NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej

16 kwietnia 2013
Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej
Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej

Podczas rozbudowy marketu budowlanego w austriackim Melk spółka Josef Schuberth & Söhne KG zbudowała również magazyn z wysokimi regałami, który umożliwia maksymalne wykorzystanie istniejącej powierzchni magazynowej. Firma OHRA, mająca siedzibę w niemieckim Kerpen, specjalista od systemów regałowych, zainstalowała jedenaście ścieżek regałowych, w tym osiem i pół z regałami paletowymi oraz dwa i pół z regałami wysięgnikowymi. Tutaj przechowywane są zarówno długie towary z asortymentu drewnianego, materiałów budowlanych oraz ogrodowych, jak również ciężkie towary jak bruk betonowy i z kamienia naturalnego. Dodatkowo składowane są, zależnie od sezonu, również artykuły z asortymentu oferowanego w marketach budowlanych, jak na przykład kosiarki do trawy.

Aby zapewnić tym tak różniącym się między sobą artykułami najwięcej miejsca, półki w regałach paletowych zostały wykonane w różnych szerokościach w zakresie od 2.200 do 4.000 milimetrów. Obciążenie wynosi od 3.000 do 4.800 kilogramów. Na siedmiu poziomach magazynowych, z których najwyższy znajduje się na wysokości 9 metrów, jest miejsce na prawie 7.000 palet. Długie produkty są składowane na ścieżkach regałów wysięgnikowych o długości 28,5 metra. Regały są wyposażone w ramiona wysięgnikowe o długości 1.200 milimetrów; każde z nich może unieść do 800 kilogramów. Ramiona wysięgnikowe regałów OHRA są zawieszane poziomo na wspornikach, a nie skręcane lub spawane. Dzięki temu zawieszone ramię pozostaje elastyczne i odchyla się w razie uderzenia. Wsporniki regałów są wykrawane w siatce 100 milimetrów i mogą być w ten sposób szybko dostosowane do zmieniających się potrzeb magazynowych – i to bez narzędzi.


Oprócz hali z wysokimi regałami firma Schuberth urządziła poza tym magazyn na wolnym powietrzu z regałami wysięgnikowymi i paletowymi marki OHRA. Ocynkowane wsporniki regałowe są jednocześnie elementami nośnymi dachu: jednostronne regały są wyposażone w dach jednospadowy, dwustronne w dach dwuspadowy. Firma OHRA zajęła się również obliczeniami statycznymi ze względu na obciążenie wiatrem i śniegiem. Dzięki licznym akcesoriom jak pałąki rozdzielające, osłony przed uderzeniem, półki i kratownice regały zostały dostosowane do indywidualnych wymogów firmy Schuberth.

Od początku roku 2012 przedsiębiorstwo Schuberth osiągnęło profity ze znacznie większej powierzchni magazynowej. „Również przegląd magazynu jest lepszy a transport towarów jest znacznie szybszy“, tłumaczy dyrektor zarządzający inż. dypl. Heinz Schuberth. „Jako dostawca kompleksowego asortymentu materiałów budowlanych firma Schuberth jest znana z dostępności towarów i szybkiej realizacji zamówień – nowoczesny magazyn z wysokimi regałami jest kluczowym elementem naszej logistyki towarów!“

Źródło: OHRA
Foto: OHRA

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020Zobacz więcej publikacji