NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Szybciej do klientów

12 sierpnia 2015
Szybciej do klientów
Szybciej do klientów

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, produkujący m.in. płatki śniadaniowe Nestle, wdrożył w swoich zakładach w Toruniu i Lubiczu platformę logistyczną TRANSPOREON. Usprawnienie i optymalizacja w obszarze transportu miało dla tej globalnie działającej spółki priorytetowe znaczenie. W tej chwili CCP Toruń-Pacific zleca miesięcznie około 800 transportów krajowych i 500 transportów międzynarodowych. Duże znaczenie ma również fakt, że wysyłki międzynarodowe kierowane są do 32 krajów europejskich a także do wielu krajów w Azji i Afryce.

W związku z tym niezbędne dla producenta znanych na całym świecie płatków śniadaniowych stało się znalezienie skutecznego i przejrzystego narzędzia, które pozwoliłoby na znaczną poprawę jakości wszystkich procesów w obszarze logistyki. Koncern zdecydował się na wdrożenie platformy logistycznej TRANSPOREON. Jaki przyniosło to efekt? – Dzięki platformie TRANSPOREON zredukowaliśmy zbędną komunikację mailową i telefoniczną pomiędzy poszczególnymi działami w firmie oraz firmami transportowymi. Skróciliśmy czas pracy poświęcony na planowanie i realizację załadunków oraz poprawiliśmy ich jakość – mówi Krzysztof Szpejna Regional Distribution Manager w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. I dodaje: – Obecnie przewoźnicy nie wyobrażają sobie funkcjonowania w CPP Toruń-Pacific bez TRANSPOREON. Nasz magazyn jest w opinii firm transportowych miejscem, do którego kierowcy przyjeżdżają chętnie, ponieważ czas oczekiwania na załadunek jest krótki, a sama realizacja przebiega zgodnie z planem.


Duże znacznie ma w tym przypadku fakt, że rozwiązanie TRANSPOREON, wdrożone w CCP Toruń-Pacific, w 100% dostosowane było do konkretnych potrzeb działającej w skali globu firmy. Dzięki temu producent Nestle posiada obecnie znacznie większą możliwość planowania pracy swoich magazynów, z dużo większym wyprzedzeniem. W efekcie współpracujące z nim firmy transportowe posiadają większą elastyczność w doborze godzin załadunków, a ich auta przyjeżdżają o wiele bardziej punktualnie. Jednocześnie praca samego magazynu stała się o znacznie bardziej płynna i pozbawiona spiętrzeń w załadunku. Jak widać efekty wdrożenia platformy logistycznej TRANSPOREON przynoszą bardzo wy mierne korzyści.

Źródło: Nestle
Foto: Nestle

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji