NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Nowa generacja wózków BT Levio serii P

18 czerwca 2014
Nowa generacja wózków BT Levio serii P
Nowa generacja wózków BT Levio serii P

Kompaktowa i zarazem niezwykle silna, najnowsza generacja wózków BT Levio Serii P, cechuje się wysoką wydajnością w najbardziej wymagających poziomych operacjach magazynowych, a udźwig od 2.0 do 2.5 ton sprawia, że wózki te używane są przy załadowywaniu / wyładowywaniu towarów z ciężarówek, spełniając wszystkie standardy Toyota: produktywność, wytrzymałość, komfort pracy dzięki dobremu prowadzeniu oraz wyjątkowemu wyciszeniu wózków, a także bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne.

 

Produktywność nowych wózków BT Levio seria P została ulepszona dzięki ich kompaktowym gabarytom oraz zwiększonej prędkości: model LPE250 potrafi osiągnąć prędkość 12.5 km/h - jak dotąd najwyższą prędkość dla elektrycznego wózka paletowego na rynku. Wózki te są łatwe w operowaniu nawet w najwęższych miejscach, oferując wyjątkową wygodę prowadzenia jak i maksymalizację liczby palet na godzinę pracy. Wyjątkowa jakość wózków BT Levio Seria P jest zapewniona przez system Toyota Production System (TPS), na którego zasadach produkowane są wszystkie wózki widłowe Toyoty. W celu zwiększenia niezawodności i wytrzymałości nowej generacji wózków konstrukcja wózków składa się teraz z mniejszej liczby komponentów, a dostęp do serwisowania maszyny został ułatwiony.


Siła modelu BT Levio z serii P pochodzi również z łatwości prowadzenia wózka, która wynika z jego kompaktowej konstrukcji, jak i z doskonałej zwrotności dzięki składanym bocznym osłonom, małemu promieniowi skrętu w ograniczonych przestrzeniach, czy przy unoszonych platformach. Operatorom wózka przypadnie do gustu również regulowana wysokość ramienia, która pozwala pracować w idealnie dopasowanej pozycji oraz niezwykle cicha praca wózków nowej generacji.

Kompaktowa konstrukcja wózków przekłada się również na bezpieczeństwo ich użytkowania, dzięki doskonałej manewrowości oraz widoczności ze wszystkich stron. Seria ta oferuje również szeroki wybór opcji bezpieczeństwa operatora dopasowany do specyficznych potrzeb. Są to np., boczna stała ochrona, i czujnik stóp na tyle wózka, który zmniejsza ryzyko urazów stóp. Dodatkowo, elektronicznie zaawansowane rozwiązanie, Zoptymalizowana Wydajność Wózka (OTP) daje operatorowi i przewożonemu ładunkowi optymalną stabilność kontrolując prędkość i kąt pracy wózka na zakrętach. Równie istotnym jest fakt, że wózek BT Levio z serii P posiada obniżone zużycie energii oraz hamowanie regeneracyjne, które sprawiają, że operowanie wózkami jest bardziej efektywne energetycznie oraz ekologiczne, a wózki rzadziej wymagają doładowania.

13486_0102_01_lo.jpg
13486_0102_01_lo.jpg

„Nasza nowa seria P wózków BT Levio z udźwigiem 2.0 – 2.5 tony jest dostosowana do najbardziej wymagających operacji i potrafi skutecznie oraz bezpiecznie obsługiwać ciężkie ładunki. Dodatkowym atutem nowej generacji wózków BT Levio Seria P, jest to że są one przystosowane do współpracy z systemem zarządzania flotą Toyota I_Site. Co więcej, nasze wózki są również dostępne w wersji z akumulatorami litowo-jonowymi, co radykalnie zwiększa ich efektywność i wydajność dzięki wydłużonemu czasowi pracy oraz bardzo krótkiemu czasowi potrzebnemu na doładowanie tego typu akumulatorów”, mówi Craig Walby, Dyrektor Działu Zarządzania Produktami Toyota Material Handling Europe.

Źrodło: Toyota MH Europe
Foto: Toyota MH Europe

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji