Polecamy

Magazyn WMS.net - wersja na urządzenia z systemem Android

Software Studio
6 września 2017
Magazyn WMS.net - wersja na urządzenia z systemem Android
zdj 1

SoftwareStudio za pomocą swojego programu Magazyn WMS.net ułatwia prowadzenie firm produkcyjnych, handlowych oraz logistycznych. Teraz przenosi rozwiązania na system Android za pomocą łatwej w obsłudze i przejrzystej aplikacji Studio Magazyn. Aplikacja ta jest dostępna na OS Android, co znacząco przyśpiesza rejestrację operacji magazynowych.

Już po zalogowaniu się do aplikacji na pierwszym wyświetlanym pulpicie widzimy dostępne opcje. Są to;
- Przyjęcie
- Wydanie
- Zmiana lokalizacji asortymentu
- Zmiana lokalizacji palety
- Stan asortymentu
- Stany na lokalizacjach

Przjęcie
Przjęcie
Po wejściu w pierwszą pozycję nastąpi przeniesienie do pulpitu przyjęcia. Pulpit ten składa się z 4 zakładek. W pierwszej z nich skanujemy (możliwe po naciśnięciu ikony w prawym górnym rogu) kod EAN co spowoduje odczytanie danych przypisanych do tego kodu w bazie (dla przykładu wpisany został indeks 130002, pod którym zapisano pozycję demonstracyjną). Po odczytaniu indeksu wyświetlone zostaną podstawowe dane asortymentu, jak Kod, Nazwa, Kontrahent, Indeks, czy Ilość na palecie. Następnie możemy dodać zdjęcie przyjmowanego asortymentu lub przejść bezpośrednio do danych palety. W zakładce „PALETA” skanujemy kod palety i opcjonalnie zapisujemy numer serii oraz daty produkcji i ważności. Można również modyfikować ilość asortymentu znajdującego się na palecie. Po podaniu ilości asortymentu znajdującego się na palecie możemy zakończyć operację poprzez „ZAPISZ I ZAMKNIJ PALETĘ” lub przyjąć kolejne pozycje  wciskając „ZAPISZ I DODAJ KOLEJNĄ POZYCJĘ”. Zamykając paletę należy jeszcze podać adres lokalizacji, w której będzie ona składowana i zakończyć całą operację.

Aby wydać asortyment z magazynu korzystając z aplikacji na systemie operacyjnym Android należy wejść w „Wydanie”, zeskanować kod EAN pobieranego asortymentu, podać jego ilość i zeskanować lokalizację wydania, a następnie potwierdzić całość wciskając „WYDANIE”.

Zmiana lokalizacji
Zmiana lokalizacji
Zmiana lokalizacji asortymentu ma dwie zakładki. W pierwszej - „SKĄD” skanujemy lokalizację pobrania asortymentu oraz jego kod, a w drugiej zakładce  „ILE I DOKĄD” wskazujemy ilość  przenoszonego asortymentu oraz podajemy nową lokalizację asortymentu. W przypadku, gdy w starej lokalizacji jest więcej niż jedna paleta wybieramy tą, z której przenosimy asortyment. Przy zmianie lokalizacji palety proces wygląda podobnie, jednak zmiana lokalizacji dotyczy tutaj całej palety, więc nie możemy korygować ilości przenoszonego asortymentu.

Posiadając urządzenie z OS Android i zainstalowaną na nim aplikację Studio Magazyn, możemy w każdej chwili sprawdzić stany asortymentu, skanując jego kod EAN. Sprawdzając stan danej lokalizacji po podaniu jej oznaczenia zostanie zwrócona lista umieszczonych w niej zasobów.

Program Magazyn.WMS.net jak i jego androidowa wersja jest narzędziem, które pomaga w organizacji i zarządzaniu działalności magazynów. Wersja przeglądarkowa, gdzie można zapoznać się z programem jest dostępna pod adresem http://demo.softwarestudio.com.pl. Aplikacje na system Android znajdziemy w sklepie play.

 

Źródło: SoftwareStudio
Foto: SoftwareStudio

Linki:

  • Program Magazyn WMS.net
    Magazyn WMS.net dedykowany jest do obsługi magazynów, dotyczy to również świadczenia usług magazynowania na zasadzie outsourcingu. Bardzo ważnym atutem oferowanego produktu jest możliwość wykorzystania systemu pracy w chmurze. Inną zaletą programu Magazyn WMS.net jest elastyczność pod względem modyfikacji.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji