Polecamy

Październik na Top 4 wózków widłowych

11 listopada 2014
Październik na Top 4 wózków widłowych
Październik na Top 4 wózków widłowych

Październik, okazał się miesiącem znacznych spadków wejść w publikowane oferty na portalu, wysokie zainteresowanie ofertami we wrześniu zostało dość mocno zweryfikowane. W październiku w oferty wózków widłowych kliknięto 8223 razy, nominalnie o 1977 wejść mniej (-19%), w grupach rodzajowych notowane są również spadki. Przy rekordowym wrześniu, te dane prezentują się mniej okazale, jednak to nadal bardzo dobre wyniki, analizując dane od początku roku. Gospodarka nie jest tak przewidywalna, jak to miało miejsce w przeszłości, bardzo wiele czynników decyduje o zachowaniu inwestorów, a to oni są motorem rozwoju i nowych zakupów. Na portalu nie notujemy danych sprzedażowych, a jedynie zainteresowanie produktami, to swoisty plebiscyt popularności. Jest on jednak wyznacznikiem tego czego poszukują użytkownicy.

W październiku wszystkie grupy rodzajowe odnotowały spadki, największy nominalnie spadek zanotowały czołowe wózki widłowe, o 793 wejścia mniej (15%) niż we wrześniu. Druga pod względem wielkości grupa rodzajowa wózki magazynowe zanotowały o 784 wejścia mniej (24%) niż w poprzednim miesiącu, a oferty wózków typu Reach truck, o 267 wejść mniej (26%). W oferty grupy rodzajowej określonej jako pozostałe, skupiająca pod tym hasłem wózki boczne, przegubowe i wielokierunkowe, w sumie kliknięto 86 razy mniej(38%) niż we wrześniu. Wózki systemowe zanotowały najmniejszy spadek kliknięć, bo 47 wejść mniej(11%) niż w poprzednim rekordowym miesiącu.

Pierwsze miejsce w październikowym rankingu Top 4, zajęła oferta „Atlet Tergo UHD 250, wózek wysokiego składowania” z liczbą 232 wejść w ofertę. Wózki Atlet Tergo UMS/UHD/UHX zostały skonstruowane w taki sposób, by były w stanie wykonać niemal każde trudne zadanie przeładunkowe, pracując przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do trudniejszych zadań najlepiej nadaje się mocny model UHD o wysokości podnoszenia do 11,5 metra i udźwigu 2500 kg. Ta seria wózków widłowych wysokiego składowania jest także najbardziej ergonomiczna. Unikatowa mini kierownica z pływającym podłokietnikiem, liczne funkcje adaptacji stanowiska operatora, intuicyjne urządzenia sterujące, przechylny fotel i doskonała widoczność to charakterystyczne cechy wózków Atlet, które zapewniają operatorowi maksymalną kontrolę, wydajność i bezpieczeństwo.

w1.jpg
w1.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Drugie miejsce Top 4 wózków widłowych z liczbą 195 wejść, zajęła oferta „Still serii GX”. Wózki widłowe Serii GX, są zasilane prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów, ten rodzaj wózków jest przewidziany do składowania oraz zdejmowania ładunków w magazynach wąsko korytarzowych do maksymalnej wysokości podnoszenia 8595 mm, dzięki czemu wózek może być szeroko stosowany w handlu, logistyce oraz w zakładach produkcyjnych. Seria stanowi ekonomiczną alternatywę dla wózków do komisjonowania z operatorem na górze (podnoszonym na platformie z ładunkiem), a ze względu na znacznie niższe koszty inwestycyjne sprawdza się również, jako sprzęt na początek działalności. Modułowa koncepcja wózków Still serii GX pozwala na indywidualne dostosowanie osiągów oraz wymiarów do potrzeb klienta. Te nadzwyczaj zwrotne pojazdy umożliwiają lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowych. Wózki są wyposażone w widły obrotowo-przesuwne (GX-X) lub alternatywnie widły teleskopowe (GX-Q).


Trzecie miejsce, zajęła oferta „Wózek elektryczny Still RX 50-16”, z ilością 183 wejść w ofertę. RX 50 to najbardziej kompaktowy, napędzany elektrycznie trójkołowy wózek z przeciwciężarem i napędem na tylne koła w swojej klasie. Idealnie wpasowuje się w rodzinę wózków elektrycznych marki STILL. RX 50 nadaje się szczególnie do załadunku i rozładunku pojazdów ciężarowych, kontenerów, wagonów oraz do transportu palet w magazynie. Główne zalety wózka to trójfazowy silnik elektryczny 24 V napędzający tylne koło, wyjątkowo niskie zużycie energii we wszystkich cyklach pracy, program oszczędności energii Blue-Q, pięć trybów jazdy. Znakomita stabilność jazdy na zakrętach dzięki systemowi Curve Speed Control, boczna wymiana baterii. Wysoki udźwig resztkowy również przy wysokim podnoszeniu. Wysokość poniżej 2m umożliwiająca przejazd w drzwiach

w2.jpg
w2.jpg

Źródło: Portal Log4.pl

Czwarte miejsce w rankingu zajęła oferta „Elektryczny wózek widłowy Still RX 20-16P”, z liczbą 172 wejść. Dzięki prostej, bocznej wymianie akumulatora, w tej formie zastosowanej po raz pierwszy w wózkach elektrycznych od 1,4 t klienci zyskują wiele korzyści. Nie ma już potrzeby stosowania dźwigu, zwiększone zostało bezpieczeństwo i w znacznym stopniu zredukowane ryzyko zranienia lub uszkodzenia ciała. Jednocześnie wzrosła produktywność i elastyczność zastosowania, ponieważ wymiana akumulatora jest teraz znacznie szybsza i niezależna od dostępności dźwigu w danym momencie. Modułowa koncepcja wózka RX20 pozwala optymalnie dostosować pojazd do danych warunków eksploatacji. Zwiększają się przez to możliwości jego zastosowania. W zależności od warunków użytkowania, rodzaju przewożonych ładunków, szerokości korytarza roboczego, niezbędnej pojemności akumulatora czy wysokości przejazdów można wybrać optymalny wózek widłowy, aby zadania transportowe wykonać w efektywny sposób.

Utrzymująca się od trzech miesięcy tendencja wzrostowa we wszystkich grupach rodzajowych, została zatrzymana, patrząc na statystyczną historię diagramów, spodziewać się należy stabilizacji i ponownych wzrostów. Internet to narzędzie, które pozwala śledzić zachowanie się rynku, dane z portalu, są jednym z wielu źródeł informacji. które w zestawieniu z innymi danymi, dają właściwy obraz sytuacji na rynku.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji