Polecamy

Pierwszy rok realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025

Brambles
13 października 2021
Pierwszy rok realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025
Fot. Brambles
Pierwszy rok realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025
Firma Brambles, globalny dostawca rozwiązań dla łańcucha dostaw działający w 60 krajach pod marką CHEP, opublikowała swój coroczny RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, poświęcony kwestiom i osiągnięciom związanym z czynnikami środowiskowymi, społecznymi i biznesowymi (ESG) dla mijającego roku finansowego kończącego się 30 czerwca 2021 r.
 
Po pomyślnej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju do 2020 r. i spełnieniu jej kluczowych założeń firma wyznaczyła sobie w zeszłym roku nowe cele do zrealizowania na dystansie kolejnych 5-ciu lat. To ambitny plan stawiający Brambles w roli pioniera regeneratywnych łańcuchów dostaw opartych na zasadzie ‘Planet Positive, Business Positive and Communities Positive’.  Już po pierwszych 12 miesiącach realizacji programu firma Brambles przedstawia w raporcie konkretne osiągnięcia, które dokumentują znaczący postęp ku lepszej przyszłości.
 
Firma Brambles osiągnęła neutralność węglową: emisje CO2 netto firmy są kompensowane w zakresie 11 oraz 22 poprzez inwestycje w projekty ponownego zalesiania i zakup odnawialnej energii elektrycznej. To znaczące osiągnięcie wpisuje się w zaangażowanie Brambles na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych do 1,5ºC i jest zgodne z najambitniejszymi postanowieniami Porozumienia Paryskiego z 2015 r., będąc tym samym milowym krokiem na drodze do dekarbonizacji3. W ramach  realizacji celów strategii Planet Positive drewno pozyskiwane przez Brambles pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł, a sama firma aktywnie działa na rzecz objęcia coraz większej liczby sektorów przemysłu leśniczego certyfikowaną kontrolą pochodzenia (Chain of Custody Certification)
 
Pierwszy nośnik z przetworzonego plastiku  już na rynku: W ramach zobowiązania Waste Positive do wykorzystywania odpadów plastikowych w swoich nośnikach firma Brambles wprowadziła w tym roku na rynek europejski swój pierwszy produkt wykonany w 100% z pokonsumenckich odpadów plastikowych- platformę na kółkach Q+.
 
Fot. Brambles
 Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych osiągnął w Brambles 32%: Cel Better Workplace obejmuje inicjatywy w zakresie inkluzywności, komfortu pracy i dostępności, a także zobowiązanie do zatrudnienia co najmniej 40% kobiet na stanowiskach kierowniczych i podwojenia liczby kobiet pracujących w zakładach firmy do 2025 r.
 
Brambles z certyfikatem Top Employer® w 17 krajach: Realizując cel Better Workplace, firma Brambles uzyskała certyfikat Top Employer® w 17 krajach z czterech różnych regionów, co świadczy o jej zaangażowaniu na rzecz pracowników i tworzenia inkluzywnego i satysfakcjonującego środowiska pracy. Ambicją Brambles jest rozszerzenie certyfikatu na jak największą liczbę krajów i uzyskanie tytułu Global Top Employer.
 
Brambles nie ustaje we wspieraniu społeczności, kiedy tego najbardziej potrzebują: Better Communities to trzeci filar strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju na 2025 r. i kluczowy element szerszego wkładu Brambles na rzecz społeczeństwa. Firma poprzez darowizny rzeczowe pomogła organizacjom niosącym pomoc żywnościową dostarczyć posiłki dla ponad 17.400.000 osób na całym świecie w samym roku finansowym 2021. Ponadto około 100.000 osób skorzystało z działań firmy w postaci kampanii i szkoleń na temat gospodarki obiegu zamkniętego.
 
Jak stwierdził Graham Chipchase, dyrektor generalny Brambles: „W naszej nowej pięcioletniej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju Brambles wyznacza wyraźny kurs w kierunku prawdziwie regeneratywnego łańcucha dostaw opierającego się na trzech podstawowych założeniach: ponowne wykorzystywanie, wytrzymałość i regeneracja. Ta pionierska wizja pozwala naszej firmie ustanawiać wartości w środowisku, gdzie nieustanną zmianę przyjmuje się za pewnik. Pierwsze wyniki pokazują, że nasza strategia to nie tylko słowa, ale i czyny. Każde osiągnięcie stanowi konkretny krok w stronę lepszej przyszłości”.
 
zrównoważony rozwój
Fot. Brambles
zrównoważony rozwój
Stosowany przez Brambles model oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu już dziś pozwala na wiele oszczędności środowiskowych w ramach łańcuchów dostaw klientów- szczególnie na tle rozwiązań jednorazowych. W ostatnim roku rozwiązania Brambles pomogły klientom wygenerować następujące oszczędności4:
  • 2,4 miliona ton metrycznych CO2  - odpowiednik CO2 emitowanego przez 454.500 gospodarstw domowych[1] w ciągu roku
  • 3160 megalitrów wody - co odpowiada ok. 1240 basenom o wymiarach olimpijskich
  • 3,1 miliona metrów sześciennych drewna
  • 3,2 miliona drzew
  • 1,4 miliona ton odpadów
 
Wyróżnienie dla Brambles jako globalnego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju
Osiągnięcia i wiarygodność Brambles pod względem zrównoważonego rozwoju niezmiennie spotykają się ze światowym uznaniem. Magazyn Barrons, wydawany przez Dow Jones, uznał Brambles za drugą najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w 2021 r., a Corporate Knights umieścił ją na 18 miejscu na liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. W ratingu MSCI firma Brambles uzyskała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG i została zaliczona do górnych 4% wszystkich ocenionych firm. Uzyskała również ocenę A od CDP.
 
Grupa odznaczono łączną oceną A wg obliczeń narzędzia analitycznego Circulytics skonfigurowanego do oceny zgodności z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym przez Fundację Ellen MacArthur. Brambles jest jednym
 


 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji