Polecamy

Usługi na modelu powierzchni współdzielonej

GXO Logistics
31 października 2021
Usługi na modelu powierzchni współdzielonej
Fot. GXO Logistics
Usługi na modelu powierzchni współdzielonej
GXO Logistics, Inc. oraz Saks ogłosiły dzisiaj, że centrum logistyczne GXO zlokalizowane w Middletown w Pensylwanii specjalizujące się w fulfillement dla e-commerce, rozpoczęło bezpośrednią wysyłkę do klientów na terenie całego kraju, realizując w ten sposób innowacyjną strategię która ma odpowiedzieć na dynamiczny wzrost popytu na luksusową odzież w okresie świątecznych zakupów. Obsługa fulfillement dla e-commerce to początek współpracy obydwu firm.
 
"Kiedy prawie siedem miesięcy temu uruchomiliśmy Saks jako niezależną firmę e-commerce, wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, jednak rozwój biznesu szybko przekroczył nasze początkowe oczekiwania," powiedziała Na Li, Starsza Wiceprezes ds. logistyki i wysyłek w Saks. "Dzięki GXO mamy większe szanse sprostać wysokim wymaganiom związanym z rozwojem naszego biznesu, a także zapewnić szybką i bezbłędną realizację wysyłek do klientów  w szczycie sezonu świątecznego."
 
Saks korzysta z usługi GXO Direct, czyli obsługi logistycznej opartej na modelu powierzchni współdzielonej, której GXO jest pionierem w Ameryce Płn., a która umożliwia firmom utrzymanie zapasów blisko klientów finalnych przy jednoczesnej redukcji kosztów stałych i czasu transportu. Rozwiązanie to pomaga obniżyć liczbę pokonywanych km oraz emisję CO2 zmniejszając zapotrzebowanie na przyspieszony transport lotniczy, który jest sześciokrotnie bardziej emisyjny niż transport drogowy. Dodatkowym atutem jest również większa elastyczność uzyskana dzięki możliwości szybkiego dostosowania zapasów w zależności od popytu. Centrum logistyczne GXO wprowadziło zaawansowaną automatyzację z wykorzystaniem robotów współpracujących, w celu optymalizacji wydajności, poprawy dokładności oraz warunków pracy pracowników.
 
"Nasze nowe centrum specjalizujące się w fulfillment dla e-commerce w Middletown pozwala szybko i sprawnie reagować na potrzeby Saks w obszarze e-commerce, co jest szczególnie ważne w okresach szczytowych, takich jak pik przedświąteczny", powiedział Bill Fraine, Dyrektor Handlowy GXO. "Usługa GXO Direct została zaprojektowana tak, aby wykorzystać skalę naszego działania, nasze możliwości i innowacyjność, które zapewnią firmom niespotykaną wcześniej elastyczność w obsłudze ich klientów. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie przyczyni się również do rozwoju GXO."
 
Wskazany model obsługi logistycznej okazał się korzystny dla detalistów takich jak Saks, którzy chcą odpowiedzieć na dynamiczny wzrost zakupów przez Internet. Skala operacji prowadzonych w ramach GXO Direct szybko się rozwija
i obejmuje aktualnie 41 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.
 
GXO z sukcesem wsparło Saks podczas jesiennej „Wyprzedaży dla przyjaciół i rodziny” i jest przygotowane do obsługi logistycznej związanej z przewidywanym wysokim popytem w okresie świątecznym. Centrum w Middletown zlokalizowane ok. 10 mil na płd. wschód od Harrisburga w płd.-centralnej Pensylwanii, przy strategicznym węźle komunikacyjnym zatrudni ponad 350 osób. Lokalizacja obsługiwana przez GXO posiada certyfikat Silver LEED liczy ok. 40 000 m2, z czego 28 000 m2 zostanie zajęte przez Saks. Zapasy zgromadzone w centrum stanowią blisko połowę całkowitej bazy produktów firmy.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji