Polecamy

Top 4 baterii do wózków widłowych

24 kwietnia 2014
Top 4 baterii do wózków widłowych
Top 4 baterii do wózków widłowych

Baterie trakcyjne to grupa ofert, w której liczba odsłon zanotowała przyrost o 20,35 procent w porównaniu do lutego. Jest to wzrost o 414 ,,kliknięć'' (z 2034 do 2448). Jednocześnie udział procentowy wejść w oferty baterii trakcyjnych w liczbie wejść w oferty ogółem, zmalał nieznacznie, jedynie o 0,8 punktu procentowego. Od początku roku popularność ofert baterii trakcyjnych zwiększa się. W styczniu liczba wejść w oferty wyniosła 1878, w lutym 2014, a w marcu już 2448. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu tą grupą produktów. Warto również zauważyć znaczny wzrost ogólnej liczby wejść w oferty dostępne na portalu. Liczba ta zwiększyła się o 26,6 procenta od lutego do marca (z 12887 do 16310).

Pierwsze miejsce w zestawieniu Top4 zajęła oferta Standardowy szereg EPzB Exide, która w marcu uzyskała 239 odsłon. Rezultat z lutego został poprawiony o 214 procent, co jest wynikiem imponującym. Akumulator bazuje na sprawdzonej już technologii firmy Exide. Produkt charakteryzuje się wydajnością oraz niezawodnością, a także długim cyklem życia. Opcjonalnie dostępna jest również wersja z ochroną przeciwwybuchową (ATEX). W czasach, gdy istotną kwestią staje się ochrona środowiska niewątpliwą zaletą jest możliwość recyklingu akumulatora.

bat._wykres_1.jpg
bat._wykres_1.jpg

Źródło: Log4.pl

Kolejne miejsce w rankingu przypadło ofercie Hoppecke trak® eco, a jej wynik to 128 odsłon w minionym miesiącu. System ten posiada ochronną, izolowaną pokrywę baterii, dzięki czemu ogniwa są chronione przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem. Wpływa to na ograniczenie częstotliwości konserwacji sprzętu. Systemy zabezpieczenia redukują także fizyczną utratę wody. Z kolei system wymuszonej cyrkulacji elektrolitu z funkcją adaptacyjnego regulowania odstępów pompowania ogranicza chemiczną utratę wody. Bateria ta pozwala na zmniejszenie zużycia wody o 70 % oraz kosztów energii o 30 %, a także umożliwia oszczędność nakładów pieniężnych na konserwację.


Trzecie miejsce w Top4 to oferta Bateria Liberator Gold Exide z 124 odsłonami. Zanotowała ona wzrost o 55 % w porównaniu do lutego. Bateria ta w porównaniu do innych standardowych rozwiązań pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Korzyści te staja się zauważalne w długoterminowym użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu niskostopowego antymonu minimalizuje się strata wody, co skutkuje wydłużeniem odstępów czasu pomiędzy jej kolejnymi uzupełnieniami. Bateria jest wyposażona w czujnik monitorowania baterii oraz system szybkiego uzupełniania wody.

bat._wykres_2.jpg
bat._wykres_2.jpg

Źródło: Log4.pl

Czwarte miejsce w rankingu zajęła oferta Szereg EPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA z 110 odsłonami. Oferta ta znajduje się w czołówce notowań od czerwca ubiegłego roku. Pokazuje to niesłabnące zainteresowanie tym rozwiązaniem. Duża zaletą produktu jest minimalizacja zakresu konserwacji (nie trzeba na przykład uzupełniać wody). Elektrolit jest zawarty w żelu w zamkniętych ogniwach. Dzięki temu nie występują zanieczyszczenia oraz korozja powodowana przez rozlany elektrolit. Dla Szeregu EPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA opcjonalna jest też ochrona przeciwwybuchowa (ATEX). Istnieje również możliwość recyklingu akumulatora.

Marzec to kolejny miesiąc tego roku, w którym rośnie zainteresowanie ofertami baterii trakcyjnych. Jest to skorelowane z rosnącym zainteresowaniem ofertami wózków widłowych na portalu. Miejmy nadzieję, że ta tendencja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach i przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju ofert dostępnych dla użytkowników portalu log4.pl.

Maciej Dudek
Naukowe Koło Logistyki DIALOG
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
http://nkl.ue.katowice.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji