Wskazując optymalne rozwiązania
W centrum hotelowo konferencyjnym BOSS w Warszawie odbywa się dwudniowa „Akademia Solideal”, przez dwa dni 18 i 19 lutego uczestnicy zapoznawać się będą z nowymi produktami firmy Solideal oraz ich technicznymi właściwościami. Pierwszy dzień „Akademii Solideal” uczestnicy mają już za sobą, 40 specjalistów serwisu opon przemysłowych, w dwóch grupach zapoznawali się z ofertą produktową. Podział na grupy wynikał z czysto praktycznych względów, w mniejszych 20 osobowych zespołach lepiej się pracuje, prezentowana wiedza szybko jest asymilowana a ewentualne niejasności są na bieżąco wyjaśniane.
Po pewnym wstrzymaniu projektu „ Akademia Solideal” wracamy do tego pomysłu i dzisiaj mamy pierwsze w tym roku spotkanie z tego cyklu. Po okresie zimowym nastąpi wzmożone zapotrzebowanie na nasze usługi i chcemy naszych klientów przygotować do tego, właśnie poprzez spotkania w ramach „Akademii Solideal”. W tej materii mamy dwa właściwie plany, pierwszy optymistyczny i drugi bardziej optymistyczny, w realizacji pierwszego planu planujemy jeszcze jedno spotkanie natomiast w tej drugiej wersji bardziej optymistycznej jeszcze dwa spotkania do końca roku. Pozom szkolenia w ramach „Akademii Solideal” dostosowujemy do reprezentantów firm delegowanych do udziału w szkoleniu i dlatego uczestnicy spotkania podzieleni są dzisiaj na dwie grupy, podstawową i zaawansowaną. Chcemy rozwijać wiedzę na temat naszych produktów oraz stwarzać pole do rozwoju możliwości interpersonalnych pracowników firm z którymi współpracujemy – powiedział Grzegorz Szkultecki Prezes Zarządu Solideal Polska S.A.
Dodatkowym elementem szkoleniowym, był wyjazd do magazynu głównego firmy Solideal, gdzie „akademicy” zapoznali się z warunkami w jakich przechowywane są opony , zwiedzając część magazynową. Najważniejszym a zarazem głównym celem wyjazdu była demonstracja wymiany opon przemysłowych na hydraulicznej prasie, bez której opony przemysłowej się nie wymieni.
Dla wielu uczestników spotkania była to bardzo interesująca pozycja programu dwudniowego spotkania. Ten praktyczny związek wiedzy teoretycznej i praktyki jest bardzo cenny, to procentuje w kontaktach z klientami, kiedy rzeczywiste potrzeby klientów są w sposób właściwy oceniane. Mając właściwą ocenę potrzeb klienta, można mu zaoferować najbardziej optymalne rozwiązanie dla jego potrzeb, temu służyć maja obecne i przyszłe spotkania w ramach „Akademii Solideal”.