NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Ochrona także w trudnych warunkach

Fronius
13 października 2016
Ochrona także w trudnych warunkach
160916_Fronius_PC_IP54__01-log4
Warunki panujące na lotniskach nie oszczędzają urządzeń do transportu poziomego z napędem elektrycznym i systemów ich ładowania: opady, wilgoć i duże różnice temperatur dość często dają się we znaki. A przecież trzeba zachować dyspozycyjność przez całą dobę i spełnić surowe wymogi bezpieczeństwa. Aby ładowanie urządzeń do transportu poziomego możliwe było także pod gołym niebem, przy wietrze i niepogodzie, czy w silnie zapylonym otoczeniu, Fronius — jako specjalista w dziedzinie ładowania akumulatorów — opracował specjalną obudowę do swoich prostowników serii Selectiva. Obudowa ma certyfikat IP54 i chroni wrażliwą elektronikę przed kurzem i padającą ze wszystkich stron wodą.

Obudowa IP54 firmy Fronius sprawia, że pogoda nie ma już wpływu na systemy ładowania akumulatorów. Czy deszcz, czy śnieg, czy kurz wzniecony przez silniki samolotów: solidna aluminiowa obudowa niezawodnie chroni prostowniki typu Selectiva 8kW i 16kW przed wilgocią i zabrudzeniem. Jest wyposażona w filtr przeciwpyłowy i duże okienko kontrolne. Filtr można w razie potrzeby łatwo wyczyścić lub wymienić. Poza tym zamykana obudowa chroni prostowniki przed wprowadzeniem zmian w ustawieniach przez niepowołane do tego osoby.
 
Bogaty asortyment wyposażenia dodatkowego pozwala na indywidualne dopasowanie obudowy do konkretnych warunków: system wskaźnika zdalnego z wyświetlaczem umożliwia zdalną obsługę wszystkich funkcji prostownika. Umieszczony na zewnątrz pasek diod LED jednoznacznie wizualizuje stan naładowania podłączonego akumulatora. O porządek w okablowaniu dba sprężynowy mechanizm zwijający. Zapobiega on temu, aby porzucone kable nie stały się przyczyną wypadku lub też nie zostały uszkodzone przez przejeżdżające pojazdy. Na zamówienie obudowa IP54 jest również dostępna w wersji ze stali nierdzewnej.
 
Źródło: Fronius
Foto: Fronius 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji