Polecamy

TOP 4 baterii trakcyjnych – luty 2014

14 marca 2014
TOP 4 baterii trakcyjnych – luty 2014
TOP 4 baterii trakcyjnych – luty 2014

Po słabszym początku roku, w lutym zanotowano 8,3% wzrost zainteresowania ofertami związanymi z bateriami trakcyjnymi. Warto dodać, że jest to odchylenie przekraczające średnią miesięczną wynoszącą ok. 83 odsłony, liczoną od lipca zeszłego roku do stycznia br. Jednakże w lutym, odnotowano obniżkę udziału kategorii baterii trakcyjnych do poziomu 15.8%, na tle wszystkich ofert, która w porównaniu z inauguracyjnym miesiącem 2014 roku, spadła o blisko 1 punkt procentowy. Niemniej liczba 2034 wyświetleń jest drugą co do wielkości, a ponadto nieznaczenie ustępuje rekordowemu poziomowi z września zeszłego roku. Jeżeli chodzi o strukturę analizowanej grupy, wahania udziałów nie są znaczące, za wyjątkiem baterii AGM, które odbiły się po spadkach w styczniu o 40%, co pozwoliło im się zbliżyć do akumulatorów żelowych na odległość ok. 2 punktów procentowych. W dużej mierze na taki stan rzeczy, wpływ miała pierwsza pozycja w rankingu Top4 za miesiąc luty.

Pierwsze miejsce w rankingu Top 4 baterii zajęła oferta „System baterii do elektrycznych wózków paletowych Trak® powerpack”, z liczbą 145 odsłon. To propozycja firmy Hoppecke, przeznaczona głównie do ładowania elektrycznych prowadzonych wózków paletowych, również niskiego podnoszenia, przewożonych w luku bagażowym samochodów ciężarowych na długodystansowych trasach. Trak® powerpack, jako swoista stacja ładowania, dzięki kompaktowej konstrukcji, z założenia ma zajmować stosunkowo niewielką część przestrzeni ładunkowej. System składa się z połączonych szeregowo bezobsługowych baterii blokowych AGM, które dzięki swojej specyfice, pozwalają na wykonywanie międzyładowań, co skutkuje wydłużonym cyklem pracy.

WYKRES_2._Baterie_trakcyjne___luty_2014.jpg
WYKRES_2._Baterie_trakcyjne___luty_2014.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Drugie miejsce wśród w zestawieniu za miesiąc luty, przypadło w udziale ofercie „Szereg EPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA”, którą wyświetlono 120 razy. Akumulatory żelowe firmy Exide, znajdują swoje zastosowanie w wózkach widłowych, przenośnikach podłogowych, ruchomych podnośnikach, maszynach do czyszczenia oraz elektrycznych pojazdach drogowych. Dzięki wysokiej niezawodności, baterie te nadają się do stosowania w branży spożywczej, farmaceutycznej i chemicznej. Opcjonalnie mogą zostać wyposażone w ochronę przeciwwybuchową, zgodną z regulacjami ATEX.


Trzecie miejsce zajęła oferta „Typoszereg FT Exide – Zamknięte akumulatory blokowe”,które przeglądano 99 razy. To kolejne w zestawieniu akumulatory żelowe, które doskonale radzą sobie w warunkach pracy na zewnątrz. Zastosowanie mają chociażby w maszynach do czyszczenia, elektrycznych wózkach podnośnikowych czy ruchomych pomostach roboczych. Producent wskazuje na wysoką efektywność akumulatorów przy średnich i niskich prądach rozładowania, a także na wysoką trwałość oraz niezawodność. Zgodnie z normą Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC 60 254-1), żywotność zamkniętych baterii blokowych serii FT, została określona na poziomie 900 cykli ładowań.

Czwarta pozycja rankingu, należy do oferty „Baterie Hawker Water Less®” (88 wyświetleń), która jak sama nazwa wskazuje, dotyczy produktów kwasowo-ołowiowych o mniejszym zużyciu elektrolitu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej konstrukcji budowy ogniw, możliwe stało się obniżenie częstotliwości wykonywania działań kontrolno-obsługowych, związanych z dolewaniem wody destylowanej, których odstępy czasu mogą wynosić 4 tygodnie, a nawet 8 oraz 13, w przypadku metod ładowania, bazujących na urządzeniach EnerSys-Hawker. Stąd też, jak podają oficjalne źródła producenta, obniżeniu podlegają koszty eksploatacyjne odpowiednio do 60% lub 75%, z wykorzystaniem produktów ładujących Hawker HF.

WYKRES_3._Baterie_trakcyjne_na_tle_wszystkich_ofert___luty_2014.jpg
WYKRES_3._Baterie_trakcyjne_na_tle_wszystkich_ofert___luty_2014.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Drugie tegoroczne zestawienie Top4, to głównie przewaga akumulatorów żelowych i AGM. W lutym, z uwagi na pierwsze miejsce w rankingu można zauważyć, że sporo czytelników poszukiwało kompleksowych rozwiązań, magazynujących energię dla urządzeń manipulacyjnych. Klienci zainteresowani są głównie elastycznymi produktami, zapewniającymi wysoką efektywność w pełnym zakresie stopnia naładowania, przystosowane do pracy w dużej częstotliwości krótkich cyklów ładowania. Najlepiej te wymagania spełniają baterie żelowe i AGM, choć w przypadku kwasowych widać, że klienci poszukują udoskonalonych rozwiązań, poprawiających funkcjonalność tego rodzaju akumulatorów, czego przykładem jest ostatnia pozycja w rankingu.
Kamil Łaciak
Naukowe Koło Logistyki DIALOG
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

http://nkl.ue.katowice.pl
http://facebook.com/NKLDialog

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji