NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Ochrona oceanów

DB Schenker
7 czerwca 2018
Ochrona oceanów
DB Schenker
W dniu 8 czerwca obchodzony jest  Światowy Dzień Oceanów. Dlaczego to tak ważne dla DB Schenker? Operator logistyczny jest jedną z największych na naszym globie firm świadczących transport oceaniczny – czuje się więc odpowiedzialny za ochronę oceanów i jego zasobów.
 
Większość naszej planety pokrywają wody. Naukowcy szacują, że może je zamieszkiwać nawet 2 mln gatunków najróżniejszych stworzeń. DB Schenker, jako firma działająca w sektorze logistycznym, musi dbać o ich ochronę i zachowanie. Z portów wypływa każdego dnia 5,5 tys. kontenerów z towarami klientów, a z oceanicznych rozwiązań DB Schenker korzysta ponad 700 tys. klientów w 130 krajach.
 
Co możemy zrobić?
Wybierzmy się na najbliższą plażę – morza, jeziora lub rzeki – aby ją posprzątać. Choć to niewielki wysiłek, może przyczynić się do uratowania wielu zwierząt. Warto również namówić znajomych do współpracy, pokazać innym, że drobne gesty pomagają zmieniać otoczenie.
Ważne jest również sprawdzanie metody połowu ryb, które spożywamy. Znak zrównoważonego połowu na etykiecie oznacza przestrzeganie zasad, które chronią życie w oceanach i pomogą zachować je dla przyszłych pokoleń.
 
Warto wiedzieć
Oficjalnie Światowy Dzień Oceanów został uznany przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) dziesięć lat temu, ale jego początki sięgają Szczytu Ziemi, który odbył się 1992 w roku w Rio de Janeiro w Brazylii. Przyjęło się, że w ramach Światowego Dnia Oceanów, wszyscy, którym zależy na ich ochronie, ubierają się na niebiesko.
 
DB Schenker
Foto: DB Schenker

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji