NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

O tym rozmawiano na Euro-Trans 2021

DB Schenker
7 października 2021
ESG: environmental, social, governance w finansowaniu, planowaniu i tworzeniu projektów rozwojowych w transporcie, gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), upowszechnianie technologii cyfrowych, realizacja Strategii „European Green Deal” i eliminacja emisji gazów cieplarnianych -  o tym dyskutowano na Euro-Trans w tym roku.
 
W ostatnim czasie niemal nie ma dnia bez nowych alarmujących informacji o skutkach szybko postępujących zmian klimatycznych. Globalne ocieplenie powoduje ekstremalne warunki pogodowe i klęski żywiołowe, które szkodzą gospodarkom i zmniejszają produkcję rolną, pogłębiając tym samym nierówności społeczne. Zmiany klimatyczne są obecnie jednym z głównych zagrożeń dla długoterminowej stabilności na świecie. Rosnące ryzyko finansowe i konkretne straty gospodarcze zmuszają ludzi do podjęcia konkretnych decyzji dotyczących polityki i inwestycji. Debata na SGH dotyczyła zmian regulacyjnych w UE, związanych z ładem środowiskowym, społecznym i korporacyjnym, ale również presją rynkową. „Zielone inwestycje” stają się coraz istotniejsze dla wielu przedsiębiorstw, instytucji, ale też dla całej gospodarki.
 
W tegorocznej konferencji wzięli udział także eksperci z DB Schenker – Erik Wirsing, Vice President Global Innovation oraz Rafał Tarasewicz, Head of Operational Excellence Europe. Erik Wirsing wypowiadał się w temacie pojazdów autonomicznych (Autonomous Vehicle and its Commercial Effects), a dr Rafał Tarasewicz dzielił się swoją wiedzą na temat cyfryzacji (Digitalization of brownfield transport in the perspective of external effects).
 
Konferencja Euro-Trans to wydarzenie wiodących uczelni w zakresie mobilności i logistyki organizowane przez Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Gdański, łączące środowisko akademicko-naukowe z praktyką gospodarczą.  Podczas tegorocznej edycji odbyły się 22 sesje dyskusyjne i zaproszono prawie 100 mówców. W sesji specjalnej uczestniczyła Komisarz UE ds. Transportu - Adina-Ioana Vălean.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021Zobacz więcej publikacji