NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Najnowsza wersja tabletu Toughpad FZ-M1

Redip
6 sierpnia 2018
Najnowsza wersja tabletu Toughpad FZ-M1
Zdjęcie główne_Panasonic FZ-M1
Panasonic wprowadził na rynek odświeżony model FZ-M1 klasy fully rugged z systemem operacyjnym Windows. Urządzenie jest dostępne w wersji Standard i ekonomicznej wersji Value. Ta pierwsza została wyposażona w wydajniejszy procesor 7 generacji Intel Core i5 i jaśniejszy ekran wielodotykowy 700 cd/m2, oferuje też szereg nowych opcji konfiguracji, w tym kamerę 3D Intel RealSense oraz mikrotermowizor FLIR Lepton.
 
7-calowy, lekki tablet FZ-M1 to najbardziej elastyczne w pełni wzmocnione urządzenie w ofercie Panasonic. Tablet oferuje szerokie możliwości konfiguracji, dzięki czemu możliwe jest wyposażenie urządzenia m.in. w port szeregowy, LAN, czytnik kodów kreskowych czy NFC. Oprócz tego zintegrowany moduł rozszerzeń pozwala na integrację tabletu z czytnikiem UHF RFID, czytnikiem kart inteligentnych, kamerą RealSense czy funkcją Hot Swap. Standardowo zaś Toughpad FZ-M1 zawiera pełnowymiarowy port USB 3.0, Micro SD, zestaw słuchawkowy, gniazdo zasilania i micro SIM.
 
Dostępna jako opcja kamera Intel RealSense jest przeznaczana do przetwarzania obrazów 3D w ruchu. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o branży logistycznej, służbie zdrowia, policji czy też pracy agentów ubezpieczeniowych. Może posłużyć m.in. do pomiaru towarów, by jak najlepiej wykorzystać powierzchnię magazynową , do obserwacji i dokładnego pomiaru ran, przygotowania dokumentacji przez ekipy serwisowe czy agentów ubezpieczeniowych. Kamera działa w odległości od 16 cm do 10 m w zależności od warunków otoczenia, dostarczając zdjęcia o rozdzielczości 1280x720.
 
Kolejną opcją jest kamera termowizyjna FLIR Lepton dająca możliwość rejestrowania i przetwarzania obrazów termicznych w czasie rzeczywistym. Obrazy te można następnie zestawić z danymi z wielu aplikacji biznesowych, a także dodawać do nich metadane, takie jak kody QR. Kamera termowizyjna w połączeniu z wydajnym tabletem FZ-M1 może stanowić wszechstronne narządzie pracy w wielu sektorach. Oprócz oczywistych zastosowań przez służby ratunkowe, wojsko i straż pożarną, termowizja może być wykorzystywana do kontroli jakości i bezpieczeństwa produkcji, w pracach remontowych i serwisowych przez służby komunalne, a także w przemyśle naftowym i gazowym, motoryzacyjnym, lotnictwie oraz budownictwie, np. do monitorowania i diagnozowania stanu budynków.
 
Panasonic FZ-M1 (3)
Panasonic FZ-M1 (3)
Model FZ-M1 waży jedyne 540 g i ma grubość 18 mm. Jest odporny na upadki z wysokości do 1,5 m, a także na kurz i wodę (stopień ochrony IP65). Działa w temperaturach od -10 do 500C.
 
Urządzenie ma wbudowaną technologię oszczędzania baterii, m.in. w czujnik światła, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków otoczenia. Podstawowa bateria Toughpada FZ-M1 może pracować do 8 godzin bez zasilania, a czas jej ładowania wynosi zaledwie 2,5 h. Opcjonalnie dostępna jest druga, powiększona bateria, która pozwala na pracę tabletu nawet do 18 h. Istnieje też możliwość zainstalowania w urządzeniu funkcji Hot Swap, wówczas baterie można wymienić bez konieczności wyłączania urządzenia.
 
FZ-M1 jest także wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 2 Mpx oraz tylną o rozdzielczości 8 Mpx. - By zmaksymalizować wydajność pracy firmy potrzebują elastycznych urządzeń komputerowych, które można skonfigurować tak, by odpowiadały na konkretne potrzeby różnych pracowników. Najnowszy Toughpad Panasonic FZ-M1 i stale rosnąca oferta urządzeń peryferyjnych Panasonic jest odpowiedzią na te potrzeby – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing w Panasonic Computer Product Solutions.
 
Najnowszy Toughpad FZ-M1 mk3 dostępny będzie na rynku pod koniec sierpnia br. w cenie 1 644 eur netto za wersję Standard i 1 083 eur netto za wersję Value.
 
Redip
Foto: Panasonic

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018Zobacz więcej publikacji