Wózek Clark z technologią Litowo-Jonową

Clark
7 grudnia 2021
Wózek Clark z technologią Litowo-Jonową
Fot. Clark
Wózek Clark z technologią Litowo-Jonową
Firma Clark wprowadziła na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia. Wydajny i wszechstronny wózek typu „stacker” PSX16 ze składaną platformą i osłonami bocznymi nadaje się do ekonomicznego transportu towarów na dłuższych dystansach, jak również do składowania i pobierania towarów na wyższych poziomach regałów. Dla szczególnie intensywnych operacji, PSX16 jest również dostępny z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion). Może być on stosowany wszędzie tam, gdzie operatorzy chcą korzystać z zalet tej technologii, takich jak prosta obsługa i brak konieczności konserwacji, możliwość częstego doładowywania akumulatora lub bez gazowe ładowanie. Wraz z PSX16 Clark prezentuje swój pierwszy wózek wysokiego podnoszenia z akumulatorem Li-Ion i po raz kolejny rozszerza gamę produktów w zakresie urządzeń Li-Ion.
 
Dzięki udźwigowi 1600 kg, wspomaganiu dyszla sterującego w standardzie, pojemności akumulatora do 375 Ah w wersji kwasowo-ołowiowej oraz bocznej wymianie akumulatora, elektryczny wózek wysokiego podnoszenia PSX16 oferuje wszystko, co jest potrzebne do wymagających zastosowań w przemyśle, centrach dystrybucyjnych i handlu.
 
Wytrzymały i mocny
Standardowy system amortyzacji masztu
Fot. Clark
Standardowy system amortyzacji masztu
PSX16 charakteryzuje się solidną konstrukcją i intuicyjną obsługą. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiemu promieniowi skrętu, urządzenie to idealnie nadaje się do zastosowania w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni oraz do pracy jako wózek prowadzony. W tym celu można złożyć zarówno podest dla operatora, jak i pałąki boczne. W trybie pieszym prędkość jazdy jest zredukowana, co umożliwia precyzyjne manewrowanie. Mocny silnik podnośnika i proporcjonalny układ hydrauliczny zapewniają płynne i precyzyjne podnoszenie i opuszczanie ładunków na wysokość podnoszenia do 5,8 m. 4-punktowy system podparcia umożliwia bezpieczne ustawienie podnośnika na dowolnej wysokości. Dzięki 4-punktowemu systemowi podparcia urządzenia, operator osiąga w PSX16 wysoką wydajność pracy. Nowoczesny silnik napędowy w technologii trójfazowego prądu zmiennego gwarantuje wysoką wydajność przy dużym przyspieszeniu i szybkiej zmianie kierunku jazdy. Dzięki doskonałemu bilansowi energetycznemu PSX16, operator może liczyć na niskie koszty eksploatacji.
 
Ergonomiczna i bezpieczna obsługa ładunków
Aby zapewnić łatwe i ergonomiczne wchodzenie i schodzenie dla operatora, Clark zaprojektował wysokość stopnia platformy tak, aby była bardzo niska i wynosiła zaledwie 160 mm. Dobra widoczność we wszystkich kierunkach zapewnia, że operator ma zawsze w zasięgu wzroku końcówki wideł i ładunek. Na dłuższych trasach transportowych i na zakrętach korzysta z osłon bocznych z powierzchnią Softgrip, które zapewniają wygodny chwyt i oparcie. Operator może aktywować osłony boczne bez opuszczania wózka. Odciążenie kręgosłupa operatora zapewnia amortyzowany, nisko-wibracyjny podest stojący. Dzięki temu operator może bez stresu pokonywać jeszcze dłuższe odcinki. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, prędkość jest automatycznie redukowana podczas pokonywania zakrętów. Wózek jest wyposażony w zabezpieczenie przed wywróceniem, które zapewnia bezpieczną jazdę na łagodnych zboczach. Standardowy system tłumienia drgań masztu pozwala operatorowi na bezpieczny i pozbawiony wstrząsów załadunek i rozładunek towarów. Ergonomiczne ramię sterujące nadaje się zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Zintegrowany z ramą wyświetlacz informuje o stanie naładowania akumulatora, czasie pracy i kodach błędów.
 
Moc Li-Ion do intensywnych zastosowań
Wózek wysokiego podnoszenia PSX16 jest również dostępny w wersji Li-Ion z akumulatorem o napięciu 205 Ah do szczególnie intensywnych prac lub pracy wielozmianowej. Wysoka gęstość energii w akumulatorze umożliwia wysoką wydajność jazdy i dostępność bez konieczności wymiany akumulatora. Akumulator Litowo-Jonowy gwarantuje wyjątkowo krótki czas ładowania. Dostępność wózka przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu można osiągnąć dzięki szybkiemu ładowaniu podczas przerw w pracy, bez ograniczania żywotności akumulatora. Aby to zrobić, wystarczy podłączyć zewnętrzną ładowarkę do akumulatora. Akumulator można doładować w każdym gniazdku 230 V. Nie jest wymagane gniazdo trój-fazowe. Akumulator i ładowarka w wersji Li-Ion są do siebie optymalnie dopasowane, a wbudowany system zarządzania akumulatorem (BMS) zapewnia bezpieczną pracę.
 
Ergonomiczne ramię startujące jest odpowiednie zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych
Fot. Clark
Ergonomiczne ramię startujące jest odpowiednie zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych
Ponadto użytkownik korzysta z licznych zalet, które pozytywnie wpływają na koszty eksploatacji: w porównaniu z akumulatorem kwasowo-ołowiowym, akumulator Li-Ion ma dłuższą żywotność. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów na prace konserwacyjne związane z akumulatorem kwasowym, ponieważ akumulator Li-Ion jest całkowicie bezobsługowy. Doładowywanie akumulatora może odbywać się bez specjalnego obszaru ładowania, a miejsce ładowania nie musi być wentylowane, ponieważ nie dochodzi do szkodliwego i niebezpiecznego gazowania. Clark wykorzystuje baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP), które posiadają najwyższy poziom bezpieczeństwa chemii ogniw. Oznacza to, że użytkowanie tej baterii jest nieszkodliwe również z ekologicznego punktu widzenia.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji