NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Narzędzia komfortowej i bezpiecznej kompletacji

Wanzl
17 września 2019
Narzędzia komfortowej i bezpiecznej kompletacji
Fot. Wanzl
Zwischentitel
Rosnące wymagania w magazynach obsługujących handel elektroniczny, zwłaszcza w okresach szczytów sprzedażowych spędzają sen z powiek niejednemu pickerowi, jak również managerom odpowiedzialnym za procesy logistyczne. Mając do czynienia z rosnącą różnorodnością zamówień, ich dynamicznym przyrostem w określonej jednostce czasu, nie sposób utrzymać stałą jakość pracy na wysokim poziomie.

Dzisiaj już nie tylko surowe przepisy BHP definiują kwestie związane z bezpieczeństwem pracy. To sfera, która akurat u nas już od dłuższego czasu zauważalnie się cywilizuje. Zarządzający wiedzą, że nie warto być na bakier z BHP i są coraz bardziej świadomi konieczności zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy swojej załodze. Dziś jednak dochodzi do tego jeszcze jedna kwestia – rynek pracy, a ściślej w tym przypadku rynek pracownika.


Przyglądając się bliżej rynkowi pracy w typowo logistycznych aglomeracjach widać jak na dłoni migracje pracowników magazynowych między jednym a drugim pracodawcą, w myśl zasady „kto da więcej”. Może warto więc pomyśleć, jak zatrzymać pracowników magazynowych, przekonując ich do siebie nie tylko płacą, ale i gwarancją wyższej jakości pracy? 

Narzędzie pickera
Jednym z elementów, które wprost mogą przełożyć się na poprawę jakości pracy i efektów pracy magazynierów są odpowiednio dobrane wózki kompletacyjne. Zwłaszcza w magazynach, w których realizuje się różnorodne zamówienia, od pojedynczych po wielosztukowe, liczy się elastyczność tych rozwiązań. Firma Wanzl proponuje w tym celu całą gamę produktów, które dzięki ergonomicznie przemyślanym rozwiązaniom przekładają się na wysoce jakościową kompletację.
Pick_Pack_UVEX_Schwabach
Fot. Wanzl
Pick_Pack_UVEX_Schwabach
Podstawowym narzędziem służącym do wielu prac z zakresu kompletacji jest np. wózek KT3. Uchwyty na odpowiedniej wysokości i opcjonalne piąte kółko umożliwiają komfortowe manewrowanie urządzeniem, a nawet obracanie w miejscu. W KT3 można zastosować druciane półki na dowolnych wysokościach, a w razie potrzeby dostępne są półki z antypoślizgową okładziną drewnianą. Bezpieczeństwo w przypadku pickingu towarów z wyższych półek magazynowych poprawia rozkładana drabinka wyposażona w antypoślizgową gumową okładzinę. Dla bardziej wymagających użytkowników producent proponuje wersję KT3-Kombi wyposażoną w dodatkowy zintegrowany drążek do kompletacji ubrań i zabezpieczenie ładunku za pomocą pasów.
KT3-mZubehoer_web_whg_55
Fot. Wanzl
KT3-mZubehoer_web_whg_55

W miejscach, w których mamy do czynienia z ekstremalnie ciasnymi alejkami pomiędzy regałami sprawdzi się wózek KT2 o szerokości jedynie 40 cm. Kompaktowa i wytrzymała konstrukcja umożliwia transport rozmaitych produktów dzięki szerokiemu doborowi akcesoriów, a dzięki opcjonalnemu sprzęgowi da się połączyć ze sobą kilka wózków na końcowym etapie kompletacji.
Z kolej gdy poszukujemy maksymalnej ładowności wózka kompletacyjnego warto pomyśleć o KT4. Ten model umożliwia udźwig do 600 kg i przystosowany jest do skrzynek Euronorm. Na życzenie można wyposażyć wózek w wysuwane antypoślizgowe drewniane półki poprawiające wygodę pracy pickera. Opcjonalnie dostępne są też uchwyty dla wideł wózka widłowego, dzięki czemu można szybkiej przemieścić skompletowane na KT4 towary w przestrzeni magazynowej.

Jakość kompletacji definiuje się przede wszystkim poprzez dokładność zamówienia, kompletność i terminowość dostawy. Nie zapominajmy jednak o jeszcze jednej sferze jaką jest komfort pracy osób realizujących owe zamówienia.

Dwa w jednym
KT2_2
Fot. Wanzl
KT2_2
Każdy, komu zależy na przyspieszeniu prac związanych z kompletowaniem i bezpośrednią wysyłką z magazynu powinien zawiesić oko na wózku Pick and Pack. Szczególnie w handlu wysyłkowym jest to rozwiązanie godne uwagi. Często mamy tam bowiem do czynienia z małymi, wręcz jednosztukowymi zamówieniami. Kompletując wiele takich zamówień jednocześnie, jak sama nazwa wózka wskazuje, już w trakcie kompletacji te zamówienia de facto pakujemy. Na koniec wystarczy tylko dołączyć dowód dostawy i karton gotowy jest do wysyłki. Oszczędność czasu widoczna jak na dłoni. Eliminacja zbędnych ruchów - podobnie. Każdy, komu nieobce są zasady kaizen i lean management w zarządzaniu procesami magazynowymi, z pewnością doceni Pick and Pack od Wanzl.

Z kolei tam, gdzie w procesach magazynowych wykorzystuje się skrzynki, optymalnym rozwiązaniem będzie wózek MultiPick. Model wyposażony jest w sześć przegród na skrzynki euro 600x400 mm i cztery pierścienie odbojowe chroniące przed uszkodzeniem wózka i elementów pomieszczenia.

Jak zatem widać, sposobów na poprawę jakości kompletacji z punktu widzenia pracownika magazynowego jest co niemiara. Warto o tym pomyśleć, gdy konkurencja nie śpi. I to zarówno na rynku produktów, którymi handlujemy, ale również na rynku pracy.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji