Polecamy

Przestrzeń do dalszego rozwoju

Red.
30 października 2016
Przestrzeń do dalszego rozwoju
Wojciech Bytner
W siedzibie firmy Georg Utz Sp. z o.o. - szwajcarskiego producenta pojemników i palet dla logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, odbyło się spotkanie prasowe związane z zakończeniem rozbudowy zakładu produkcyjnego  w Kątach Wrocławskich.  Gospodarzem spotkania był Wojciech Bytner, Dyrektor Generalny Georg Utz Sp. z o.o., który przedstawił paletę produktową firmy oraz szczegóły lokalizacji i rozbudowy zakładu.
 
Firma w Kątach Wrocławskich zarejestrowana została w 1997 roku, a w 2000 roku ruszyła produkcja w zbudowanym od podstaw zakładzie, sukcesywnie rozbudowując  park maszynowy w kolejnych latach. Możliwości tego nowoczesnego zakładu wyczerpały się i podjęto decyzje o jego rozbudowie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wytwarzane produkty. Powstały dwa nowe moduły, jeden produkcyjny, a drugi to magazyn wysokiego składowania, rozbudowano również pomieszczenia socjalno-biurowe. Rozbudowa zakładu trwała blisko rok i była realizowana przy zachowaniu ciągłości pracy w istniejącym obiekcie, co wymagało od budowniczych szczególnego podejścia. Po rozbudowie dwukrotnie zwiększyła się powierzchnia firmy, która obecnie liczy 12 000 m2.
 
- Decyzja o rozbudowie fabryki była podyktowana przede wszystkim potrzebą dalszego rozwoju firmy. Doszliśmy do momentu wykorzystania mocy produkcyjnych w 100 %. Specyfika naszego biznesu związana z używaniem skomplikowanych urządzeń o dużych gabarytach oraz form na pojemniki i palety, powoduje, że możliwość współpracy  z firmami podwykonawczymi jest bardzo ograniczona. Chcąc się dalej rozwijać, potrzebowaliśmy przestrzeni dla nowych maszyn oraz powierzchni magazynowej. Kierowaliśmy się również chęcią polepszenia warunków socjalnych naszych pracowników – powiedział Wojciech Bytner, dyrektor generalny Georg Utz Sp. z o.o.
 
Firma do produkcji pojemników z tworzywa sztucznego wykorzystuje dwie technologie, pojemniki i palety produkowane są wtryskowo, natomiast wypraski na części techniczne - w procesie formowania próżniowego. Pozwala to zaproponować klientom szeroką gamę rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, a także wymagających zastosowania elementów obydwu technologii. Zasadę działania tych technologii produkcji omówił Wojciech Bytner, wyjaśnił istne różnice pomiędzy nimi, warunkujące uruchomienie produkcji.
 
Georg Utz-produkcja
Georg Utz-produkcja
Po części prezentacyjnej, zaproszeni goście, zwiedzili zakład, zapoznając się z procesami powstawania plastikowych  pojemników. Nowoczesny zakład, posiadający wszystkie atrybuty potrzebne do produkcji  wysokiej jakości wyrobów, po rozbudowie zwiększył niemal dwukrotnie swoje zdolności produkcyjne. Na nowej hali uruchamiane są nowe wtryskarki  i urządzenia do formowania próżniowego, na których produkowana są opakowania do transportu detali i elementów urządzeń.          
 
Firma Georg  Utz oferuje klientom bardzo trwałe opakowania wielokrotnego użytku, które mogą być wykorzystywane  przez długi czas. Jednak jak wszystko, plastikowe pojemniki mają określoną żywotność, po zużyciu są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego. Ekologia i dbałość o środowisko naturalne jest wpisana w filozofie działania firmy, takim przykładem jest woda wykorzystywana do chłodzenia maszyn, krąży w obiegu zamkniętym i zimą służy do ogrzewania pomieszczeń.
 
Rynek opakowań transportowych i magazynowych rośnie, nowa inwestycja pozwoli na zaspokojenie rosnących potrzeb klientów, poszukujących nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie. Gro rozwiązań, to indywidualne projekty przygotowywane i realizowane w wysoce specjalizowanych obszarach. Firma dostarcza swoje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, spożywczego, farmaceutycznego, dystrybucji i handlu.
 
Red.
Foto: Log4.pl; Georg Utz.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji