Polecamy

EMIL 11/2021: Piękną mamy jesień

Andrzej Szymkiewicz
4 listopada 2021
EMIL 11/2021: Piękną mamy jesień
Emil_10-2021
Ciepłą mamy jesień i gorące rynki, jak w kalejdoskopie zmieniają się warunki gospodarcze i ceny, które spędzają sen z powiek zarządzającym zakupami. Wczorajsze stawki tracą aktualność, więc planerzy są bardziej wróżbitami niż zaopatrzonymi w umiejętności i wiedzę profesjonalistami. Odkąd kontenerowiec „zatkał” jeden ze szlaków, globalne łańcuchy dostaw zaczęły się zmieniać, czego konsekwencją są rozmaite niedobory i zatory w dostawach na różnych szczeblach złożoności.

W wolnorynkowej gospodarce ten trudny dla wielu czas nie jest przeszkodą w realizacji planowanych przedsięwzięć, np. edukacyjnych – jak w przypadku stażowego programu Dachser czy otwarcia pierwszej na świecie fabryki do produkcji syntetycznego SAF (Sustainable Aviation Fuel) w Emsland w Niemczech, o czym piszemy wewnątrz wydania.

Firma P3 na targach EXPO REAL świętowała 20-lecie działalności na rynku nieruchomości przemysłowych, jej aspiracje do bycia wiodącym inwestorem na europejskim rynku znaczone są nowymi realizacjami obiektów logistycznych. A tych powstaje coraz więcej, ku zadowoleniu firmy AXI IMMO, doradcy inwestycyjnego, który ogłosił nową strategię zrównoważonego rozwoju.
– Nową misją firmy AXI IMMOpoza działalnością typowo biznesową będzie zwrócenie uwagi wszystkich uczestników rynku, tj. inwestorów, deweloperów, generalnych wykonawców i najemców, na globalne problemy związane ze środowiskiem i społeczeństwem – mówi Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Kuehene+Nagel opublikował doskonałe wyniki finansowe za III kwartał, potwierdzając trend wzrostowy w usługach logistycznych na znacznych poziomach i prognozując utrzymanie się ograniczonej sytuacji rynkowej. Operatorzy logistyczni mają ręce pełne pracy, szybko rozwijające się rynki stymulują do jeszcze większego tempa. Zapowiedziała to firma FM Logistic w ogłoszonej strategii podwojenia przychodów do 2030 roku.

Cécile Arnaud, director of international development Hardis Group, w „4 pytaniach do...” opowiada o wizji rozwoju firmy, przeszkodach stojących na jej drodze i pasji szczęśliwej mamy.

W komentarzu Krzysztofa Oflakowskiego czytamy o gwałtownie rosnących cenach transportu lotniczego, które nigdy wcześniej nie notowały tak dużych wzrostów. Widać jak na dłoni, że pandemia zbiera zwoje żniwo w postaci rosnących cen usług.
 
Tylko w piosence możemy usłyszeć, że „piękną mamy jesień, cichą i pogodną”. W logistycznych łańcuchach dostaw monsuny zmian targają spokojną dotąd rzeczywistością dostaw.

Pliki do pobrania:

  • EMIL 10/2021
    W kolejnym wydaniu Elektronicznego Miesięcznika Informacji Logistycznej, piszemy o sukcesach operatorów logistycznych podsumowujących III kwartał br. i ciekawych wydarzeniach logistycznego rynku. Cieniem na te dobre wiadomości kładzie się komentarz Krzysztofa Oflakowskiego dotyczący transportu lotniczego.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji