Polecamy

Kwiecień w logistyce – EMIL nr 4/2016

30 kwietnia 2016
Kwiecień w logistyce – EMIL nr 4/2016
Kwiecień w logistyce – EMIL nr 4/2016

W sieci dostępny jest kolejny numer EMILA, jedynego na rynku logistycznym miesięcznika, w całości dostępnego dla użytkowników internetu. W numerze czwartym pisma piszemy o ciekawych wydarzeniach na rynku logistycznym, aktywności firm i bilansowych ich osiągnięciach, które mimo trudnych warunków ekonomicznych są znaczące. Wiadomością miesiąca jest zapewne zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu DSV Road Polska, które od 1 kwietnia zajmuje Filip Czerwiński, zmienił na tym stanowisku Piotra W. Krawieckiego. Wiele jest rocznicowych publikacji, o firmach z długoletnim stażem na biznesowym rynku nowego otwarcia w polskiej gospodarce.

Piszemy także o I Uniwersyteckiej Lidze Logistyków, której I edycja zapoczątkowała co¬roczny cykl kierowany do stu¬dentów logistyki i transportu działających w kołach naukowych na wszystkich pol¬skich uczelniach. Głównym celem ULL jest umożliwienie międzyuczelnianej rywalizacji zespołów studenckich w zakre-sie innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej poprzez udział w konkursie odbywającym się podczas konferencji.

Nie brakuje tekstów analityczny dotyczących wykorzystania unijnych środków, po które niechętnie sięgają MŚP, w tekście „Unijne miliardy nie są dla nas” piszemy o tym zjawisku. Jedynie co dziesiąta mała firma korzysta bądź zamierza korzystać z funduszy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014- 2020. To najniższy wskaźnik w historii. Odstraszają niezmiennie zbyt skomplikowane procedury i trudność w dopasowaniu od¬powiedniego programu do własnych potrzeb – wynika z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.


W artykule „Polski rynek handlowy – niewielki wzrost podaży w I kwartale 2016”, eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLLL podsumowali I kwartał 2016 roku na tym rynku, wnioski dają do myślenia. Całkowita podaż nowoczesnych powierzchni han¬dlowych w Polsce wynosi 13 mln mkw., z czego na centra handlowe przypada 9,29 mln mkw., na parki handlowe – 1,45 mln mkw., na wolnostojące obiekty handlowe 2,07 mln mkw., a na centra wyprzedażowe 209 000 mkw. Rosnąca konkurencja generuje zmiany na rynku, głównie w centrach o słabszej pozycji. Odpowiedzią na to zjawisko są rewitalizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów istniejących.

W temacie numeru piszemy o narzędziach do zarzadzania transportem, które z roku na rok staja się bardziej efektywne i przyjazne dla użytkowników. Aplikacje mobilne, to już standard w tej dziedzinie zarządzania, obejmują swoim zasięgiem działania niemal wszystkie obszary istotne z punktu widzenia zarzadzania flota pojazdów obsługujących łańcuchy dostaw.
Zapraszamy do ciekawej lektury z bezpośrednim dostępem do publikowanej treści – EMIL nr 4/2016.
Red.
Foto: Okładka

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji