NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Logistyczna integracja

Dachser
12 maja 2017
Logistyczna integracja
DACHSER European Logistics Iberia2
Tylko czterech lat potrzebował Dachser, by zintegrować iberyjską spółkę zależną Azkar Group ze swoją europejską siecią drogową. Należące do niemieckiego operatora krajowe spółki transportowe z tej części kontynentu będą w przyszłości działały jako Dachser Hiszpania i Portugalia. Informację tę ogłosili zarządzający Dachser: CEO Bernhard Simon, COO Road Logistics Michael Schilling oraz Juan Antonio Quintana, Managing Director European Logistics Iberia podczas targów transport logistic w Monachium.
 
Wraz z rebrandingem kończy się proces integracji, który rozpoczął się w styczniu 2013 od przejęcia firmy Azkar przez Dachser. Przedsiębiorstwa te współpracowały ze sobą już od 2007 r., a rok później Dachser nabył 10% udziałów w swojej ówczesnej firmie partnerskiej działającej na terenie Hiszpanii. - Oba przedsiębiorstwa od samego początku świetnie do siebie pasowały. Reprezentujemy te same wartości, mamy taką samą kulturę korporacyjną i wizję biznesu - wyjaśnia Bernhard Simon. - Na takiej podstawie udało nam się szybko i płynnie przeprowadzić integrację. Ponadto od przejęcia rok po roku odnotowywaliśmy zyskowny wzrost na Półwyspie Iberyjskim.
 
Po przyłączeniu Azkar Dachser włączył istniejące jednostki organizacyjne w Hiszpanii i Portugalii do swojej europejskiej sieci drobnicowej. Podczas gdy w roku 2013 liczba dziennych kursów w ramach importu i eksportu wynosiła 70, dziś jest ich już 130, zaś wolumen przewożonych paczek z i do Europy wzrósł w tym okresie o 40%. Michael Schilling wskazuje na korzyści wynikające z ujednoliconej europejskiej sieci drobnicowej: - Tam, gdzie widnieje napis Dachser, tam kryje się również jakość i wszystkie wartości Dachser. Nasi klienci mogą być tego pewni. Jednolite procesy, procedury i zasady działania w ramach naszej sieci, a także zintegrowane systemy IT stanowią podstawę naszej niezawodności, bezpieczeństwa i jakości.
 
W barwach Dachser
Zwieńczeniem procesu integracji Azkar z Dachser będzie rebranding. W rezultacie spółki krajowe na Półwyspie Iberyjskim będą funkcjonowały jako Dachser Hiszpania i Portugalia. - Taki był nasz cel, zaś impuls do tej zmiany pochodził od pracowników, kadry zarządzającej i klientów - podkreśla Juan Antonio Quintana. - Sieć Dachser stanowi podstawę naszego sukcesu. Teraz gramy w zupełnie innej lidze niż przed czterema laty i możemy wspierać naszych klientów w ich ogólnoświatowym wzroście. Dlatego konsekwentne i logiczne jest, że wykonujemy kolejny krok i będziemy działać na rynku pod marką Dachser.
Pięć oddziałów - w Barcelonie, Bilbao, Maladze, Porto i Walencji - zmieniło już swoją kolorystykę na niebiesko-żółte barwy Dachser, a następne pójdą w ich ślady do roku 2020. Spośród około 2000 ciężarówek wykorzystywanych w transporcie lokalnym już dziś ponad 70% jeździ z logo Dachser. - Nasze zjednoczenie pod marką Dachser przynosi korzyści pracownikom, a w szczególności klientom - konkluduje Bernhard Simon. - Z tego powodu rozszerzając naszą sieć inwestujemy w miejsca pracy, poszczególne oddziały oraz integrację systemów i procesów. Na Półwyspie Iberyjskim otwieramy dziś nowy rozdział naszej wspólnej historii sukcesu.
 
Dachser na Półwyspie Iberyjskim
W Hiszpanii i Portugalii Dachser prowadzi aktywną działalność w ramach dywizji European Logistics (wcześniej Azkar Group) oraz Air & Sea Logistics (wcześniej Transunion), zatrudniając ponad 3350 pracowników w 87 lokalizacjach. Jeśli chodzi o dywizję Food Logistics, od początku 2016 Dachser współpracuje z partnerem Logifrío w ramach sieci European Food Network. Będąc jednym z kluczowych operatorów na Półwyspie Iberyjskim, Dachser zyskał w transporcie drogowym pozycję przedsiębiorstwa zorientowanego na eksport, oferującego kompleksowe usługi logistyczne. Należą do nich przewozy drobnicowe i całopojazdowe, a także magazynowanie, usługi dodane oraz regionalne usługi kurierskie w systemie B2B. Nowych klientów firmy Dachser Hiszpania i Portugalia pozyskują w ramach European Logistics między innymi dzięki rozwiązaniom branżowym Dachser DIY-Logistics oraz Dachser Chem-Logistics. Dla klientów z branży chemicznej w roku 2016 stworzono w 48 oddziałach komórki organizacyjne ds. przewozu materiałów niebezpiecznych. Jedna z tych lokalizacji uzyskała już certyfikat SQAS.
 
DACHSER European Logistics Iberia3
DACHSER European Logistics Iberia3
W Hiszpanii i Portugalii organizacje zajmujące się przewozem towarów drogą powietrzną i morską, kierowane przez Federico Camañeza, Managing Director Air & Sea Logistics Southern Europe, mają oddziały w jedenastu lokalizacjach na dużych lotniskach i portach morskich, zapewniając połączenie z zagranicznymi rynkami. By w jak największym stopniu ułatwić transport międzykontynentalny, w 2017 roku otwarto tzw. gateway dla ładunków lotniczych w Madrycie.
 
W roku 2016 Dachser przetransportował na Półwyspie Iberyjskim około 20,5 mln przesyłek o wadze blisko 3 mln ton i osiągnął obroty w wysokości około 741 milionów euro. Operator oferuje swoim klientom w Hiszpanii i Portugalii magazyny o powierzchni 424 tys. mkw., które mogą pomieścić 362 tys. palet.
 
Źródło: Dachser
Foto: Dachser

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji