Autonomiczny partner kompletacji 2.0

Still
26 czerwca 2020
Autonomiczny partner kompletacji 2.0
Fot. Still
OPX_iGo_neo
STILL Polska wprowadza na rynek OPX iGo neo - rozwiązanie łączące zalety wyróżnionego nagrodą IFOY „autonomicznego partnera kompletacji” iGo neo CX 20 oraz popularnej w ostatnich latach serii wózków kompletacyjnych z kierownicą OPX.

Głównym wyróżnikiem pojazdów klasy iGo neo jest zdolność samoczynnego poruszania się za operatorem. Dostosowują się one do rytmu pracy i całkowicie zwalniają użytkownika z konieczności sterowania pojazdem na krótkich trasach. Wózki zajmują przy tym optymalną, zgodną z jego preferencjami pozycję do odkładania ładunków na widły, do minimum ograniczając dystans, na którym konieczne jest ich ręczne przenoszenie. Dzięki wyeliminowaniu potrzeby naprzemiennego opuszczania i zajmowania stanowiska w wózku proces kompletacji można przyspieszyć nawet o 25%, co przekłada się na większą wydajność i wymierne oszczędności.

Innowacyjność OPX iGo neo względem pierwszego autonomicznego partnera kompletacji STILL objawia się przy pokonywaniu większych odległości, gdy operator samodzielnie steruje wózkiem. System STILL Easy Drive w formie ergonomicznej kierownicy zapewnia precyzyjne manewrowanie pojazdem i daje szybki dostęp do wszystkich funkcji. Pięciokołowe podwozie oraz sprawdzony system Curve Speed Control, automatycznie redukujący prędkość na zakrętach, gwarantują wysoką stabilność i dobrą przyczepność.
OPX_iGo_neo
Fot. Still
OPX_iGo_neo

System iGo neo dostępny jest w pojazdach linii OPX o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony – także w wariantach z podwójnymi widłami. Wszystkie wózki serii wyposażono w trójfazowy silnik o mocy 3 kW i napięciu 24 V, pozwalający na ekonomiczną jazdę z maksymalną dopuszczalną szybkością. W zestawieniu z dostępnymi opcjonalnie akumulatorami o pojemności do 620 Ah, rozwiązania zapewniają długą pracę na jednej baterii. Do wyboru są modele z jej boczną wymianą oraz zintegrowaną ładowarką. W efekcie sposób zasilania OPX można optymalnie dobrać do specyfiki funkcjonowania zakładu.

Wojciech Podsiadły
Fot: Still

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji