NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Zwiększone możliwości operacyjne

ROHLIG SUUS Logistics
27 listopada 2018
Zwiększone możliwości operacyjne
Fot. ROHLIG SUUS Logistics
Tadeusz_Chmielewski_Marcin_Grzelak_przecięcie wstęgi
Nowa siedziba szczecińskiego Oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics mieści się w parku logistycznym Panattoni Park Szczecin – Załom. Do obiektu magazynowo-przeładunkowego przystosowanego do operacji z zakresu logistyki kontraktowej przylega nowoczesna powierzchnia biurowa. Oddział zajmuje się obsługą kompleksowych łańcuchów dostaw i doradztwem dla klientów z Polski Zachodniej oraz Niemiec i Skandynawii.
 
Nowy obiekt firmy ROHLIG SUUS Logistics składa się z nowoczesnego multiklienckiego magazynu klasy A i zajmuje powierzchnię 7 tys. m kw. Do magazynu przylega dwupiętrowa powierzchnia biurowa  o powierzchni 640 m kw.
 
– W Szczecinie prowadzimy operacje już od 10 lat i stale się rozwijamy. Przenieśliśmy nasze struktury do większego, bardziej nowoczesnego magazynu, by zwiększyć możliwości operacyjne w zakresie logistyki kontraktowej dla klientów z regionu Pomorza Zachodniego, Skandynawii czy Niemiec. Dodatkowa funkcja terminala przeładunkowego przyspiesza handling przesyłek dla systemów dystrybucji krajowej i międzynarodowej – mówi Marcin Grzelak, Dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Szczecinie.  – Natomiast duży, nowoczesny obiekt biurowy to miejsce stworzone z myślą o dynamicznie rosnącym w miarę rozwoju biznesu zespole spedytorów, którzy koordynują wymianę handlową, odbywającą się za pośrednictwem transportu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego – na cały świat.  Rozwijamy tu również dział promowy – dodaje Marcin  Grzelak.
 
Częśc biurowa centrum logistycznego
Fot. ROHLIG SUUS Logistics
Częśc biurowa centrum logistycznego
Klientami szczecińskiego oddziału ROHLIG SUUS Logistics są zarówno duże korporacje, wymagające opracowania skomplikowanego modelu obsługi łańcucha dostaw wraz z wymagającą integracją systemową, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP, wymagające indywidualnego podejścia i rozwiązań dopasowanych do ich wymagań.
 
– Na rynku operatorów działających w regionie wyróżnia nas kompleksowość oferty. Stawiamy na długoterminową obsługę całościowych łańcuchów dostaw – od transportu komponentów z Dalekiego Wschodu, przez obsługę celną, dostawy do fabryk po dystrybucję gotowych towarów  w Polsce lub na świecie. Za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych, dajemy klientom możliwość podglądu statusu przesyłek, co daje im możliwość analizy realizacji założonych celów biznesowych w czasie rzeczywistym – mówi Artur Malarski, Dyrektor ds. Produktu Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics. – Również w naszych magazynach i biurach wdrażamy kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in.: inteligentne rękawice skanujące czy karty wyposażone w system ostrzegania i komunikator. Ich zadaniem jest ułatwienie i optymalizacja czasu pracy oraz podniesienie bezpieczeństwa naszych pracowników – dodaje Artur Malarski.
 
RS_Szczecin_magazyn_wnętrze
Fot. ROHLIG SUUS Logistics
RS_Szczecin_magazyn_wnętrze
W nowej siedzibie pracę znalazło 80 osób. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu, rekrutacja zarówno na stanowiska operacyjne jak i magazynowe jest stale otwarta. Oddział objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”, dedykowanym dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Kandydaci otrzymują gwarancję uzyskania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od nadesłania aplikacji. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Oddział oferuje również programy praktyk i staży dla studentów we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i Akademią Morską.
 
ROHLIG SUUS Logistics

Linki:

  • O ROHLIG SUUS Logistics
    ROHLIG SUUS Logistics SA jest największym polskim kompleksowym operatorem logistycznym. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln złotych. W maju br. ROHLIG SUUS uruchomił oddziały w Czechach i na Węgrzech. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji