NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Większa przestrzeń magazynowa w Białymstoku

ROHLIG SUUS Logistics
26 lipca 2018
Większa przestrzeń magazynowa w Białymstoku
Zdjęcie_główne_ROHLIG SUUS Logistics Oddział Białystok
ROHLIG SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, przenosi siedzibę białostockiego oddziału do większej i bardziej nowoczesnej lokalizacji – nowopowstałego centrum Panattoni Park Białystok. Rozbudowa powierzchni na dynamicznie rozwijającym się Podlasiu pozwoli firmie na umocnienie pozycji, głównie w zakresie logistyki kontraktowej oraz zwiększenie skali współpracy ze wschodem.
 
Rosnąca rola e-commerce w Polsce oraz bliskość wschodniej granicy sprawia, że Białystok budzi coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Widząc olbrzymi potencjał tkwiący w tym regionie ROHLIG SUUS Logistics postanowił powiększyć swoją powierzchnię o magazyn klasy A z możliwością wysokiego składu. Powierzchnia nowego magazynu wynosi 3 tys. m. kw.
 
Firma ROHLIG SUUS Logistics obecna jest na Podlasiu od 10 lat. Wraz z naszym rozwojem i sukcesywnym zwiększaniem udziałów w rynku, podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji. Mając na uwadze dalszy rozwój, zdecydowaliśmy się na nową, większą i nowoczesną lokalizację, która daje nam większe możliwości w obszarze logistyki kontraktowej, obsługi klientów z dynamicznie rosnącego sektora e-commerce i zwiększa nasz potencjał obsługi rosnącej wymiany handlowej ze wschodem – mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. – Warto podkreślić, że ROHLIG SUUS Logistics dysponował będzie teraz jedną z największych powierzchni magazynowych w regionie – dodaje Andrzej Kozłowski.
 
Magazyn jest położony w północno-zachodniej części Białegostoku, nieopodal drogi S8 łączącej Białystok z Wrocławiem, Łodzią i Warszawą, co gwarantuje świetne połączenie z rynkami zbytu w całym kraju oraz zagranicą. Operacje prowadzone są tu za pośrednictwem magazynowego systemu zarządzania WMS. Jako obiekt klasy A, budynek wyposażony został w rozwiązania poprawiające komfort pracy oraz szereg ciekawych rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystywał energię słoneczną do ogrzewania, zastosowano oświetlenie LED oraz, na życzenie ROHLIG SUUS Logistics, zwiększono liczbę świetlików oświetlających strefy rozładunku i załadunku. Białystok ma szansę stać się bardzo ważnym ośrodkiem na mapie działalności ROHLIG SUUS Logistics
w Polsce.
 
ROHLIG SUUS Logistics, Oddział Białystok
ROHLIG SUUS Logistics, Oddział Białystok
Nasz tutejszy oddział znajduje się przy trasie tzw. Jedwabnego Szlaku, który łączy Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Białystok ma szansę stać się istotnym miejscem przeładunkowym, w którym produkty transportowane koleją z Chin, za pośrednictwem naszej sieci dystrybucji trafią do odbiorców w całej Europie. W najbliższym czasie planujemy również uruchomienie w Białymstoku agencji celnej – powiedział Grzegorz Pawnuk, dyrektor białostockiego oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics.
 
ROHLIG SUUS Logistics, jako jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w Polsce, realizuje projekty z obszaru logistyki kontraktowej we wszystkich kluczowych lokalizacjach w Polsce, takich jak Kraków, Gliwice, Warszawa czy Łódź. W najbliższej przyszłości Spółka planuje uruchomienie kolejnych obiektów magazynowych i terminali przeładunkowych, m.in. w Poznaniu, we Wrocławiu i Katowicach.
 
ROHLIG SUUS Logistics
Foto: ROHLIG SUUS Logistics

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018Zobacz więcej publikacji