EMIL sierpniowy

Andrzej Szymkiewicz
4 września 2021
EMIL sierpniowy
Emil_8-2021

Sierpniowe, chłodne dni przypominają nam o końcu lata, bodaj najprzyjemniejszej pory roku, która rozpieszcza nas ciepłem i urlopowymi atrakcjami. Tego lata obchodziliśmy swoistą rocznicę pandemii, która daje się ludziom i firmom we znaki.

Nauczyliśmy się już egzystować pośród zakazów i nakazów, opracowaliśmy procedury, gospodarka się odbudowuje. Osiągane wyniki w firmach zdają się zaprzeczać trudnościom i niełatwemu czasowi.

Panta rhei Heraklita doskonale wpisuje się w gospodarczą rzeczywistość, w której firmy robią swoje z zachowaniem procedur zgodnych z narzuconymi wymaganiami. Trwają prace nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w powołanym przez DACHSER nowym Centrum Kompetencji Data Science & Machine Learning. Continental przeprowadził społeczną akcję„Razem nam po drodze z pomaganiem”, a jej finał to 1,5 mln przebytych kilometrów i ogromne wsparcie Fundacji Moc Pomocy. Euroazjatycka Unia Gospodarcza (EUG) wspiera zrównoważony rozwój euroazjatyckich szlaków tranzytowych i transportu kolejowego, dając zielone światło dla jedwabnego szlaku.

Rynek magazynowy bije kolejne rekordy, a deweloperzy realizują inwestycje o łącznej powierzchni 3,4 mln mkw. Międzynarodowy inwestor Accolade wyda 125 mln euro na inwestycje, które mają uzyskać certyfikat zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie Excellent. Według badania GXO Logistics 72% detalistów inwestuje w procesy zarządzania zwrotami, bo to one będą największym problemem w e-commerce. W bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wpisanych jest ponad 182 tys. przedsiębiorców, których suma zaległości finansowych przekracza już 6,2 mld zł.

DHL Express jako pierwszy na świecie zamówił dwanaście w pełni elektrycznych samolotów towarowych „Alice” firmy Eviation, to początek floty o zerowej emisji. Roboty współpracujące, ramiona robotyczne i internet rzeczy w połączeniu ze sztuczną inteligencją już teraz w wielu firmach zastępuje z powodzeniem ludzi. Usługi co-packingu, tworzenia zestawów promocyjnych i innych działań stają się częścią procesów automatycznych.

Płyńmy więc z nurtem gospodarczej aktywności firm, czerpiąc informacje z sierpniowego numeru EMIL-a, do którego lektury serdecznie zapraszam.

Linki:

  • EMIL 8/2021
    Sierpniowe, chłodne dni przypominają nam o końcu lata, bodaj najprzyjemniejszej pory roku, która rozpieszcza nas ciepłem i urlopowymi atrakcjami. Tego lata obchodziliśmy swoistą rocznicę pandemii, która daje się ludziom i firmom we znaki. Kolejne wydanie EMIL'a (nr 8/2021) jest już na stronie wydawnictwa zapraszam, do ciekawej lektury.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji