Urządzenia ratujące życie w parkach Prologis

Prologis
17 lipca 2021
Urządzenia ratujące życie w parkach Prologis
Fot. Prologis
Urządzenia ratujące życie w parkach Prologis
Rozwój e-commerce sprawił, że centra dystrybucyjne wypełniły się nowymi pracownikami i pojazdami – zmieniając tereny w tętniące życiem ekosystemy. W parkach Prologis pracują tysiące osób, a każdego dnia odwiedzają je kolejne setki – to kierowcy, goście, kontrahenci. Przy tak dużym przepływie osób ważne jest zapewnienie wszystkim maksymalnego stopnia bezpieczeństwa – w każdym możliwym zakresie. Dlatego magazyny oświetlamy zwiększającymi komfort pracy systemami LED, zapewniamy środki ochrony przeciw COVID-19, a infrastrukturę projektujemy tak, aby piesi i kierowcy mogli pewnie poruszać się po naszych terenach. Teraz wyposażamy parki w ratujące życie defibrylatory AED. Urządzenia zostały już zamontowane na budynkach ochrony we wszystkich parkach w regionie Wrocławia, wkrótce pojawiają się na terenie całej Polski.

Defibrylator AED to proste w obsłudze, automatyczne urządzenie, dzięki któremu każdy z nas może uratować ludzkie życie. Instalujemy je w łatwo dostępnych i dobrze widocznych miejscach. Mamy jednak nadzieję, że będzie to sprzęt, którego działania nigdy nie będziemy musieli wypróbować” – mówi Marta Glinka, Real Estate & Customer Experience Lead, Director Prologis.

Defibrylatory AED służą do pomocy osobie w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Ten niewielki sprzęt został zaprojektowany specjalnie na potrzeby zastosowania go przez osoby bez doświadczenia ratowniczego i wiedzy medycznej. Wystarczy przynieść go do nieprzytomnej osoby i włączyć, a AED krok po kroku poinstruuje jakie kolejne działania należy wykonać.. Sam przeprowadzi analizę, a w razie potrzeby wyzwoli impuls defibracyjny, który w wielu przypadkach jest jedyną formą ratunku dla nieprzytomnej, nie oddychającej prawidłowo osoby.

Użycie defibrylatora AED jest proste i bezpieczne, mimo to chcemy, aby nasi klienci czuli się jeszcze pewniej. Dlatego oferujemy im szkolenie z tego zakresu prowadzone przez ratownika medycznego. Ratujące życie defibrylatory zainstalowaliśmy też w węgierskich parkach Prologis, wkrótce pojawia się także w naszych centrach logistycznych w Czechach i na Słowacji. Niezależnie, czy dbamy o zdrowie pracowników naszych klientów, komfort osób odwiedzających parki, czy o bezpieczeństwo składowanego w magazynach mienia. 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji