NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pełne wykorzystanie wysokości hali

OHRA
22 czerwca 2017
Pełne wykorzystanie wysokości hali
OHRA 04_2017_MIMI
Przedsiębiorstwo MIMI Plus, jeden z ważniejszych dostawców materiałów drewnianych i okuć metalowych dla branży meblowej i stolarzy na rynku słowackim, wyposażyło swój magazyn w systemy regałowe marki OHRA. Dzięki stabilnej konstrukcji regałów z walcowanych na gorąco profili stalowych można było całkowicie wykorzystać wysokość hali magazynowej i stworzyć w istniejącym pomieszczeniu możliwie największą liczbę miejsc do składowania.
 
Mieszcząca się w Zlatych Moravcach spółka MIMI Plus zaopatruje swoich klientów z przemysłu meblowego i stolarzy w materiały drewniane, okucia i akcesoria. Do składowania szerokiej palety produktów przedsiębiorstwo wybudowało w roku 2005 nową halę. Od tego czasu składowane są tam między innymi płyty MDF, OSB, płyty wiórowe i blaty robocze oraz różne listwy. Dotychczas magazyn był wyposażony w system regałów, który ze względu na wymagane duże obciążenia pozwalał na wykorzystanie jedynie niewielkiej wysokości magazynu. Różne towary były układane na sobie, co znacznie utrudniało dostęp do poszczególnych artykułów.
 
Słowackie przedsiębiorstwo zdecydowało się dlatego na wyposażenie magazynu w systemy regałowe marki OHRA: producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w konstrukcji systemów regałowych i jest europejski liderem w produkcji regałów wysięgnikowych. Istotnym powodem decyzji było wykorzystanie do konstrukcji wszystkich elementów nośnych regałów OHRA pełnościennej stali walcowanej na gorąco. Umożliwia to wykorzystanie dużych wysokości magazynu przy zachowaniu wysokiej nośności. Półki regałów paletowych są przy tym wykonane z profili IPE z przyspawanymi skrzydełkami do zawieszania, które są znacznie węższe niż w przypadku typowych regałów. Podsumowując regały wysięgnikowe i paletowe w magazynie MIMI Plus pozwoliły na znacznie lepsze wykorzystanie powierzchni niż poprzedni system.
 
Regały charakteryzują się przy tym dowolnością ustawień. Wysokości półek regałów wysięgnikowych i paletowych można dostosować z dokładnością do 100 milimetrów, tak więc regał można dostosować łatwo do wymiarów różnych towarów. Przy regałach konsolowych poszczególne ramiona są dowolnie zawieszane bez konieczności ich przykręcania. W ten sposób można dostosować regały wysięgnikowe szybko i bez narzędzi do zmieniających się wymiarów składowanych artykułów. Magazynowane materiały są przy tym chronione przed uszkodzeniami.
 
Dzięki nowemu systemowi regałowemu MIMI Plus uzyskało wysokość składowania 6,5 metra, zwiększając tym samym znacznie powierzchnie magazynową. Łatwe przestawianie regałów pozwala przy tym na dowolne dostosowanie do konkretnych składowanych artykułów. Dostęp do towarów jest teraz znacznie szybszy i łatwiejszy.
 
Źródło: OHRA
Foto: OHRA 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji