Polecamy

EMIL 9-2021: Wirtualna rzeczywistość w przemysłowym zastosowaniu

Andrzej Szymkiewicz
2 października 2021
EMIL 9-2021: Wirtualna  rzeczywistość w przemysłowym zastosowaniu
Emil_9-2021
W kolejnym wydaniu EMIL-a, o dokonujących się z dnia na dzień zmianach, które jednych budują, drugich zaś wpędzają w czarną rozpacz. Przedsiębiorcy to jednak twardzi ludzie stawiający czoła przeciwnościom, szukający nowych rozwiązań dla swoich problemów.
 
Tym rozwiązaniem wydają się automatyzacja i robotyzacja procesów spowalniających swobodny przepływ towarowy w łańcuchach dostaw. Roboty stały się częścią oferty firmy STOW znanej z dostaw regałów magazynowych. Przedsiębiorstwo to powołało do życia stow Robotics, firmę, która przegrupuje wszystkie rozwiązania automatyzacji magazynowej. Cokolwiek to oznacza, jest
z pewnością krokiem w przyszłość.
 
Na pierwsze po przerwie logistycznej imprezie, targach Modernlog i konferencji Smart Warehouse, automatyzacja magazynów jawiła się jako oczywisty kierunek rozwoju współczesnej gospodarki magazynowej. Prelegenci nie mieli wątpliwości, że teoretyczne dotąd wizje zmaterializują się w krótkim czasie. Wiele z tych rozwiązań prezentowanych jest wewnątrz niniejszego wydania EMIL-a.
 
Coraz więcej mówi się o elektromobilności, która rozwiąże problemy klimatyczne i stanie się głównym bodźcem rozwoju transportu. Trochę zapomniana kolej zaczyna odgrywać coraz większą rolę w transporcie. Eksperci z Instytutu Staszica opracowali raport pt. „Modernizacja polskiej sieci transportu kolejowego jako szansa dla branży logistycznej i transportowej w kontekście zrównoważonego rozwoju”. Polecamy ten raport w numerze.
 
Komentarz Anny Głowacz z AXI IMMO jednoznacznie wskazuje na e-commerce i logistykę jako stymulatory rozwoju rynku magazynowego na Górnym Śląsku. Wprawdzie poddany analizie jest jeden region, jednak można zauważyć, że wpływ wymienionych czynników widoczny jest również w innych regionach Polski.
 
Zapraszam do lektury kolejnego wydania EMIL-a, w którym materializują się gospodarcze trendy, zmieniając wirtualną rzeczywistość w przemysłowe zastosowanie produktów i rozwiązań.

Pliki do pobrania:

  • EMIL 9/2021
    W kolejnym wydaniu EMIL-a, o dokonujących się z dnia na dzień zmianach, które jednych budują, drugich zaś wpędzają w czarną rozpacz. Przedsiębiorcy to jednak twardzi ludzie stawiający czoła przeciwnościom, szukający nowych rozwiązań dla swoich problemów.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji