NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pierwsza niebrudzącą antystatyczna opaska do wózków widłowych

Camso
12 kwietnia 2018
Pierwsza niebrudzącą antystatyczna opaska do wózków widłowych
Camso przedstawia pierwszą opatentowaną pod kątem wymogu bezpieczeństwa użytkowania wózków widłowych, antystatyczną opaskę amortyzującą, rozwiązującą problem generowania ładunków elektrostatycznych przez opony niebrudzące. Jeszcze w tym miesiącu Camso zaprezentuje nową opaskę Solideal PON 775 NM AS (Non-Marking Anti-Static) na targach CeMat w Hanowerze.
 
W 2017 roku firma wprowadziła na rynek trzy nowe opaski amortyzujące Solideal – (press-on - PON) do wózków widłowych pracujących w zastosowaniach o dużej i małej intensywności. W zastosowaniach o dużej intensywności, opony pracują więcej i ciężej, niż wskazują na to ich granice możliwości i może dochodzić do nadmiernego gromadzenia się ciepła. Tam, gdzie są stosowane opony niebrudzące, operatorzy i osoby zarządzające magazynami również mają problem z gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych.
 
„W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowe rozwiązanie stanowiące odpowiedź na intensywność użytkowania wózków widłowych. W tym roku zajmujemy się kwestią gromadzenia ładunków elektrostatycznych”. - powiedział Darren Stratton, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale Transportu Wewnętrznego (Material Handling) Camso. „Nagromadzenie ładunków elektrostatycznych na wózkach widłowych jest powszechne w przypadku opasek niebrudzących ze względu na krzemionkę stosowaną jako wypełniacz wzmacniający, przez co opaska także ma właściwości izolujące. Może to prowadzić do wielu problemów, takich jak porażenia prądem elektrycznym, problemy z elektronicznym układem jezdnym wózka lub nawet awarie i zagrożenia pożarowe”. – podsumowuje Darren Stratton.
 MH_PON 775 NMAS_Side-9406_CMYK
Firma Camso potraktowała te kwestie poważnie i stworzyła rewolucyjną opaskę amortyzującą Solideal PON 775 NM AS, pierwszą na świecie opaskę typu press-on, która zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych w opaskach niebrudzących, przez co rozwiązuje potencjalne problemy z bezpieczeństwem dla operatorów wózków widłowych, a także ładunków oraz uszkodzeń samych pojazdów.
 
Pierwsze w branży
Dzięki opatentowanej technologii antystatycznej, efektywnej termicznie konstrukcji i odpornej na ścieranie mieszance gumowej bieżnika, opaska Solideal PON 775 NM AS stanowi ważną innowację i przełom w branży oponiarskiej. Zapewnia o 63% lepszą odporność na gromadzenie się ciepła i o 33% większą efektywność energetyczną w porównaniu do opaski Solideal Magnum SM NM (opaska gładka, niebrudząca). Zapewnia również większe bezpieczeństwo operatora, minimalizując ryzyko porażenia prądem elektrycznym, przerw w dostawie prądu, uszkodzenia elementów elektrycznych i zagrożenia pożarowego.
 
„Aktywnie interesujemy się potrzebami klientów. Opaska Solideal PON 775 NM AS to rozwiązanie istniejącego problemu, którym w rzeczywistości nigdy wcześniej się nie zajmowano. Ona zmienia wszystko i jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadzamy ją na rynek”. – stwierdził Darren Stratton.
 
Nowa opaska Solideal PON 775 NM AS zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach CeMat, jednej z czołowych na świecie imprez targowych z zakresu intralogistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, w dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 r. Targi CeMat odbywają się co dwa lata w Hanowerze, w Niemczech, i przyciągają specjalistów logistyki z całego świata. Przedstawiciele Camso zademonstrują tę rewolucyjną opaskę na stoisku L30, w hali 26.
 
Camso
Foto: Camso

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018EMIL - 05-2018EMIL - 05-2018EMIL - 04-2018EMIL - 04-2018EMIL - 03-2018EMIL - 03-2018Zobacz więcej publikacji