Polecamy

Top 4 wózków widłowych w sierpniu

3 września 2013
Top 4 wózków widłowych w sierpniu
Top 4 wózków widłowych w sierpniu

Sierpień zanotował kolejny rekord, to największy jak dotąd wynik, 9 931 „wejść” w publikowane oferty na portalu, zbliżamy się do granicy dziesięciu tysięcy wejść. Oferty wózków widłowych na portalu, zanotowały znaczący wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, nominalnie jest to 515 kliknięć. Wyniki te, potwierdzają spostrzeżenia firm, które również zauważyły zwiększone zainteresowanie ofertami, jest znaczący wzrost zapytań, a letnie miesiące jak nigdy dotąd były bardzo pracowite. Wejście ofert marki Atlet spowodowało bardzo znaczący wzrost zainteresowania ofertami, ale w rankingu Top 4 za miesiąc sierpień się nie znalazły, w poprzednim miesiącu triumfowały oferty tej marki na drugiej i trzeciej pozycji. Sierpień należy do czołówek, trzy na cztery oferty to wózki czołowe
i to o małych udźwigach.

Na pierwszym miejscu w rankingu Top 4 sierpnia, jest oferta Nowoczesny wózek Nissan DX 15, która zanotowała 76 „wejść”. Seria DX odzwierciedla dążenie firmy Nissan do projektowania i dostarczania produktów o najwyższej wartości, łączących w sobie najbardziej zaawansowane technologie dostępne w branży wózków widłowych. Oryginalny, 4-punktowy, opatentowany system amortyzatorów firmy Nissan, skutecznie chroni kabinę przed drganiami, wywoływanymi przez silnik i podłoże, stwarza komfortowe warunki pracy operatora, a zarazem ogranicza poziom hałasu. Tryb ECO – to pełna ochrona przed hałasem, operator wybierając tryb ECO w modelach z napędem LPG, niski poziom hałasu zmniejsza o 2 dB.

wozki_stat.jpg
wozki_stat.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Na drugim miejscu w rankingu Top 4 sierpnia, uplasowała się oferta Wózek Still RX 20-15do chłodni, z ilością 68 „wejść” w ofertę. Firma Still, to czołowy dostawca inteligentnych systemów sterowania dla logistyki, oferta tego wózka jest jedną z pierwszych ofert publikowanych na portalu. Wózki RX 20 są seryjnie wyposażane w system Blue Q, który pozwala na zaoszczędzenie do 20% energii, nie tracąc na wydajności przeładunkowej. Trzykołowy RX 20-15, ładunki o masie blisko 1500 kg, podnosi na wysokość sześciu metrów. Nowoczesny maszt typu TRIPLEX w pozycji złożonej ma wysokość 2610 mm, w maksymalnym wysunięciu 6645 mm.


Trzecie miejsce w rankingu, zajęła oferta „Still serii GX” z ilością 59 „wejść” w ofertę. Firma Still, to czołowy dostawca inteligentnych systemów sterowania dla logistyki wewnątrzzakładowej, oferuje już teraz nowe wąsko korytarzowe wózki ze stanowiskiem operatora na dole (z niepodnoszoną platformą) serii GX o maksymalnym udźwigu 1350 kg. Seria GX zasilana prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów jest przewidziana do składowania oraz zdejmowania ładunków w magazynach wąsko korytarzowych do maksymalnej wysokości podnoszenia 8595 mm, dzięki czemu wózek może być szeroko stosowany w handlu, logistyce oraz w zakładach produkcyjnych.

wozki_na_tle.jpg
wozki_na_tle.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Czwarte miejsce z liczną 58 „wejść” zajęła oferta „Wózek widłowy elektryczny BY C3E160 Duplex” . Wózek widłowy elektryczny BT C3E160 Duplex, to reprezentant sprawdzonej rodziny wózków widłowych z napędem elektrycznym marki BT. Wózek wyprodukowany w 2006 roku, z liczbą 9428 przejechanych motogodzin, o udźwigu 1600 kg. Wózek należy do sprawdzonej serii, charakteryzującej się bardzo dobrymi parametrami jezdnymi, zwrotnością i wysokością podnoszenia do 3205 mm, wyposażony w maszt Duplex Tele.

Nadal jest widoczna dominacja wózków czołowych, najliczniejszej grupy produktowej na rynku. Ten jedyny w swoim rodzaju plebiscyt zainteresowania ofertami, coraz bardziej rozpoznawalny w sieci, zaczyna nabierać właściwego sobie znaczenia, liczba 2702 „wejść” w oferty wózków widłowych jest bardzo znacząca i jak zostało stwierdzone powyżej, jest znakiem na powrót na ścieżkę wzrostu. Transparentność danych jest kluczem do budowania właściwych relacji z rynkiem, każda informacja jest ważna i każda wnosi do ogólnego obrazu rynku określoną wartość. Portal miejscem sprawdzonej informacji o produktach i zachowania się rynku, wiele danych, jakie pokazują statystyki znajduje potwierdzenie w gospodarczej rzeczywistości.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji