Polecamy

Flota Raben wzbogaci się o innowacyjne Mercedesy Actros

Raben
2 października 2019
Flota Raben wzbogaci się o innowacyjne Mercedesy Actros
Fot. Raben
Nowy Mercedes

Dla Grupy Raben bezpieczeństwo na drodze jest nienegocjowalne, dlatego po raz kolejny na swojego partnera wybrała markę Mercedes-Benz. 1 października największy polski operator logistyczny odebrał w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa najnowszy model Actrosa, wyposażony m.in. w kamery MirrorCam i asystenta martwego pola. Docelowo flota Raben wzbogaci się o dziesięć takich ciągników. Umożliwią one jazdę w sposób jeszcze bardziej ekonomiczny, a przede wszystkim wyjątkowo bezpieczny.

Grupę Raben i Mercedes-Benz Trucks Polska łączy długa i owocna współpraca. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że wkrótce we flocie operatora logistycznego – uwzględniając najnowsze nabytki – będzie jeździć już prawie 450 Mercedesów Actros. W ramach aktualnego zamówienia tabor Grupy Raben powiększa się właśnie o dziesięć najnowszych modeli z innowacyjnym wyposażeniem. Pierwszy ciągnik został przekazany 1 października w podwarszawskim Emilianowie. Podczas uroczystości w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport z Grupy Raben odebrał kluczyki do pojazdu z rąk Dyrektora Sprzedaży Grzegorz Radomyskiego oraz przedstawicieli Mercedes-Benz Trucks Polska. 

„Zarówno dla mnie, jak i całego mojego zespołu sprzedaż samochodu ciężarowego klientowi to nie koniec, a zaledwie początek dobrej współpracy. Mercedes-Benz Trucks Warszawa chce nie tylko poruszać biznes swoich klientów, ale i mieć realny wpływ na funkcjonowanie ich firm.  Każdy kolejny zakup to potwierdzenie, jakości naszej pracy, zaufania, jakim obdarzyli nas kliencie a także dowód na to, że możemy pochwalić się najlepszym produktem i serwisem na rynku.” – mówi Grzegorz Radomyski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Ciężarowych, Mercedes-Benz Trucks Warszawa.

Nowe Mercedesy Actros są wyposażone w silniki najnowszej generacji OM 473 o mocy 460 kW i momencie obrotowym 3000 Nm oraz system Predictive Powertrain Control. Wyróżniają się niezwykłą wydajnością – za sprawą zoptymalizowanej, aerodynamicznej konstrukcji i oszczędnego silnika – a co najważniejsze zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. W standardowym wyposażeniu znajdują się takie rozwiązania jak system stabilizujący jazdę, asystent pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home. W pojazdach zastosowano systemy Active Brake Assist 5 wspomagający hamowanie oraz Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcę w czasie jazdy wspomaga asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący jazdę przyczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu. Wreszcie absolutna innowacja: kamery MirrorCam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa.

Oficjalne przekazanie kluczyka
Fot. Raben
Oficjalne przekazanie kluczyka

„Bardzo się cieszymy, że we flocie Raben będą jeździć prawdziwe samochody przyszłości, dostarczone przez naszego niezawodnego partnera – Mercedes-Benz Trucks Polska. Ich wyposażenie pozwala aktywnie odciążyć kierowcę, chronić pojazd i ładunek oraz zwiększać ekonomiczność jazdy. To zalety nie do przecenienia, jednak dla nas najbardziej liczy się to, że nowe ciągniki dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom zwiększają bezpieczeństwo jazdy.” – mówi Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport, Grupa Raben.

Inwestycja w nowoczesny tabor to tylko niektóre z działań, jakie Grupa Raben podejmuje na rzecz priorytetowej dla firmy kwestii – bezpieczeństwa i zdrowia jej własnych pracowników oraz innych użytkowników dróg. Firma stawia także na szkolenia, dlatego latem 2018 r. uruchomiła platformę edukacyjną pod hasłem „Nie bądź dziki!”, która ma podnosić świadomość, szerzyć wiedzę i budować wzajemną kulturę bezpieczeństwa na drodze. Na stronie www.niebadzdziki.pl udostępniono 10 animacji, które pokazują wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych. E-szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale mogą wziąć w nim udział wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Każdy, kto zapozna się ze wszystkimi animacjami, otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

 

Raben
Foto: Raben

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji