NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

25 lat nieprzerwanego rozwoju

7 kwietnia 2016
25 lat nieprzerwanego rozwoju
25 lat nieprzerwanego rozwoju

Firma kurierska DPD Polska obchodzi 25-lecie istnienia. Spółka, która rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. jako Masterlink, przez ćwierćwiecze sukcesywnie rozwijała się rozbudowując swoją infrastrukturę, zwiększając flotę i budując ofertę dla firm i klientów indywidualnych. Dziś DPD Polska jest rynkowym liderem z udziałem sięgającym 30%, nie zwalnia tempa i zapowiada dalszy rozwój.

Historia sukcesu
Firma DPD Polska rozpoczęła działalność w 1991 roku pod nazwą Masterlink Express jako spółka ze stuprocentowym kapitałem polskim. W 1998 roku została kupiona przez Grupę Poczty Szwedzkiej, co umożliwiło jej dalszy rozwój.- Przełomowy moment nastąpił w lipcu 2002 roku, kiedy zostaliśmy oficjalnym przedstawicielem DPD w Polsce. Uzyskaliśmy dzięki temu dostęp do sieci obejmującej ponad 30 krajów europejskich. W tym samym roku nabyliśmy 100% udziałów w Air Cargo Poland, co pozwoliło nam poszerzyć zakres usług o działalność celną i spedycyjną - mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska – od 16 lat w firmie.

W maju 2004 r. francuski holding GeoPost, należący do poczty francuskiej La Poste, stał się jedynym właścicielem Masterlink, a w 2007 roku firma oficjalnie zmieniła nazwę na DPD Polska Sp. z o.o. W latach 2006-2012 nastąpiła dynamiczna rozbudowa infrastruktury logistycznej. Nowa Centralna Sortownia DPD Polska w Strykowie była ostatnim etapem budowy struktury tzw. „Diamentu” DPD Polska, łączącego największe regionalne centra sortujące na terenie kraju.

Rafal_Nawloka__1_.JPG
Rafal_Nawloka__1_.JPG
- Kolejny milowy krok postawiliśmy w kwietniu 2014 roku. DPD Polska złożyła wówczas ofertę zakupu firmy kurierskiej Siódemka, należącej do funduszu Abris. W październiku tego samego roku UOKIK wyraził zgodę na połączenie, w wyniku którego Grupa Kapitałowa DPD Polska stała się liderem polskiego rynku kurierskiego z obrotem przekraczającym miliard złotych. Wykorzystaliśmy ten potencjał nie zwalniając tempa - wyjaśnia Rafał Nawłoka. - Założenia strategiczne na najbliższą przyszłość obejmują przede wszystkim dalszy rozwój sieci punktów nadań i odbiorów DPD Strefa Paczki, która z czasem zostanie włączona do międzynarodowej sieci Pickup – dodaje.

Poza zasięgiem, nowoczesną infrastrukturą, bogatą ofertą produktów i usług oraz przynależnością do międzynarodowej DPDgroup, spółka wyróżnia się na rynku także dbałością o swoich pracowników i podwykonawców. W ubiegłym roku, mimo wyzwań związanych z trwającą zmianą, otrzymała dwa prestiżowe wyróżnienia: tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi wraz ze złotą statuetką w konkursie organizowanym przez Instytut Pracy i Polityki Społecznej oraz certyfikat HR Najwyższej jakości przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Na złożony proces połączenia operacyjnego pomiędzy dwiema dużymi firmami kurierskimi nałożyła się zmiana identyfikacji wizualnej DPDgroup w całej Europie. Odświeżony i unowocześniony logotyp jest emanacją nowej koncepcji podejścia do klienta opartej na bliskim partnerstwie biznesowym i ściślejszej integracji pomiędzy spółkami międzynarodowej grupy.

Poza biznesem
W lutym 2016 r. DPDgrpup ogłosiła nową strategię CSR – DrivingChange. Jako odpowiedzialny partner dla klientów firmowych i konsumentów grupa, w tym jej polskie ramię, koncentruje się na czterech filarach, na które ma realny wpływ. Postulaty neutralności dla środowiska, przyjaznej logistyki miejskiej, innowacyjnej przedsiębiorczości i działania na rzecz społeczności są konsekwencją wyzwań współczesności, w tym oczekiwań klientów czy zmian w regulacjach.


DPD Polska jest także zaangażowana w promocję edukacji logistycznej, m.in. jako wieloletni partner Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, partner Warszawskich Dni Logistyki SGGW oraz organizator wycieczek zawodoznawczych do centralnej sortowni w Strykowie. - Naszą misją jest pomoc i zaangażowanie w różnego rodzaju działalność społeczną i charytatywną. Na przestrzeni 25 lat wspieraliśmy bardzo wiele podmiotów i projektów, które są zgodne z nową strategia CSR. Historia naszej aktywności obejmuje krwiodawstwo, działania na rzecz niepełnosprawnych, partnerstwo ze Szlachetną Paczką, z Towarzystwem Nasz Dom, z lubelskim Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia, czy Fundacją Rozwoju Wolontariatu – zapewnia Rafał Nawłoka.

DPD stara się wyszukiwać inicjatywy, które dobrze służą przede wszystkim lokalnym społecznościom. Stąd wzięła się współpraca z klubami sportowymi czy promowanie amatorskich imprez sportowych, jak choćby Uphill Race czyli wjazd rowerowy na Śnieżkę. - Jako wieloletni pracownik spółki DPD Polska mam zaszczyt być świadkiem dynamicznego rozwoju nie tylko naszej firmy, ale także całego sektora przesyłek kurierskich w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zmian, których motorem są zmieniające się potrzeby klientów. – podsumowuje Rafał Nawłoka.

Źródło: DPD Polska

Foto: DPD Polska 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji