NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Wózek z unikalnym joystickiem

POLSAD
12 czerwca 2018
Wózek z unikalnym joystickiem
Unicarriers TX3
UniCarriers poddaje funkcje sterowania wózkami z przeciwwagą ergonomicznemu przeprojektowaniu. TX będzie pierwszym modelem dostępnym z ergonomicznym joystickiem Ergologic od maja 2018 roku. Ten joystick skupia istniejące opcje sterowania - sterowanie opuszkami palców, sterowanie dźwigniami w jednym miejscu - aby zapewnić najnowocześniejszą alternatywę dla sterowania hydraulicznego. Ergologic został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami w ergonomii i będzie oferowany w przyszłości wszystkim pojazdom z rodziny wózków z przeciwwagą. Kierowcy mogą używać joysticka do obsługi wszystkich funkcji hydraulicznych wózka widłowego przy minimalnym wysiłku.
 

Omawiany joystick był już standardowym wyposażeniem wózków wysokiego składowania z serii TERGO® firmy UniCarriers. Obecnie producent wózków widłowych wprowadza stopniowo swoje ergonomiczne rozwiązania do wózków z przeciwwagą. Operator urządzeń UC będzie teraz korzystać z tego samego standardu ergonomicznego, co w rodzinie wózków wysokiego składowania TERGO®.

Wielofunkcyjny joystick stanowi dla operatora komfortową jednostkę sterującą, wyposażoną we wszystkie funkcje konwencjonalnej dźwigni. Obejmują one podnoszenie, opuszczanie, przechylanie i przesuwanie wideł na boki. Dodatkowe funkcje są dostępne na dźwigniach jako przechylanie w poziomie. Ruchy, które użytkownik wykonuje za pomocą joysticka, odzwierciedlają rzeczywiste ruchy wózka widłowego, dzięki czemu obsługa jest bardzo intuicyjna i logiczna.
 
Joystick
Joystick
Większa wydajność dzięki ulepszonej ergonomii
Konstrukcja Ergologic została zoptymalizowana na podstawie ustaleń naukowych dotyczących ergonomicznej postawy roboczej, począwszy od neutralnej postawy ciała (NBP), którą ciało ludzkie przyjmuje naturalnie w środowisku mikrograwitacji. Przyjmowanie jakiejkolwiek innej postawy podczas unoszenia wymaga wysiłku mięśni, a co z a tym idzie dodatkowych obciążeń. Takie badania zostały przeprowadzone przez NASA za pomocą Skylab, pierwszej amerykańskiej stacji kosmicznej. Publikacja specyfikacji z w/w badań dała możliwość inżynierom z UniCarriers na zaprojektowanie nowego sterowania. Joystick Ergologic pozwala operatorom pracować w neutralnej postawie ciała, używając ręki, dłoni i palców w zrelaksowanej pozycji. W rezultacie obciążenie operatora jest zminimalizowane zarówno na stawach, mięśniach i ścięgnach. Wszystkie dźwignie i przełączniki mogą być obsługiwane przy minimalnym ruchu palca. Dzięki temu można zapewnić bezpieczny komfort pracy na dłużej a ryzyko zwolnienia lekarskiego z powodu RSI (urazy z powodu powtarzalnego przeciążenia) jest znacznie zmniejszone. Ponieważ Ergologic łączy kluczowe elementy sterujące w jednej jednostce operacyjnej, niezwykle łatwe jest wykonywanie wielu funkcji hydraulicznych. Zmniejsza to czas obsługi materiałów, a jednocześnie obniża koszty operacyjne dla pracodawców.
 
POLSAD
Foto: POLSAD

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji