NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Top 4 baterii w listopadzie – znaczący wzrost

Top 4 baterii w listopadzie – znaczący wzrost
Top 4 baterii w listopadzie – znaczący wzrost

Rynek baterii trakcyjny jest ściśle związany z rynkiem wózków widłowych, wejścia w oferty wózków z napędem elektrycznym, widoczne jest to również w statystykach ofert baterii. W październiku udział ofert wózków z napędem elektrycznym wynosiło 69% we wszystkich wejściach w oferty wózków widłowych, w listopadzie wyniósł 70% przy znacznym wzroście o 35% wszystkich wejść. Analiza analogicznego okresu w odniesieniu do baterii trakcyjnych, pokazuje też znaczące wzrosty, wszystkich wejść o 31 % w stosunku do października. Znacząco też wzrosły wejścia w oferty baterii kwasowych, najczęściej używanych obecnie baterii na rynku.

Pierwsze miejsce w rankingu Top4 baterii listopada zajęła oferta „Akumulatory HOPPECKE trak®air” z liczbą 135 wejść. BaterieHOPPECKE trak®air” od lat stosowane są z sukcesem przede wszystkim tam, gdzie istnieje konieczność międzyładowania oraz potrzeba pracy pojazdu przez 2 zmiany bez wymiany baterii lub jest do dyspozycji tylko krótki czas na ładowanie. W trakcie ładowania baterii następuje rozkład wody z elektroli¬tu, a tym samym tworzy się elektrolit o wyższej koncentracji kwasu siar¬kowego. Kwas ten, cięższy od wody opada w dolne strefy ogniwa powodując warstwowe układanie się elektrolitu. Dopiero w drugiej fazie ładowania, gdy dochodzi do gazowania następuje wymieszanie elektrolitu. Jednakże druga faza ładowania i gazowanie to zwiększone zużycie energii, wyższe zużycie wody, wyższa temperatura i strata czasu.

top4_f1.jpg
top4_f1.jpg

Źródło: Portal log4.pl

Drugą pozycję w rankingu, zanotowała oferta „Trak® powerpack – System baterii do elektrycznych wózków paletowych” z liczbą 124 wejść . System trak® powerpack został zaprojektowany specjalnie do zastosowań w elektrycznych wózkach paletowych, a w szczególności do wózków zabieranych w długodystansowe trasy samochodów dostawczych. Trak® powerpack to jedyny w swoim rodzaju autonomiczny system 4 bezobsługowych baterii blokowych AGM połączonych z prostownikiem wysokiej częstotliwości i zamontowanych razem w skrzyni. Na życzenie Klienta dostarczamy system trak® powerpack z opcjonalnym prostownikiem wysokiej częstotliwości do ładowania z instalacji elektrycznej samochodu ciężarowego.


Na trzeciej pozycji uplasowała się zajęła oferta „Bateria Hawker Water Less®20” z ilością 123 wejść. Sukces rynkowy niskoobsługowej baterii Water Less® przyczynił się do dalszych prac rozwojowych, w efekcie których EnerSys® proponuje nowy, niskoobsługowy pakiet energii z wydłużonymi przerwami na uzupełnianie elektrolitu. Nowy akumulator Hawker Water Less®20 posiada zdolność pracy przez 20 tygodni (do 100 cykli w warunkach średniego obciążenia), bez konieczności uzupełniania poziomu elektrolitu. Standardowe akumulatory, ładowane prostownikami 50Hz, wymagają dolewania wody co tydzień, zastosowanie więc baterii Water Less 20 oznacza redukcję kosztów pracy o 90%! Water Less 20 dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym i z przeznaczeniem do pracy przy niskich i średnich obciążeniach podnosi efektywność i wydajność. Wskaźnik poziomu elektrolitu, zainstalowany na baterii informuje użytkownika o potrzebie uzupełnienia elektrolitu.

top4_f2.jpg
top4_f2.jpg

Źródło: Portal log4.pl
Czwarte miejsce zajęła oferta "Bateria Liberator Gold EXIDE" z wynikiem 121 wejść w ofertę publikowaną na portalu. Bateria Liberator Gold jest wyposażona w czujnik monitorowania baterii i system do szybkiego uzupełniania wody. Bateria Liberator Gold firmy Exide Technologies S.A. jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli warunki eksploatacyjne wymagają zwiększonych odstępów czasowych uzupełniania wody. Opierając się na sprawdzonych i niezawodnych technologiach rurkowych, rozwiązanie to oferuje wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne. Uzupełnianie wody może być wydłużone do 200 dni..

Rynek baterii zanotował znaczące wzrosty wszystkich grupach rodzajowych, co może oznaczać, że klienci szukali produktów, by zmaterializować zaoszczędzone pieniądze. Klienci coraz bardziej przyglądają się kosztom, w ciągu roku szukają odpowiednich, dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań, w końcówce roku gdy tych środków jest więcej - kupują. Można powiedzieć, że rynek się normalizuje, jakość produktów nabiera znaczenia, chociaż nadal to jest rynek ceny, to zachowania jakby te same.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji