NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Aktualizacja strategii rozwoju

14 września 2015
Aktualizacja strategii rozwoju
Aktualizacja strategii rozwoju

mCorporate Finance (mCF) przygotował na zlecenie Krynicki Recykling wstępny raport, w którym rekomenduje prowadzenie dalszych prac nad trzema możliwymi strategiami rozwoju: organicznym, przez akwizycje oraz pozyskaniem zewnętrznego partnera wspierającego rozwój spółki. W swoim raporcie mCF zarekomendował zainicjowanie rozmów z wybranymi podmiotami, które mogłyby wzmocnić kapitałowo lub operacyjnie Krynicki Recykling w dalszym rozwoju. Rozmowy te mają służyć weryfikacji zainteresowania poszczególnych podmiotów współpracą ze spółką, jak również warunków, na jakich byłyby gotowe podjąć taką współpracę.

„Będziemy prowadzić wraz z mCF dalsze prace nad wyborem strategii rozwoju dla spółki. Jest to istotne, by nadal zwiększać skalę działalności i umacniać przewagę rynkową. Dziś Krynicki Recykling jest najlepszą firmą w swoim segmencie na rynku polskim, z najnowocześniejszym zapleczem infrastrukturalnym i technologicznym. Nasze ambicje są jednak większe – chcemy wychodzić za granicę, rozwijać się organicznie i przez przejęcia. Taka strategia wymaga współpracy z mocnym partnerem, który pozwoli na szybki i elastyczny wzrost oraz budowanie mocnych sojuszy na świecie. Jako odpowiedzialny zarządzający, współtwórca firmy, mogę zadeklarować, że naszym celem jest wybór jak najlepszej strategii dla spółki. Dlatego zainicjowaliśmy proces maksymalnie transparentnie, przy udziale profesjonalistów z mCorporate Finance – na ten moment nie zapadły żadne wiążące decyzje odnośnie wyboru dalszego scenariusza rozwoju” – mówi Adam Krynicki, prezes zarządu Krynicki Recykling.


W sierpniu 2015 roku analitycy TRIGON DM wydali dla Krynicki Recykling rekomendację „KUPUJ” z ceną docelową 10 zł za akcję. Podkreślili, że po oddaniu do użytku ostatniej instalacji, zdolności przerobowe Krynicki Recykling szacują na poziomie 450 tys. ton oczyszczonej stłuczki. W 2015 r. zakładają 35 proc. wzrost wolumenów r/r.

Wskazali także, że korzystne dla spółki jest znaczący spread wskaźnika recyklingu pomiędzy polską a średnią unijną, także zapowiedź dalszego podniesienia minimalnych poziomów recyklingu przez KE oraz audyt recyklerów, który od 2017r. powinien sprzyjać urealnieniu oficjalnych statystyki recyklingu.

Źródło: Krynicki Recykling

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji