zabiegiem stricte marketingowym, a nie efektywnym logistycznym rozwiązaniem. Z uwagi na bezpieczeństwo i kwestie prawne, obecnie takie koncepcje się nie sprawdzają i wypadają wyraźnie gorzej w porównaniu do naszych Paczkomatów®” - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.


Wielka Brytania: Dwucyfrowy wzrost rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii
Brytyjskie firmy specjalizujące się w transgranicznych usługach click&collect spodziewają się w bieżącym roku 20-procentowego wzrostu ilości zamówień, a niektórzy twierdzą nawet, że ich obroty wzrosną dwukrotnie. Patrick Wall z firmy MetaPack zapewniał podczas dorocznej konferencji MetaPack Delivery Conference w Londynie, że nawet jedna trzecia ubiegłorocznego wzrostu brytyjskiego rynku e-commerce w zakresie dostaw paczek pochodziła z usług typu cross-border – a ich udział w brytyjskim sektorze e-commerce sięgnął już 15%. Branża e-handlu na Wyspach Brytyjskich aktualnie rozwija się w tempie dwucyfrowym. Według British Retail Consortium (BRC) wpływ miał na to m.in. bardzo intensywny pod względem zamówień styczeń. Według raportu BRC wzrost e-sprzedaży produktów niespożywczych osiągnął w tym okresie poziom 11,7% i był niższy w porównaniu z rokiem ubiegłym (19,2%). Autorzy badania podkreślają jednak, że wyniki były zbliżone do średniej całorocznej, która w ubiegłym roku wyniosła 12,7%.

„Wielka Brytania należy do czołówki państw, gdzie e-handel jest jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych kanałów dystrybucji. Ogromny potencjał tego rynku pozwala na wdrażanie usług nieszablonowych, które mają często charakter eksperymentalny. To właśnie otwartość Brytyjczyków na nowe usługi i zamiłowanie do automatyzacji w różnych dziedzinach życia były głównymi czynnikami, które wpłynęły na ogromny sukces Paczkomatów® InPost w tym kraju. Obecnie nasza sieć na Wyspach Brytyjskich liczy 1000 maszyn i jest największym automatycznym systemem click&collect w skali całego kraju. Będziemy rozwijać tu kolejne ponadstandardowe usługi, zarówno w aspekcie nowatorskiej oferty, jak i nowych, atrakcyjnych lokalizacji. Według naszych szacunków break even w Wielkiej Brytanii powinniśmy osiągnąć jeszcze w 2015 roku”  - dodaje Rafał Brzoska.

Kolejne serie obligacji Grupy Integer.pl zadebiutują na CATALYST
W dniu 12 lutego w alternatywnym systemie obrotu CATALYST zadebiutują kolejne serie obligacji Grupy Integer.pl – trzyletnie obligacje serii INT1217 oraz pięcioletnie obligacje serii INT1219. Obligacje obu serii zostały wyemitowane jako niezabezpieczone w grudniu 2014 roku. Obligacje – o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł – są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej w wysokości wskaźnika WIBOR 6M, powiększonego o marżę. Oprocentowanie wypłacane będzie w okresach co 6 miesięcy. Integer.pl S.A. zadebiutował na CATALYST 24 lipca 2014 r. Wraz z bieżącymi seriami obligacji w obrocie znajdą się obligacje o łącznej wartości nominalnej 120 milionów złotych.

„Dobrze zaplanowany program emisji obligacji oraz środki pozyskane z oferty prywatnej pozwalają nam rozwijać kluczowe obszary biznesowe i nadal inwestować w Paczkomaty® InPost na świecie. Finansowanie rozwoju easyPack w Europie jest zabezpieczone w ramach kapitałów wniesionych przez PineBridge i Integer.pl. W magazynach mamy gotowe do instalacji 1,8 tysiąca maszyn, które są przeznaczone na projekt włoski, francuski i dopełnienie brytyjskiego. Natomiast działalność w krajach spoza Europy rozwijamy z własnych środków. Dotyczy to np.: Kanady, Emiratów Arabskich czy Malezji. One również w przyszłości będą objęte projektem easyPack, gdyż wniesiemy do tej spółki aktywa, które finansowaliśmy. Dzięki temu mamy opcję utrzymania większościowego udziału w spółce, co jest naszym głównym celem” - podsumowuje Rafał Brzoska.

Źródło: Integer.pl
Foto: Integer.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji