Polecamy

Globalne usługi dla Grupy BMW

Kuehne + Nagel
29 czerwca 2018
Globalne usługi dla Grupy BMW
BMW i Kuehne + Nagel
Perfekcyjna obsługa posprzedażowa jest kluczowa w branży motoryzacyjnej premium. Aby zapewnić wysokie oczekiwania klientów oraz minimalizować czas oczekiwania, łańcuch dostaw usług posprzedażowych musi zapewniać serwisy na najwyższym poziomie. Kuehne + Nagel i Grupa BMW rozszerzają swoją współpracę, otwierając dwa nowe centra dystrybucji w Niemczech i w Polsce oraz realizując transport dla dealerów z dwóch głównych Regionalnych Centrów Dystrybucyjnych w Chinach.
 
Długotrwała współpraca między Grupą BMW oraz Kuehne + Nagel liczy obecnie 14 lokalizacji na całym świecie, ze skonsolidowaną obecnością na terenie Chin.
 
Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za Logistykę Kontraktową: “Zorientowanie na dynamicznie rozwijające się rynki, takie jak branża motoryzacyjna, wpisuje się w naszą strategię 2022. Dalszy rozwój partnerstw z firmami z branży motoryzacyjnej oraz silna pozycja na rynku automotive stanowią dla nas niepodważalny cel. Z tego powodu nieustannie rozwijamy naszą innowacyjną ofertę dla usług z zakresu posprzedaży. Rozszerzenie serwisów realizowanych dla Grupy BMW, uważamy za jeden z przełomowych etapów dla firmy. Współpraca z BMW zawsze oznacza osiąganie nowego poziomu innowacyjności oferowanych przez nas rozwiązań w ramach operacji, zarządzania informacją, widoczności i transparentności oraz zorientowanie na finalnego odbiorcę produktu. Jest nam niezmiernie miło, iż możemy zapewniać wiedzę i doświadczenie naszemu długoletniemu partnerowi,  jakim jest Grupa BMW w kolejnych dwóch lokalizacjach w Europie oraz rozwijać naszą ofertę dla BMW Brilliance Automotive w Chinach.”
 
Regionalne Centrum Dystrybucji w Kleinaitingen, posiadając 70.000 m2,  jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych, którym Kuehne + Nagel zarządza dla Grupy BMW. Obsługuje się w nim ponad 300 dealerów z całych południowych Niemiec i zachodniej Austrii.
 
Kuehne + Nagel jest odpowiedzialne za fizyczne odbieranie i zarządzanie przychodzącymi towarami, magazynowanie, odbiór zamówień składanych przez dealerów, pakowanie i wysyłanie. W Kleinaitingen składowanych jest ponad 82.000 artykułów, z około 23.000 przesyłek wychodzących codziennie.
 
Nowa przestrzeń magazynowa w Słubicach posiada 30.900 m2 z możliwością jej rozszerzenia o dodatkowe 10.700 m2. Magazyn ten zastępuje istniejące już w Polsce centrum liczące 15.000 m2. Taka zmiana była szczególnie wymagana ze względu na silny wzrost zapotrzebowania polskiego rynku, który obsługuje około 125 dealerów w Północno – Wschodnich Niemczech oraz około 35 na terenie Polski.
 
Regionalne Centrum Dystrybucji drogą lądową i lotniczą z Pekinu i z Szanghaju zapewni codzienne dostawy części samochodowych do 340 dealerów z Północnych, Centralnych i Wschodnich Chin. Dane o przesyłkach będą zapewnione za pomocą systemu Kuehne + Nagel o nazwie Oracle, który jest narzędziem do zarządzania transportem.
 
Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel

Linki:

  • O firmie Kuehne + Nagel
    Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. W Polsce, Kuehne + Nagel działa w 25 lokalizacjach i zatrudnia ponad 1800 pracowników. Więcej informacji na stronie: www.kuehne-nagel.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji