NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Większa oferta przekładni kątowych

ABM Greiffenberger
12 listopada 2016
Większa oferta przekładni kątowych
161110_ABM_Greiffenberger_KG_62-KG_823
ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH poszerzyło swoje portfolio przekładni kątowych o wysokiej sprawności dla różnorodnych zastosowań w przemyśle. Firma oferuje odtąd przekładnie w wersjach KG 62 do KG 823 z momentem napędowym 60 do 800 Nm. Dla klientów oznacza to nowe możliwości zastosowań.
 
Około 2/3  energii przemysłowej zużywanej jest w Niemczech w technice napędowej. Stosowanie oszczędnych energetycznie zestawów silnika z przekładnią stanowi więc dla użytkowników istotną korzyść finansową. Dwu- wzgl. trzystopniowe przekładnie kątowe ABM Greiffenberger przekonują między innymi swoją wysoką sprawnością, wynoszącą ponad 90%. Są tym samym dużo bardziej sprawne niż przekładnie ślimakowe, dysponujące sprawnością pomiędzy 40% a 70%.
 
Specjalna konstrukcja przekładni umożliwia montaż w miejscach o niewielkiej przestrzeni i zapewnia wysokie dopuszczalne siły odśrodkowe. W zestawach występują zarówno silniki asynchroniczne, jak też synchroniczne.. Przy zastosowaniach, wykorzystujących silnik synchroniczny możliwe jest zamontowanie zintegrowanego falownika, dzięki czemu możliwa jest rezygnacja z dodatkowych urządzeń . ABM Greiffenberger oferuje przekładnie kątowe do kompleksowych zastosowań w wersji silnikowej  Premium o podwyższonych właściwościach, takich jak wyższa klasa ochrony czy zintegrowany falownik. Dla prostszych zastosowań do dyspozycji jest ekonomiczna wersja  Medium.
 
Przekładnie kątowe stanowią elastyczne rozwiązanie napędowe o dużej żywotności i cichej pracy. Dzięki różnym wersjom o optymalnie dostosowanych parametrów elektrycznych i mechanicznych napędu użytkownik ma wiele możliwości rozbudowy. Na przykład sterowanie silnika może występować bezpośrednio na silniku lub w wersji Stand-Alone, co służy większej swobodzie montażu. Instalacja przekładni kątowej możliwa jest na wszystkich silnikach ABM serii Premium i Medium.
 
Nowoczesne rozwiązania napędowe muszą pracować niezawodnie i precyzyjnie, szczególnie w warunkach produkcyjnych. Komponenty ABM zapewniają wysoką dynamikę i niezawodność także przy pracy w ciężkich warunkach czy podczas użytkowania w niskich temperaturach, panujących na magazynach. Obudowy przekładni kątowych produkowane są z ciśnieniowego odlewu aluminiowego, dzięki czemu są lekkie, wytrzymałe i wyjątkowo odporne na korozję. Podłączenia z wtyczką ułatwiają montaż i instalację. Przekładnie są kompaktowe i prawie nie wymagają konserwacji, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Dostępne są one w wersjach KG 62 (moment napędowy 60 Nm), KG 102 (100 Nm), KG 252 (250 Nm), KG 452 (450 Nm) i KG 823 (800 Nm).
 
Źródło: ABM Greiffenberger
Foto: ABM Greiffenberger

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji