NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

POLSAD_Jacek_Korczak
Od sierpnia 2012 autoryzowanym importerem wózków widłowych UniCarriers jest firma POLSAD Jacek Korczak, która od 2000 roku była dealerem marki Nissan Forklift szczycąc się najlepszymi wynikami sprzedaży w całej sieci. We współpracy z naszymi Partnerami...

Bezpieczny oraz wygodny załadunek i rozładunek

POLSAD - Autoryzowany Importer UniCarriers
10 grudnia 2020
Bezpieczny oraz wygodny załadunek i rozładunek
Fot. UniCarriers
Nowe modele PLF/PLR/PLS firmy UniCarriers

UniCarriers wprowadza trzy nowe modele wózków paletowych unoszących, ze szczególnym naciskiem na ergonomię i wiele opcji dostosowywania. Działający na całym świecie producent wózków przemysłowych oferuje teraz modele PLF, PLR i PLS w trzech różnych długościach i dwóch różnych ładownościach. Wózki zostały zaprojektowane w celu ułatwienia załadunku i rozładunku, transportu wewnętrznego i kompletacji zamówień. Dzięki opatentowanej koncepcji TDS modele osiągają również wysoką wydajność w temperaturach poniżej zera i w trudnych warunkach. Długie okresy między obsługowe skutkują niskimi kosztami całkowitymi i maksymalnym czasem pracy.

Tam, gdzie towary są ładowane, pobierane i transportowane, bezpieczeństwo i wydajność często są ze sobą sprzeczne. Nowe wózki paletowe unoszące UniCarriers zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić szybką i jednocześnie bezpieczną pracę. Boczne skrzydełka ochronne (SPB) w modelu PLF oraz stałe platformy chroniące operatora w modelach PLR (z tylnym wejściem) i PLS (z bocznym wejściem) pomagają zagwarantować bezpieczeństwo nawet podczas jazdy z większą prędkością. Nowe modele wózków paletowych osiągają maksymalne prędkości od 10 do 12.5 km/h, w zależności od wybranego typu sterowania. Wózki są dostępne z udźwigiem od 2000 do 2500 kg oraz z podwoziami o długościach „Mini”, „Junior” lub „Senior”. Użytkownicy mogą wybierać między akumulatorami litowo-jonowymi lub kwasowo-ołowiowymi. Ponadto, jako alternatywę dla standardowo wyciąganej baterii, można wybrać opcjonalne łoże rolkowe przyśpieszające wymianę akumulatorów w pracy wielozmianowej.

Wiele powtarzalnych ruchów podczas obsługi wózka paletowego może mieć negatywny wpływ na zdrowie pracowników w dłuższej perspektywie. UniCarriers zapobiega temu dzięki różnorodnym ergonomicznym funkcjom, takim jak niskie wejście do pojazdu i ergonomicznie ukształtowane głowice dyszla. Umożliwiają one pracownikom bezpieczną obsługę pojazdu dzięki łatwo dostępnym elementom sterującym. Dodatkowo składana platforma modelu PLF oraz stałe platformy chroniące kierowcę z bocznymi i tylnymi wejściami w PLS i PLR oferują wysoki stopień tłumienia, który można również indywidualnie regulować dla większego komfortu podczas jazdy.

Koncepcja TDS gwarantuje wysoką wydajność bez ryzyka związanego z bezpieczeństwem

Celem opatentowanej koncepcji TDS firmy UniCarriers jest maksymalna przyczepność, tłumienie i stabilność. Nawet na mokrych i nierównych nawierzchniach droga hamowania pozostaje krótka, a jazda z dużą prędkością jest możliwa bez buksowania kół, bez względu na to, jak ciężkim ładunkiem jest obciążony wózek. Specjalnie opracowane kółka samonastawne w połączeniu z efektem tłumienia koła napędowego minimalizują drgania uderzeniowe. Asymetryczne ustawienie kół samonastawnych zwiększa tłumienie, ponieważ nie wszystkie koła są uderzane jednocześnie w przypadku wstrząsu. Jednocześnie konstrukcja kół samonastawnych łączy tłumienie z dobrą stabilnością boczną. Dlatego nawet w pełni załadowane wózki paletowe mogą pokonywać zakręty bez utraty wydajności. Dzięki łatwo dostępnym częściom do konserwacji i długim okresom między obsługowym, nowe modele zapewniają maksymalny czas sprawności i niskie całkowite koszty eksploatacji.

Więcej szczegółowych informacji na temat nowych wózków paletowych można znaleźć na stronie www.unicarrierspolska.pl.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji