NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Studio Magazyn WMS.net

zdj 1
zdj 3
zdj 4
oprogramowanie-dokumenty-magazynowe
oprogramowanie-miejsca-skladowania
oprogramowanie-raporty-magazynowe
oprogramowanie-wms
SoftwareStudio Sp. z o.o.
DostawcaSoftwareStudio Sp. z o.o.
MarkaSoftwareStudio Sp. z o.o.
DostawcaSoftwareStudio Sp. z o.o.
WłasnyTak
LicencyjnyNie
AutonomicznyTak
Część systemu ERPNie

Kontakt w sprawie oferty

Prowadzenie efektywnej gospodarki magazynowej jest możliwe przy pomocy wielu różnorodnych narzędzi. Jednym z nich jest informatyczny system zarządzania magazynem wysokiego składowania. Nowoczesne systemy do zarządzania logistycznego WMS (Warehouse Managment System) pozwalają na znaczne usprawnienie wszelkich procesów logistycznych zachodzących w firmie produkcyjnej czy dystrybucyjnej. Studio Magazyn WMS.net to specjalistyczne rozwiązanie do obsługi magazynu wysokiego składowania z możliwością szczegółowej ewidencji obrotów wg numerów partii lub serii oraz dat ważności.

Obsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na kartotekach miejsc adresowych (miejsca składowania), w których przechowywany jest towar. Zastosowanie takich procedur ewidencji ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza  nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje. Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki. W systemie Studio Magazyn WMS.net operator może wygenerować odpowiednią etykietę i oznaczyć nią jednostki towarowe lub w momencie przyjmowania towaru do magazynu przyjąć do systemu informacje zawarte na etykiecie nadanej jej wcześniej przez inny podmiot.

Studio Magazyn WMS.net można wykorzystywać do prowadzenia własnego magazynu wysokiego składowania, gdzie podmiot prowadzący ewidencję magazynową jest jednocześnie jego właścicielem.

Szczególną funkcjonalność programu zapewnia wersja do prowadzenia magazynu na zasadzie usług magazynowania (outsourcing logistyczny), gdzie podmiot wykorzystujący program prowadzi ewidencję w podziale na firmy, którym świadczy usługi magazynowania. W takim wypadku właścicielem towaru przechowywanego w magazynie jest inny podmiot, który obciążany jest za usługi związane z przechowywaniem wraz z usługami przyjęcia, wydania, komisjonowania, etykietowania, pakowania itp. System WMS.net nie tylko pozwala obsługiwać jednocześnie wiele firm w jednym magazynie, ale także wspiera naliczanie kosztów usług logistycznych za świadczone usługi wg indywidualnych cenników.

Najważniejszą cechą systemu Studio Magazyn WMS.net jest wspieranie i organizacja pracy magazynu wysokiego składowania lub magazynów ze zdefiniowanymi strefami odkładczymi (BIN). Program pozwala definiować w dowolny sposób strefy i miejsca składowania, w których będą przechowywane pozycje magazynowe. Najczęściej wykorzystywane strefy magazynowe to: strefa przyjęć, strefa składowania, strefa kompletacji, strefa wydań, strefa reklamacji. Każda ze stref może mieć szczegółowo oznakowane miejsce składowania określające dokładne położenie w magazynie za pomocą współrzędnych X,Y i Z. Współrzędne kodowane są w postaci tzw. adresu lokacji.

W ramach aplikacji Studio Magazyn WMS.net dostępny jest moduł na radiowy terminal z Windows CE, Windows Mobile lub Android za pomocą  którego potwierdzane są dostawy oraz wydania z magazynu. Ponadto terminale znajdują szereg dodatkowych zastosowań np. przy inwentaryzacji magazynu, weryfikacji i kontroli, szybkiej podpowiedzi co i gdzie się znajduje. W firmach produkcyjnych posłużyć mogą do raportowania postępów prac  zleceń. Każdy ruch użytkownika jest automatycznie zapisywany w bazie danych systemu Studio Magazyn WMS.net, co można wykorzystać przy raportowaniu wydajności pracy i monitorowaniu wąskich gardeł.

System Studio Magazyn WMS.net doskonale sprawdza się przy ewidencji opartej o kody kreskowe towarów, miejsc składowania i nośników logistycznych. Program WMS drukuje etykiety logistyczne na drukarce kodów kreskowych, dokumenty z kodami kreskowymi na zwykłych drukarkach.

Wykorzystując aplikację internetową możemy wybranym firmom (klientom) udostępnić moduł internetowy, za pomocą którego mogą sprawdzać dostępność stanów magazynowych, weryfikować dokumenty przyjęć i wydań z magazynu oraz wprowadzać awiza dostaw oraz zlecenia wysyłki (Web Ordering). Takie rozwiązania szczególnie przydaje się w magazynach usługowych firm logistycznych.

Siłą spółki SoftwareStudio są ludzie – to dzięki nim firma utrzymuje się na rynku i zdobywa nowe obszary. Podejmując dużo wyzwań nasi pracownicy poszerzają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności podczas realizacji celów w codziennej pracy. Pracują z nami ambitni ludzie, którzy konsekwentnie osiągają doskonałe rezultaty. ASP.NET to jedna z najpopularniejszych obecnie technologii tworzenia dynamicznych witryn WWW i aplikacji internetowych, dlatego od kilku lat korzystamy z tej technologii i oferujemy naszym klientom rozwiązania informatyczne oparte o rozwiązania Microsoft. Zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań informatycznych dla firm, tworzeniem oprogramowania oraz świadczeniem usług w zakresie szkoleń i wdrożeń systemów klasy ERP, CRM, CMMS czy WMS.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018Zobacz więcej publikacji