NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Spacesaver firmy Hyster o udźwigu 7 ton, do wymagających warunków

27 lipca 2012
Spacesaver firmy Hyster o udźwigu 7 ton, do  wymagających warunków
Spacesaver firmy Hyster o udźwigu 7 ton, do wymagających warunków

 

„Wózek Hyster Fortens Spacesaver to jedyny wózek z napędem diesla i udźwigu 7 ton, którego wymiary odpowiadają naszym potrzebom” — wyjaśnia Neil Stallard, Kierownik operacyjny firmy Mole Valley Services Ltd w Wielkiej Brytanii. — „Wózki innych producentów o tym samym udźwigu są dużo większe. Wózek Hyster Spacesaver stosowany jest do jednoczesnego transportu sześciu worków o wadze 600 kg z wąskich korytarzy magazynu do ciężarówek dostarczających nawóz do dostawców i rolników” — mówi Neil, wyjaśniając, że wózek Hyster S7.0FT wyposażony jest w unikalny osprzęt o długości 2,2 m i wadze 800 kg, podobny do podwójnego trzpienia do materiałów w kręgach. Wózek przenosi obciążenie ruchome, worki składowane w trzech warstwach podnoszone są z górnych uchwytów i mogą się kołysać.

„Dzięki zastosowaniu wózka Hyster, nasi doświadczeni operatorzy mogą niezwykle szybko

Hyster_fot1.JPG
Hyster_fot1.JPG
przeładowywać ciężarówki z platformą załadunkową lub ciężarówki z załadunkiem bocznym, ładując przy jednym cyklu partie o głębokości trzech i szerokości dwóch worków. Oznacza to, że wystarczy dostęp do jednej strony pojazdu, dzięki czemu przy ośmiu cyklach ładujemy 48 worków.” — dodał Neil

Szczyt sezonu trwa od lutego do maja, zgodnie z kalendarzem prac rolniczych, wtedy zakład obsługuje załadunek sięgający 800 ton w ciągu dwunastu godzin. Taki czas możliwy jest dzięki zastosowaniu wózka Hyster. „Szybkie cykle przewozowe, specjalistyczny i pewny transport to kluczowe czynniki pozwalające obniżyć koszty, dlatego też polegamy na niezawodności wózka i wsparciu technicznym z firmy Barloworld” — dodał Neil.

Steve Fog, Regionalny kierownik ds. kluczowych klientów w firmie Barloworld Handling, która jest partnerem spółki Hyster w zakresie dystrybucji produktów w Wielkiej Brytanii, przeprowadził badanie w zakładzie firmy Mole Valley, aby sprawdzić, czy wózek sprawdzi się do zamierzonego celu. Steve wyjaśnił, że „wózki Hyster Fortens udowodniły już swoją niezawodność i niski koszt eksploatacji w najbardziej wymagających warunkach, np. w portach. Jednak tutaj mamy do czynienia z wyjątkowo trudnym i brudnym otoczeniem, w którym jest styczność z produktami żrącymi, więc aby zapewnić niezawodność zastosowaliśmy dodatkowe zabezpieczenia kluczowych elementów.”


Wózek wyposażony jest w innowacyjną przekładnię DuraMatch z regulowanym systemem samoczynnego zwalniania (ADS), który spowalnia wózek po zwolnieniu pedału przyspieszenia, czego skutkiem jest mniejsze zużycie pedału hamulca. Funkcja kontrolowanej zmiany siły czynnej zapewnia płynność nawet najbardziej agresywnej zmiany kierunku, a także zatrzymanie i ruszanie z miejsca bez ślizgania się opon, co także zwiększa trwałość użytkową opon nawet o 50%. Wózek wyposażony jest także w hamulce zanurzone w oleju, które zapewniają niezawodność i sterowanie nawet w brudnym otoczeniu, a operatorom odpowiada stabilność po podniesieniu pełnego obciążenia, wygoda i elementy sterownicze obsługiwane palcami.

Wózek widłowy z napędem diesla objęty jest pełną umową serwisową zawartą z dealerem firmy Hyster, który zapewnia planowe usługi konserwacyjne i szybką reakcje na wezwania serwisowe. Dostarczono także model H3.0FT Fortens, który transportuje worki z obszaru pakowania do obszaru magazynowania. Mole Valley Forage Services jest spółką joint venture założoną przez Mole Valley Farmers Ltd., spółdzielnię kontrolowaną przez rolników, która posiada dziewięć oddziałów w Anglii południowo- zachodniej i szereg mniejszych sklepów w całym Zjednoczonym Królestwie, i Group Roullier, międzynarodową spółkę zajmującą się produkcją i dystrybucją nawozów. Aby uzyskać więcej informacji na temat wózka Hyster Spacesaver, odwiedź stronę www.hyster.eu.

Hyster MM
Foto:Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji