Polecamy

Wirtualne zakupy – realne prezenty!

18 grudnia 2014
Wirtualne zakupy – realne prezenty!
Wirtualne zakupy – realne prezenty!

To już ostatni dzwonek dla kupujących świąteczne prezenty w internecie. E-sprzedawcy zacierają ręce, a firmy kurierskie nie wiedzą, gdzie je włożyć, żeby zdążyć z upominkami na czas! Przed nami bożonarodzeniowy szczyt zakupowy, a poniżej kilka praktycznych porad co zrobić, by finałem wirtualnych zakupów były realne prezenty pod choinką.

Tradycyjnie, przedświąteczne apogeum zamówień – tak w sklepach internetowych, jak i w firmach kurierskich – przypada na ostatni tydzień, a nawet weekend tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ten trend, mimo ogromnego ryzyka związanego z dostarczeniem przesyłki po terminie, utrzymuje się od lat. – „Tylko w przedświąteczny weekend e-sklepy przyjmą nawet kilkaset tysięcy zamówień, które już od poniedziałku realizowane będą przez firmy kurierskie w całym kraju” – szacuje Damian Puczyński, prezes firmy Dazumi, operatora Stacji z Paczką – usługi kurierskiej dostępnej na Stacjach Paliw ORLEN.

Dlatego warto upewnić się, czy wybrane przez nas prezenty dla najbliższych dotrą na czas. – „Co do zasady ostatnim bezpiecznym dniem – w którym nadanie przesyłki przez e-sklep gwarantuje dostawę najpóźniej w dniu Wigilii – jest poniedziałek, 22 grudnia” – zaznacza Puczyński.

Tym, którzy wolą wziąć sprawy w swoje ręce pozostaje opcja samodzielnego, całodobowego odbioru przesyłki, np. na wybranej Stacji Paliw ORLEN. Co ważne – korzystając z usługi Stacja z Paczką, e-klienci mogą oczekiwać w dniu Wigilii również przesyłek nadanych dzień wcześniej, czyli we wtorek, 23 grudnia.

Całodobowy odbiór paczek na stacji paliw to ratunek nie tylko dla spóźnionych e-Mikołajów, ale też doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na bezpieczeństwie dostawy oraz swobodzie odbioru przesyłki w dowolnym czasie, nieograniczonej wielogodzinnym oczekiwaniem na wizytę kuriera.


Jak dodaje Damian Puczyński, prezes Dazumi – „Zakładamy, że w dniach 23-24 grudnia osiągniemy rekordową liczbę przesyłek nadanych i odebranych na Stacji z Paczką, czyli jednej z ponad 860 Stacji Paliw ORLEN, z którymi współpracujemy. Jesteśmy w pełni przygotowani do wzmożonego ruchu przedświątecznego. W ciągu doby możemy bowiem przyjąć i dostarczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy paczek w całym kraju, co zapewnia swobodny przepływ przesyłek oraz daje gwarancję zamawiającym, że ich prezenty dotrą na czas”.

Przedświąteczny poradnik e-Mikołaja:
1. DOSTĘPNOŚĆ TOWARU
• wybieraj te sklepy internetowe, które gwarantują 100% dostępność towaru w magazynie
2. NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA
• zamawiaj te produkty, co do których masz pewność, że mogą być wysłane ‘od ręki’
3. GWARANTOWANA DOSTAWA PRZED 24 GRUDNIA 2014
• czytaj komunikaty i regulaminy na stronach sklepów internetowych, dotyczące wysyłki towaru w okresie przedświątecznym
4. PRZEMYŚLANY WYBÓR OPERATORA KURIERSKIEGO
• jeszcze przed złożeniem zamówienia i dokonaniem płatności sprawdź, jakie opcje dostawy zapewnia nie tylko e-sklep, ale przede wszystkim jego partner logistyczny
• przesyłki nadane w dniu 23 grudnia ze sklepów internetowych korzystających ze Stacji z Paczką mają gwarancję dotarcia do kupujących jeszcze przed Wigilią. Lista e-sklepów dostępna jest na stronie www.stacjazpaczka.pl

Źródło: Stacja z paczką
Foto: Stacja z paczką

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji