Polecamy

Wrześniowy Top 4 wózków widłowych

3 października 2013
Wrześniowy Top 4 wózków widłowych
Wrześniowy Top 4 wózków widłowych

Wrzesień okazał się miesiącem w którym ilość wejść w oferty portalu była o 43 kliknięcia mniejsza, niż prze miesiącem i wyniosła 9 888 wejść w publikowane oferty na portalu. Oferty wózków widłowych na portalu, jako jedna z dwóch grup produktowych objętych statystykami, zanotowały spadek wejść w stosunku do poprzedniego miesiąca, nominalnie o 255 kliknięć. Czy te wyniki potwierdzą ogólne mniejsze zainteresowanie na rynku wózków widłowych, trudno powiedzieć, musimy jeszcze poczekać, na opinie firm. W rankingu Top 4 wózków widłowych, największym zainteresowaniem, cieszą się czołowe wózki widłowe z przeciwwagą, których trzy oferty znalazły się w notowanej czwórce.

Pierwsze miejsce w Top 4 września , zajęła oferta „Spalinowy wózek balastowy Atlet DL-15” z ilością 86 wejść w ofertę. Załadunek, rozładunek, transport, układanie w zakresie obciążeń 1.5T przy najwyższej wydajności, bardzo niskim zużyciu paliwa i spełnieniu restrykcyjnych norm środowiskowych – wózki ATELT DL-15. Są dostępne z silnymi jednostkami napędowymi diesel’a. To co wyróżnia ten wózek poza nowoczesnymi jednostkami napędowymi, to platforma przymocowana do ramy za pomocą opatentowanego 4-punktowego systemu amortyzowania, który eliminuje wstrząsy, wibracje i hałas poprawiając komfort jazdy. Innowacyjne funkcje jak dźwignie elektrohydrauliczne, wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z systemem kodów PIN to standard Atleta. Wózek można jednak dodatkowo rozbudować o kabinę, maszt triplex PRO-VISION, system absorpcji wstrząsów karetki i wideł, joystick i inne…

stat_wozki.jpg
stat_wozki.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Na drugim miejscu w rankingu Top 4, jest oferta "Nowoczesny wózek Nissan DX 15", która zanotowała 79 wejść. Seria DX odzwierciedla dążenie firmy Nissan do projektowania i dostarczania produktów o najwyższej wartości, łączących w sobie najbardziej zaawansowane technologie dostępne w branży wózków widłowych. Oryginalny, 4-punktowy, opatentowany system amortyzatorów firmy Nissan, skutecznie chroni kabinę przed drganiami, wywoływanymi przez silnik i podłoże, stwarza komfortowe warunki pracy operatora, a zarazem ogranicza poziom hałasu. Tryb ECO – to pełna ochrona przed hałasem, operator wybierając tryb ECO w modelach z napędem LPG, niski poziom hałasu zmniejsza o 2 dB.


Trzecie miejsce w rankingu, zajęła oferta „Still serii GX” z ilością 75 wejść w ofertę. Firma Still, to czołowy dostawca inteligentnych systemów sterowania dla logistyki wewnątrzzakładowej, oferuje już teraz nowe wąsko korytarzowe wózki ze stanowiskiem operatora na dole (z niepodnoszoną platformą) serii GX o maksymalnym udźwigu 1350 kg. Seria GX zasilana prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów jest przewidziana do składowania oraz zdejmowania ładunków w magazynach wąsko korytarzowych do maksymalnej wysokości podnoszenia 8595 mm, dzięki czemu wózek może być szeroko stosowany w handlu, logistyce oraz w zakładach produkcyjnych.

wozki_na_tle.jpg
wozki_na_tle.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Na czwartym miejscu Top 4 września, uplasowała się oferta  "Wózek Still RX 20-15do chłodni", z ilością 75 wejść w ofertę. Firma Still, to czołowy dostawca inteligentnych systemów sterowania dla logistyki, oferta tego wózka jest jedną z pierwszych ofert publikowanych na portalu. Wózki RX 20 są seryjnie wyposażane w system Blue Q, który pozwala na zaoszczędzenie do 20% energii, nie tracąc na wydajności przeładunkowej. Trzykołowy RX 20-15, ładunki o masie blisko 1500 kg, podnosi na wysokość sześciu metrów. Nowoczesny maszt typu TRIPLEX w pozycji złożonej ma wysokość 2610 mm, w maksymalnym wysunięciu 6645 mm.

Nie słabnie dominacja czołowych wózków widłowych, najliczniejszej grupy produktowej na rynku. Ten jedyny w swoim rodzaju plebiscyt zainteresowania ofertami, coraz bardziej rozpoznawalny w sieci, dostarcza tez bardzo ciekawe dane, gdzie indziej niedostępne. Dwa pierwsze miejsca wózków spalinowych, jest znacząca informacją, która – w zestawieniu z innymi danymi - pozwoli na formułowanie właściwych wniosków. Transparentność danych jest kluczem do budowania właściwych relacji z rynkiem, każda informacja jest ważna i każda wnosi do ogólnego obrazu rynku określoną wartość. Portal jest takim miejscem sprawdzonej informacji o produktach i zachowania się rynku, wiele danych, jakie pokazują statystyki znajduje potwierdzenie w gospodarczej rzeczywistości.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji