NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nowoczesne narzędzia operacyjne w magazynie

Etisoft
26 maja 2020
Nowoczesne narzędzia operacyjne w magazynie
Fot. Etisoft
Drukarka etykiet
Wydarzenia związane z koronawirusem wpłynęły także na rynek e-commerce. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Salesforce Shopping Index, w pierwszym kwartale 2020 roku nastąpił 20% wzrost sprzedaży internetowej. Sklepy internetowe odwiedziło o 40% unikalnych użytkowników więcej, niż miało to miejsce w analogicznym okresie roku poprzedniego. To duże wyzwanie dla firm logistycznych. E-commerce napędza bowiem rozwój rynku magazynowego. W efekcie powstaje coraz więcej powierzchni magazynowych nie tylko w parkach zlokalizowanych przy dużych węzłach komunikacyjnych, ale coraz częściej w granicach dużych ośrodków miejskich, aby jeszcze szybciej i sprawniej dostarczyć towary. W jaki sposób poradzić można sobie ze wzrostem branży? Rozwiązaniami, które mogą w tym pomóc, są drukarka etykiet i terminal danych.
 
Terminal danych – na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru?
Branża magazynowa ulega ciągłym zmianom – powstaje coraz większa liczba towarów do skompletowania, a co za tym idzie, wzrasta liczba obsługiwanych zwrotów. Na rynku spotykamy się z dużym niedoborem siły roboczej oraz z wysokim poziomem rotacji personelu. To wszystko sprawia, że wykorzystywanie nowoczesnej technologii usprawniającej te wszystkie procesy staje się warunkiem koniecznym do spełnienia potrzeb odbiorców. Niezawodny i prosty w obsłudze hardware i spójny system informatyczny staje się produktem pożądanym przez wielu operatorów magazynowych. Terminal danych oraz drukarka etykiet to nieodzowne wyposażenie pracowników magazynowych. Wiedza z obsługi tego typu urządzeń jest niezbędna nawet na etapie rekrutacji nowych pracowników. Na szczęście producenci stale udoskonalają swoje urządzenia i sprawiają, że wdrożenie operatora na nowe stanowisko pracy nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych szkoleń.
 
Terminal danych
Fot. Etisoft
Terminal danych
System Android w terminalach danych zdominował rynek. Użytkownicy sięgają po to rozwiązanie z wygody, ale również z przymusu – braku rozsądnej alternatywy na rynku. Firma Microsoft skończyła wsparcie techniczne dla systemu Windows® Embedded Handheld 6.5 w styczniu 2020 roku, a dla Windows® Embedded Compact 7.0 planuje zakończenie w kwietniu 2021 r. Każdy nowy terminal danych wiodących producentów na rynku (Honeywell, Zebra, Datalogic, CipherLab) wyposażony jest zatem w system operacyjny Android. Prosty, intuicyjny i przede wszystkim znany wszystkim interfejs sprawia, że użytkownik z łatwością i przyjemnością podejmuje się pracy z nim.

Na rynku dostępnych jest wiele konfiguracji, które umożliwiają dostosowanie sprzętu do warunków panujących w docelowym środowisku pracy. Podczas podejmowania decyzji zakupowych warto rozważyć:
  • typ modułu skanującego kody kreskowe – standardowy lub dalekiego zasięgu nawet do 21m, szczególnie przydatny na magazynach wysokiego składowania.
  • typ klawiatury – tylko dotykowa, jeśli sporadycznie uzupełniamy dane po odczycie kodu a może fizyczna dla większej wygody operatora.
  • odporność na upadki (liderzy rynku gwarantują niezawodną pracę po upadku na twardą powierzchnię nawet z wysokości 2 m)
  • stopień ochrony obudowy przed wnikaniem pyłów i cieczy.
Drukarka etykiet – jakie funkcje powinna posiadać?
Kolejnym niezbędnym urządzeniem w środowisku magazynowym niewątpliwie jest drukarka etykiet, często zwana również drukarką kodów kreskowych. To dzięki niej we właściwy sposób dokonamy znakowania zarówno poszczególnych produktów jak i regałów czy finalnie wydrukujemy etykietę logistyczną. Wiodący na rynku producenci (Citizen, Honeywell, Zebra, TSC, Printronix) oferują urządzenia uniwersalne umożliwiające druk w trybie termicznym dla etykiet o ograniczonej trwałości oraz w trybie termotransferowym przy użyciu taśmy termotransferowej dla etykiet specjalistycznych i trwałych.

- Wyznacznikiem kluczowym w drukarkach dedykowanych do magazynu jest ich prosta konstrukcja gwarantująca niezawodną pracę i duże wolumeny wydruków – tłumaczy Marek Gaweł, Product Manager z Etisoft, firmy dostarczającej drukarki etykiet i terminale danych. – Nowoczesna drukarka etykiet w standardzie ma kolorowe ekrany dotykowe ułatwiające obsługę operatorowi oraz proste i czytelne komunikaty jednoznacznie informujące o aktualnym stanie urządzenia – dodaje specjalista z Etisoft.
 
Na rynku znajdziemy wiele modeli urządzeń AutoID – zarówno jeśli interesuje nas drukarka etykiet, czy terminal danych. Każde z nich ma różną cenę i dużo konfiguracji. W jaki sposób wybrać najlepszy model? To proste - przed podjęciem decyzji zakupowych warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą podjąć właściwy wybór.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji