NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Nowa generacja opasek amortyzujących PS1000

Trelleborg
5 stycznia 2021
Nowa generacja opasek amortyzujących PS1000
Fot. Trelleborg
TWS_PS1000_1_HR_news
Trelleborg Wheel Systems wprowadza oponę PS1000, najnowocześniejsze rozwiązanie do zastosowań związanych z transportem materiałów. To więcej niż zwykła opona: to nowa generacja najwyższej jakości opasek amortyzujących do wózków widłowych, z innowacją Pit Stop Line. Specjalistyczne mieszanki i nowa konstrukcja opaski gwarantują maksymalizację czasu jej użytkowania, wydajność i bezpieczeństwo operatorów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów całkowitych i wpływu na środowisko.
 
Lorenzo Ciferri, Wiceprezes ds. Marketingu i Komunikacji w Trelleborg Wheel Systems powiedział: "PS1000 to ekscytująca nowość w Trelleborgu i przemyśle oponiarskim. Zastosowaliśmy naszą innowację Pit Stop Line w opasce amortyzującej, aby uzyskać maksymalne osiągi, komfort i jej żywotność. Nasze badania wykazują, iż opaska PS1000 ma do 30% dłuższą żywotność niż inne opony na rynku, co skutkuje bardzo niskim wskaźnikiem koszt/godz. jej użytkowania ”.
 
Konstrukcja opaski PS1000 składa się z dwóch warstw kompozytów. Jedna mieszanka zwiększa komfort, gwarantuje niski opór toczenia i ogranicza gromadzenie się ciepła, co zapewnia maksymalny czas jej używania - ograniczając przerwy konieczne na wychłodzenie opaski, a druga zapewnia długą żywotność. Dzięki dodaniu innowacji Pit Stop Line, klienci mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, unikając wczesnej wymiany i niepotrzebnych przestojów. Gdy na opasce pojawia się bardzo widoczny pomarańczowy pasek Pit Stop Line, oznacza to, że pozostało około 100 godzin eksploatacji, a dzięki temu operatorzy i zarządzający flotą wiedzą z 100% pewnością, iż opaska wymagają wymiany.
 
Opaska amortyzująca PS1000 jest dostępna w dwóch wersjach - w wersji gładkiej oraz trakcyjnej. Wersja gładka zapewnia doskonałą stabilność i komfort, a także maksymalną żywotność dzięki grubej warstwie ścieralnej oraz innowacyjnej mieszance amortyzującej, a także wyjątkowemu wklęsłemu kształtowi ściany bocznej. Wersja trakcyjna oferuje te same funkcje, ale dzięki głębokiej rzeźbie bieżnika zapewnia lepszą trakcję, aby zoptymalizować osiągi na mokrej nawierzchni.
 
Zarówno wersja gładka, jak i trakcyjna mogą być produkowane z różnych mieszanek - uniwersalnych, niebrudzących, przewodzących prąd elektryczny, ProHD lub Protex - dzięki temu opaski te nadają się do wielu zastosowań. Na światowym rynku będą dostępne w najbliższych miesiącach, począwszy od wersji gładkiej we wrześniu 2020 roku, a następnie w wersji trakcyjnej w I kwartale 2021 roku.
 
Lorenzo Ciferri dodaje: „Opony do transportu materiałów to koła, które wprawiają w ruch dzisiejsze, szybko rozwijające się łańcuchy dostaw dla rozwijających się globalnych gałęzi przemysłu. Kluczowe cechy PS1000 przekładają się na doskonałą wydajność dla profesjonalistów w dziedzinie transportu materiałów, zapewniając bezpieczeństwo, stabilność i wydajność w różnych zastosowaniach.”

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji