Polecamy

Bezpieczny Magazyn: Potrzebny INSPEKTOR

Andrzej Szymkiewicz
2 stycznia 2019
Bezpieczny Magazyn: Potrzebny INSPEKTOR
Fot. Okładka
Bezpieczny Magazyn_4_2018
W czwartym kwartale mijającego roku wskaźnik koniunktury nieco się obniżył, statystycznie gospodarka trochę „zwolniła” – choć nie tak bardzo jak przewidywali ekonomiści, niemniej gorący okres w dostawach zamówionych produktów trwa. W ferworze realizacji zleceń nie trudno o niebezpieczne zdarzenie, które „położy” plany kolejnych dni bez wypadku. Tablice z liczbą dni bez wypadku to pomysł jeszcze nie przez wszystkich zarządzających magazynami doceniany, godny jednak uwagi i naśladownictwa. O czym piszemy w kolejnym wydaniu Bezpiecznego Magazynu.
 
O tysiącu dni bez wypadku w magazynie Kuehne + Nagel w Święcicach i uroczystości z tym związanej piszemy wewnątrz numeru. – Ta liczba nie wzięła się z niczego, to lata ciężkiej pracy u podstaw we wszystkich naszych lokalizacjach – zapewnia Patrycja Ratajczak, główny specjalista ds. BHP w firmie Kuehne + Nagel. W tej firmie odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w magazynach udaje się połączyć przyjemne z pożytecznym, osiągając założone cele.   
 
Mijający rok przyniósł wiele zmian, które z założenia mają poprawić bezpieczeństwo pracy w magazynie. Taką najważniejszą są zmiany w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. z 2018 r. poz. 2176), ujednolicono wymagania prawne dla wszystkich urządzeń transportu bliskiego (UTB). Wózki widłowe to grupa urządzeń odpowiedzialna za największą ilość uszkodzeń w magazynie, dlatego każde działanie mające na celu podnoszenie jakości pracującego sprzętu winno być dobrze przyjmowane.
 
W rozmowie z Mariuszem Szewczykiem, który od roku działa na własny rachunek, prowadząc firmę, poruszone zostały tematy dotyczące rosnącego rynku baterii Litowo-Jonowych, o których się mówi, że zrewolucjonizują rynek baterii do wózków widłowych. Na razie jeszcze nic na to nie wskazuje, chociaż zainteresowanie ze strony klientów jest duże, a barierą jak zwykle w nowych rozwiązaniach jest cena.
 
Tomasz Chojnacki porusza niezwykle ważny temat wyboru firmy, która wykona obligatoryjny, roczny przegląd regałów i zrobi to rzetelnie, wykonując go zgodnie ze wskazaniami normy PN EN 15635:2010. Na naszym rynku jakość tych usług wykonywanych przez firmy zewnętrzne pozostawia wiele do życzenia i trzeba to koniecznie zmienić. Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej już prowadzi szkolenia PRSES – osób odpowiedzialnych w firmach za przeglądy regałów i przygotowuje program szkolenia INSPEKTORÓW REGAŁOWYCH.  
 
Zapraszam do lektury Bezpiecznego Magazynu nr 4/2018
 
Andrzej  Szymkiewicz

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji