NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Ponadprzeciętna seria wózków Mitsubishi EDiA EM

Mitsubishi Forklift Trucks
12 września 2018
Ponadprzeciętna seria wózków Mitsubishi EDiA EM
EDIAEM42-MINAPP-FULL-20-P
Firma Mitsubishi Forklift Trucks ogłosiła premierę najnowszej serii swoich cenionych wózków elektrycznych: EDiA EM. Powstały one na fundamencie niezwykle udanej i popularnej serii 80-woltowych modeli EDiA EX. 
 
Do nowej rodziny należą 48-woltowe wózki elektryczne o udźwigu od 1,4 do 2,0 t, które zaliczają się nie tylko do najinteligentniejszych i najzwinniejszych, lecz także do najbardziej wytrzymałych w swojej klasie.
 
Te bogato wyposażone i funkcjonalne pojazdy oferują łatwość manewrowania, moc (osiągi) i niezawodność na poziomie, jakiego oczekuje się od wózka widłowego marki Mitsubishi. Krótko mówiąc — stanowią realną alternatywę dla tradycyjnych wózków z silnikami spalinowymi. 
 
W harmonii z operatorem
Te znakomite pojazdy, zaprojektowane pod kątem optymalnych osiągów, są wyjątkowo intuicyjnym narzędziem pracy, ponieważ potrafią adaptować swoje działanie do konkretnego operatora.
 
Wyrafinowane oprogramowanie wózka EDiA EM analizuje dane o faktycznym użytkowaniu pojazdu i automatycznie modyfikuje parametry jego działania tak, by praca przebiegała bezpiecznie i efektywnie. Dla operatora oznacza to, że niezależnie od masy ładunku może spodziewać się takich samych, przewidywalnych reakcji pojazdu.
 
Każdy z modeli wyposażony jest w układ napędu Mitsubishi SDS (Sensitive Drive System). Automatycznie zwiększa on płynność ruszania i zatrzymywania pojazdu, poprawia zwinność i dopasowuje charakterystykę napędu do szybkości ruchu stopy operatora.
 
Ponadto wózki EDiA EM są standardowo wyposażone w układ ICS (Intelligent Cornering System). Wykrywa on kąt skrętu i automatycznie redukuje prędkość na bardzo wczesnym etapie manewru, zapewniając maksymalną stabilność i dokładność pokonywania zakrętów.   
 
Wózki EDiA EM są niezwykle zwinne dzięki osi kierowanej o kącie skrętu >100º i zastosowaniu dwóch silników napędowych. Rozwiązanie takie umożliwia płynne skręcanie w miejscu — bez początkowego „pchnięcia” opon, które przyspieszałoby ich zużycie.
 
Doskonała widoczność
Dla projektantów wózków EDiA EM bezpieczeństwo było kwestią priorytetową. Nieszablonowe podejście do rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło na zbudowanie pojazdu zapewniającego wyjątkowo dobrą widoczność.
 
EDIAEM42-MINAPP-FULL-07-P
EDIAEM42-MINAPP-FULL-07-P
Niska konstrukcja z przeciwwagą zapewnia dobrą widoczność do tyłu, natomiast z przodu wózka operator może bez przeszkód obserwować końcówki wideł dzięki pomysłowym zmianom w projekcie pojazdu, na przykład takim, jak wąska, niskoprofilowa przegroda czołowa z deską rozdzielczą i mała, lekko działająca kierownica. Na stanowisku operatora, które daje się wszechstronnie regulować, nic nie zasłania widoku do przodu.
 
Ponadto widoczność udało się poprawić poprzez zastosowanie sprytnie przeprojektowanego potrójnego masztu. Przewody elastyczne na maszcie EDiA EM poprowadzone są w ciasno spiętych wiązkach, by operator miał jak najszersze pole widzenia. 
 
Optymalnie reagujące, ergonomiczne elementy sterowania, więcej miejsca na nogi i niski poziom emisji hałasu — wszystkie te zalety ograniczają zmęczenie operatora, a tym samym ryzyko kosztownych wypadków.
 
Dla operatora
Gdy jest dużo pracy do wykonania, liczy się każda sekunda. Dlatego 3-kołowy model z serii EDiA EM można zamówić z 360-stopniowym układem kierowniczym — znanym z popularnych wózków Mitsubishi wysokiego składowania — który umożliwia płynne, precyzyjne odwrócenie kierunku jazdy bez zatrzymywania się.
 
Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza zawracanie i pracę w ciasnych miejscach, lecz także może istotnie zmniejszyć działającą na ładunek siłę odśrodkową, która mogłaby spowodować upadek niestabilnych przedmiotów przewożonych na wózku.
 
EDIAEM42-MINAPP-FULL-12-L
EDIAEM42-MINAPP-FULL-12-L
Wózek z serii EDiA EM nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem, wydajnością i przewidywalnością pracy — dzięki takim rozwiązaniom, jak supernowoczesny układ kontroli pokonywania łuków i system Passive Sway Control minimalizujący kołysanie się wózka z podniesionym ładunkiem.
 
Więcej informacji
 
Więcej informacji o korzyściach, jakie wózki EDiA EM mogą przynieść Twojej działalności, znaleźć można na stronie www.mitforklift.com. Zawiera ona bardziej szczegółowe opisy tego i innych produktów Mitsubishi Forklift Trucks.
 
Mitsubishi Forklift Trucks
Foto: Mitsubishi Forklift Trucks

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji